wymiana filtru powietrza (mazda 2 1,4 ben. 2006 r.)

Mazda2 2002–2007

Postprzez grzechuz » 3 paź 2010, 19:59

Witam próbowałem dziś wymienić sobie filtr powietrza (1,4 benzyna) odkręciłem dwie śrubki widoczne po podniesieniu klapy, ale zatrzymałem się na tym czymś z tyłu, co to jest? jakiś zatrzask śruba z jakąś nakładką, której nie mogłem ściągnąć? widać i czuć, że tylko tam cała obudowa filtra była zblokowana, ktoś z was musiał to już robić bardzo proszę o pomoc.
grzechuz
 

Postprzez Mazda2 » 12 paź 2010, 13:10

W ASO normalnie to ściągają. Ja tez kiedyś próbowałem, ale faktycznie ciężko to zdjąć. Nie wiem, czy to na jakimś bolcu – dwustronnym stożku nie siedzi. Wiem też, że w przypadku jakiegoś zamiennika filtra trzeba uciąć kawałek obramowania, bo nie wejdzie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2007, 21:50
Posty: 50 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Mazda 2 DY 1,4 benz.
Mazda 3 BL 1,6 benz. + LPG

Postprzez an15 » 22 paź 2010, 10:46

Filtr dodatkowo siedzi na dwóch bolcach na wcisk. Jak nie idzie zdjąć przez złapanie za prawy i lewy brzeg i ciągnięcie do góry, to trzeba pojedyńczo podwarzać najpierw z jednej strony, a jak wyjdzie, coś podłożyć, żeby bolec nie wskoczył z powrotem i podważać z drugiej strony. Przed podważaniem odłączamy harmonijkową rurę dolotu powietrza – obracamy w gnieździe obudowy filtra w prawo i wyciągamy oraz wężyk par paliwa z lewej przez wyciągnięcie. Możemy po zdjęciu opaski wyjąć rurę do przepustnicy, potem ciężko założyć opaskę, więc kupujemy drugą zaciskaną na śrubokręt, albo po zdjęciu z bolców obudowy łapiemy za tę rurę, nieco ją unosimy z obudową filtra i obudowę przekręcamy o 90 stopni, tak aby z pozycji poziomej przeszła w pozycję pionową, plastik obudowy jest śliski i powinno się udać. Po zdjęciu obudowy filtra mamy dostęp do śrubek łączących dwie połówki obudowy.
Wszystko jest szczegółowo ze zdjęciami opisane na forum forda.
Pozdrawiam.
an15
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121