Mazda 2 DY 2005 – montowanie belek bagażnika

Mazda2 2002–2007

Postprzez mc44 » 9 lis 2013, 16:29

Cześć,
Mam Mazdę 2 DY z 2005 Diesel 5-drzwiową, zbliża się sezon narciarski i chciałbym zamonotować na dachu belki z uchwytami do nart. W sklepie sprzedającym bagażniki zaoferowali mi belki zahaczane o dach, wystające ze szpary miedzy dachem a drzwiami. Nie jestem przekonany do tego mocowania. Z resztą sam sprzedawca powiedział, że przy tym rozwiązaniu często w miejscu po mocowaniu belek zostaje ślad na karoserii i odkształca się uszczelka. A może da się tam wstawić bagażnik na rynienki?
Na dachu auta mam dwie czarne gumy (zaznaczyłem strzałkami na zdjęciu) i w związku z tym mam pytanie – czy te gumy to zaślepienia, pod którymi znajdują się miejsca do mocowania bagażnika? Ręką niczego takiego nie wyczułem, a boję się, że jak to ruszę śrubokrętem, to coś rozwalę.
Na mieście widziałem samochody z relingami, ale kiedy dzwoniłem do ASO Mazdy, powiedzieli, że nie da się tego domontować.
Czy ktoś z was może polecić lepsze rozwiązanie?
Dzięki
Załączniki
14.jpg
Ostatnio edytowano 10 lis 2013, 22:32 przez mc44, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 9 lis 2013, 14:56
Posty: 6
Auto: Mazda 2 2005

Postprzez Rafał_ » 9 lis 2013, 22:27

Przenoszę do modelowego :)
Kaizen Sushi Racing Team Polub nasz FP :)
jarek.ZE
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2014 miejsce 3
CUP 2013 miejsce 2
 
Od: 25 lis 2008, 01:19
Posty: 3760 (180/234)
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Auto: Mazda MX-5 NA B6 '93
Była:
Mazda3 BM PE 120KM '14
Rajdowe Clio F7P '91
Mazda mx-3 EC KLZE '91
Subaru Impreza WRX MY05
Mazda6 GG AJ '04

Postprzez rywho » 14 lis 2013, 13:05

Moim zdaniem jedynym wyjściem jeśli chodzi o bagażnik dachowy jest zamontowanie bagażnika dachowego zaczepianego pod uszczelkę drzwi (bagażnik wtedy dodatkowo opiera się stopą na karoserii między gumową listwą wzdłuż dachu a otworami drzwiowymi. Sam niedawno zakupiłem taki bagażnik (tyle ze firmy Cam), niestety z powodu krótkiego okresu użytkowania nie jestem w stanie ocenić czy wpływa on niekorzystnie na lakier w miejscu kontaktu z nadwoziem. Na pewno należy zwrócić uwagę na dokładne doczyszczenie nadwozia w miejscu kontaktu ze stopą bagażnika przed montażem.
Z tego co się dowiedziałem to w Mazdach 2 DY przed liftem te pseudorelingi jeszcze dodatkowo utrudniają dobór i montaż bagażnika bazowego, więc w tym modelu ze zdjęcia i tak nie jest najgorzej :)
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2013, 20:49
Posty: 63
Auto: Mazda 2 DY; 1,4; 2007
Mazda 2 DE; 1,3; 2013

Postprzez mc44 » 14 lis 2013, 14:51

Tak, już do tego doszedłem. Zamówiłem bagażnik z łapami między dach a drzwi, dokładnie zestaw Cam Totus aluminiowy – teraz czekam aż mi go przyślą.
Facet w sklepie, w którym je zamówiłem, mówił, że sam je zakłada tylko, wtedy kiedy jedzie na urlop. Podał też przykład, że w taksówkach, kiedy wożą "koguta" na dachu, po dwóch latach jazdy non-stop zostają ślady na karoserii.
Idealnie będzie jak nie będą rysować, ani gnieść karoserii, bo chciałbym ich nie zdejmować do wiosny (końca sezonu narciarskiego).
Początkujący
 
Od: 9 lis 2013, 14:56
Posty: 6
Auto: Mazda 2 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121