Mazda 2 DY 1.4 Benzyna 2006 – Łożysko podpory prawej półosi

Mazda2 2002–2007

Postprzez Pete » 23 sty 2013, 17:58

Orientuje się ktoś, czy takie łożysko podpory prawej półosi od Forda Fusion będzie pasować do Mazdy 2 DY?
Jeśli nie, to gdzie mogę dostać takie do Mazdy?
Dokładnie chodzi mi o to, które zaznaczyłem na fotkach poniżej:
Załączniki
DSC09860.JPG
2907703057.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 lis 2012, 11:13
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Auto: Mazda 2 DY, Benzyna 1.4, 2006 rok

Postprzez Pete » 25 sty 2013, 20:14

Chyba się nie doczekam pomocy. No cóż, każdy dzisiaj pewnie zalatany i nie ma czasu posiedzieć na forum.
Poszperałem trochę na forum i okazuje się, że w innych modelach też występuje ten problem. No nic, może mój post i tak komuś się przyda.
Najpierw udałem się do ASO Mazdy bo łożysko strasznie już hałasowało i bałem się, że się w końcu rozleci. Po oględzinach panowie z ASO powiedzieli mi, że łożysk takowych nie wymieniają, gdyż stanowi ono integralną część półosi. Sam koszt nowej półośki to 1360 zł <glupek2> . Oczywiście podziękowałem za pomoc. Nie powiem bo Panowie doradzili, aby zdemontować wadliwe łożysko i spróbować dobrać jakiś zamiennik.
Tak czy inaczej, nie ryzykowałem kupna "fordowskiego". Zostawiłem autko u mechanika, który zdemontował całą półoś a potem ściągnął samo łożysko. Po ściągnięciu suwmiarką wymiarów łożyska okazało się, że wcale nie tak trudno je dobrać a jego koszt waha się w granicach od 80 do 180 zł, w zależności od producenta. Przy okazji mechanik wymienił podejrzanie wyglądający uszczelniacz skrzyni biegów, którego stan mógł być spowodowany właśnie wibracjami uszkodzonego łożyska podpory półosi.
Oczywiście trzeba było spuścić olej ze skrzyni i zalać ją nowym.
Cała operacja kosztowała mnie z robocizną 280 zł. Raczej niedrogo za naprawę takiej usterki.
Żałuję tylko, że nie poprosiłem o informację odnośnie typu i wielkości wymienionego łożyska.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 lis 2012, 11:13
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Auto: Mazda 2 DY, Benzyna 1.4, 2006 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121