M2 1.4 2004 problem z rozrusznikiem krótko kręci

Mazda2 2002–2007

Postprzez KrzysiekS » 11 lut 2012, 08:07

No dobra, ja mam taki problem. Miałem wczoraj i dziś.
Akumulator naładowany, rozrusznik sprawny, paliwo Lotos diesel Dynamic + Skydd.

No i przekręcam kluczyk, czekam na 'cyk' pompy paliwa, czekam aż zniknie kontrolka świec żarowych i odpalam... kręci trzy-cztery razy i koniec, jakby zasilanie odcinało od rozrusznika. Kontrolki nie przygasają, nic nie 'kracze' (jakby bendiks wywalało). Po takiej akcji, tylko włącza się kontrolka świec żarowych (jakby się jeszcze raz nagrzewały). I tak, dosłownie dziesięć razy próbowałem ostatnio. Dlaczego ten [tiiit] rozrusznik nie kręci, tylko przestaje mimo, że kluczyk jest przekręcony?

Ciepły silnik – odpala od dwóch 'zakręceń' (nawet jednego), więc problem nie do odtworzenia u speca, chyba, że samochód zostawię na noc.

Czasem w przewodach przy ręcznej pompce widzę bąbelki powietrza, czy to może być przyczyną?
Początkujący
 
Od: 23 wrz 2008, 11:15
Posty: 17
Auto: Mazda 2, 1.4CiTD, 2004

Postprzez Redgar » 13 lis 2013, 19:39

mam podobny problem. Coś udało się zdiagnozować ?
Redgar
 

Postprzez KrzysiekS » 14 lis 2013, 18:58

Cześć,

prawie doszedłem. ;) U mnie problemem są nieszczelne powroty paliwa z wtrysków. Uszczelki wymieniłem, nie pomogło, cieknie dalej. Będę wymieniał cały komplet:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Przewody ... -FORD/1540

Zobacz, czy Ci nie [tiiit] gdzieś paliwo, czy nie masz mokro przy wtryskach, to albo przewody, albo uszczelki pod wtryskami.
Początkujący
 
Od: 23 wrz 2008, 11:15
Posty: 17
Auto: Mazda 2, 1.4CiTD, 2004

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121