Klimatyzacja nie załącza się sprzęgło elektromagnetyczne

Mazda2 2002–2007

Postprzez magda » 7 cze 2012, 16:48

Witam serdecznie,
nie wiem, czy w dobrym miejscu umieszczam pytanie, jeśli nie proszę Moderatora o przeniesienie do dobrego działu.

Od grudnia jestem właścicielką Mazdy 2 z 2004 r. ostatnio postanowiłam uruchomić klimatyzację i okazało się, że nie działa. Została napełniona (500 g czynnika) i odgrzybiona i wtedy okazało się, że nie chłodzi. Po włączeniu świeci się światełko na guziku, jest napięcie na przekaźniku, ale nie załącza się sprzęgiełko od niej. Czy ma ktoś pomysł jaka może być przyczyna? Zostałam odesłana na komputer i do elektryka, ale może ktoś z Kolegów i Koleżanek miał już podobny problem i może pomóc? Byłabym niezmiernie wdzięczna, za wszelakie podpowiedzi.
Z góry dziękuję! Magda
Początkujący
 
Od: 15 lut 2012, 13:08
Posty: 4
Auto: Mazda 2
benzyna 1388
2004

Postprzez fazzy99 » 14 lip 2012, 11:20

Hej. U mnie klima też nie działała, po włączenie nie zaskakiwało sprzęgiełko pojechałem do znajomego mechanika i jak się okazało " nasi tu byli " poprzedni właściciel Mazdy musiał zahaczyć gdzieś podwoziem i wiązką idącą do sprężarki klimatyzacji przerywając kable a jakiś " fachowiec " poskładał je na kostkę do przewodów wysokiego napięcia i połączył je nie właściwie a jak się potem okazało kiedy polutowaliśmy kable i zabezpieczyliśmy je koszulkami termokurczliwymi klima nie zaskoczyła bo jeden z przewodów był przerwany jeszcze w dalszej części wiązki ale szybko do tego doszliśmy i teraz klima działa jak należy.
fazzy99
 

Postprzez Grzegorz1 » 1 maja 2013, 20:55

Mazda2 DY rok produkcji 2005 1,4 diesel
Niedawno kupiłem Mazdę2 1,4 diesel, i mam problem z klimatyzacją manualną. Po włączeniu przycisku AC na panelu radiowym, zapala się kontrolka, wentylator na chłodnicy się uruchamia, natomiast kompresor się nie załancza. Klima jest nabita i sprawdzona przez mechanika.(twierdzi natomiast, że to coś z elektroniką).
Sprawdziłem również przekaźnik. Przekaźnik działa, natomiast nie dochodzi do niego minus z komputera.
Proszę o poradę.
Grzegorz1
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121