Mazda2 (DE) – Opinie i Informacje

Mazda2 2007–2014

Postprzez galuta » 25 sty 2009, 13:00

Cze Matrix


Jesli chodzi o Mazdę 2 z dieslem to powiem Ci, że ten silnik to porażka. Jeżdziełm nim na jeżdzie testowej i jest on beznadziejny. Po pierwsze po odpaleniu zachowuje się jak diesle sprzed 15 lat tak głosno klekocze.
Po drugie z pojemności skokowej 1,4 litra ma on zaledwie 68 kM tak wypada blado na tle konkurencji (np. Yaris ma 90 kM i moment obrotow w wydokości 205 Nm oraz sześć biegów specyfikacja modelu na rok 2009 po liftungu). Samo to, że na model z 2008 roku w salonie otrzymasz rabat w wysokości 5000 PLN teś o czymś świadczy, w przypadku silników benzynowych rabat wynosi tylko 2000 PLN. I najważniejsze silnik diesla jest konstrukcji Forda.
Jesli chcesz beztronnej opini na temat diesla to wejdż na stronę www.wysokieobroty.pl tam jest test Mazdy 2 z silnikiem diesla.
Mazda 2 z silnikiem diesla miała by sens gdyby miała on przynajmniej 90 kM tak jak konkurencja i sześcio biegową skrzynię biegów.
pzdr
Początkujący
 
Od: 28 lis 2008, 21:05
Posty: 13
Skąd: Wałbrzych

Postprzez matiix » 25 sty 2009, 14:01

no moj okciec am własnei toyote corolle 1.4D4D 90Km , chodzi autko fajnei jak na taka pojemnosc i musze przyznac ze przez chwilke po odpaleniu zwłaszcza przy mrozach chodzi jak ursus C330.

Ale to juz cos na temat silnika wiem poczytalem tylko chodzi mi o to czy wystarczy mi miejsca w srodku przy wzroscie 190cm i czy ktos ewentualnie za mna bedzie miał szanse usiąść
Początkujący
 
Od: 23 sty 2009, 16:53
Posty: 8
Skąd: Krakow
Auto: Opel meriva 1.8 16v

Postprzez corky1 » 16 mar 2009, 23:22

Na stronie roadlook.pl (http://www.roadlook.pl/testy/mazda2-1-5-mzr-76-kw-sport-japonska-zabawka.html) zamieszczony jest test 2-ki z silnikiem 1,5. Musze przyznac, ze pasuje jej w bialym. Kiedys mialem okazje przetestowac wersje z tym silnikem – bylem pod wrazeniem. Tylko ta cena, zwlaszcza po ostatnich podwyzkach....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez Żabek » 23 gru 2009, 18:12

Witam :)
Od pewnego czasu przeglądam sobie to Forum aż wreszcie dzisiaj postanowiłem zadać klika pytań :D
Przymierzam się do zakupu Mazdy2 w wersji Sport <faja> i zastanawiam się nad pewnymi kwestiami:
– kiedy w salonach powinna pojawić się Mazda z 2010 roku;
– może ktoś orientuje się, czy występuje Dwójka z podgrzewaną przednią szybą (w opcji oczywiście), bo wiem, że Trójka takowa jest;

Mam też pytanie do użytkowników Mazdy Dwójki (nie koniecznie Sport :) ) – jak Wam się tym autkiem jeździ?
Jak jest z jazdami próbnymi w salonach? Kombinują jakoś czy frontem do klienta, mówisz – (czekasz) – masz?

I takie pytanie, które pewnie pozostanie bez odpowiedzi: jak myślicie, jak będzie się kształtowała cena samochodu w nowym roku? Wiadomo, że obecne ceny są wg kursu € z kwietnia, kiedy to było maksimum, teraz euro jest tańsze...

Pozdrawiam i jeszcze raz witam :D

PS. Jako, że t mój pierwszy post na Forum, mógł się on znaleźć w nieodpowiednim wątku/dziale, jeśli tak jest, proszę Moderatora o przeniesienie do odpowiedniego i informację na PW gdzie go szukać :)
Początkujący
 
Od: 19 gru 2009, 18:59
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 2 Sport 2009

Postprzez Globy » 26 gru 2009, 19:33

Auta japońskie z nowego rocznika pojawiają się zazwyczaj w salonach w marcu. W "dwójce" niestety nie występuje podgrzewana przednia szyba (dopiero 3 BL). W Warszawie są egzemplarze do jazdy próbnej, ale nie wiem, jak to jest z innymi ASO <usmiech> Auto bardzo zwinne, ma fajne zawieszenie (chociaż dość sztywne), sporo schowków, twarde materiały w środku, bezawaryjne, niedoceniane u nas ze względu na cenę i brak "bazowych" wersji wypasu. Z drugiej strony ma to zaletę w postaci niewielu egzemplarzy na ulicach ;) Ja poszukałbym w polskiej sieci przecenionego auta z 2009 roku i wynegocjował z dealerem rabat (rejestracja będzie w Polsce 2010, a to się u nas liczy). Powodzenia!
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Żabek » 27 gru 2009, 15:43

Globy napisał(a):Ja poszukałbym w polskiej sieci przecenionego auta z 2009 roku i wynegocjował z dealerem rabat (rejestracja będzie w Polsce 2010, a to się u nas liczy). Powodzenia!

Dobra, ale załóżmy, że za klika lat będę chciał ten samochód sprzedać (nie wiem, może tak, może nie, lepiej przewidzieć taką sytuację). Ktoś mi się zapyta 'Panie, a jaki to jest rocznik?' I będę musiał powiedzieć, że 2009, chociaż z końcówki i rejestrowany w 2010 roku. Jakoś mam mieszane odczucia co do czegoś takiego, u nas jednak bardziej liczy się jeszcze data produkcji a nie pierwszej rejestracji...
Powiedzcie mi jeszcze, proszę, czy też macie takie odczucie, że obecna cena Dwójki jest troszkę za wysoka i MMP próbuje wyciągnąć od człowieka trochę zawyżoną kwotę? Wszak to nadal po kursie z kwietnia.
Globy, mówisz, że w marcu – początek czy koniec? Chciałbym sobie zrobić prezent na urodziny (końcówka lutego) i nie wiem czy będzie spóźniony kilka dni czy prawie miesiąc :)

PS. Dzięki za odpowiedź, bałem się żeby post nie zginął przez Święta :)
Początkujący
 
Od: 19 gru 2009, 18:59
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 2 Sport 2009

Postprzez Globy » 28 gru 2009, 11:16

Niestety, problem rocznika i rejestracji wróci przy sprzedaży. Popatrz jednak na różnicę w cenach 5- i 6-letnich egzemplarzy (pewnie 2-3 tys. zł) i wysokość rabatu (minimum 3 tys. zł). Wiem, że jestem jednostkowym przypadkiem, ale uważam, że należy patrzeć na stan i przebieg i w obrębie jednej generacji można zapłacić więcej za dużo starsze auto w lepszej formie niż nowsze i "zdarte". To zła maniera Polaków, że szacują ceny samochodów po nędznych tabelkach.

Na Twoim miejscu zadzwoniłbym kontrolnie do kilku dealerów i spytał, kiedy będzie 2 Sport z rocznika 2010 zamówiona w styczniu i poczekał do połowy miesiąca na korektę cen.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Żabek » 28 gru 2009, 17:05

Globy napisał(a):Na Twoim miejscu zadzwoniłbym kontrolnie do kilku dealerów i spytał, kiedy będzie 2 Sport z rocznika 2010 zamówiona w styczniu i poczekał do połowy miesiąca na korektę cen.

Tak zamierzam zrobić, przy okazji może uda się odbyć jazdę próbną którąś z wersji Dwójki.
Wiem (wyczytałem to gdzieś tu, na Forum), że w styczniu 2009 dealerzy nie bardzo chcieli przyjmować zapisy na modele z nowego rocznika bez otrzymania potwierdzenia cen z MMP. 2009 dla Mazdy w Polsce to w zasadzie pierwszy pełny rok po przerwie – jak myślisz, czy w tym roku będzie lepiej?
Chyba jednak zdecyduję się poczekać na samochód z pierwszych kontenerów z 2010 roku – jak szaleć to szaleć :D a znajomym niech oko bieleje :]
Początkujący
 
Od: 19 gru 2009, 18:59
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 2 Sport 2009

Postprzez Globy » 28 gru 2009, 22:50

Przyznam, że w ubiegłym roku nie śledziłem uważnie momentu wprowadzenia nowych cen i mam nadzieję, że w tym roku spadną. Pozytywnie wpłynie to na sprzedaż Mazd, co widać po wynikach Mitsubishi – najtańszych aut "made in Japan" (chociaż większość jest z Holandii <lol> Ładne, nieźle wykonane i dobrze wyposażone to klucz do sukcesu. Na początku 2009 roku kurs złotówki mocno wirował, ale teraz ekonomiści zapowiadają, że euro będzie trzymać kurs w okolicach 4 zł przez dłuższy czas. Cóż, trzymam kciuki, żebyś kupił taniej <usmiech>
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Żabek » 29 gru 2009, 15:41

Mnie wystarczy, żeby drożej nie było.
A obecnie wożę się Mitsubishi Spacestar z kolega (jego wóz oczywiście) i jest dosyć przyjemne. Przełożenia w skrzyni ma dosyć dziwne i trochę głośno w środku ale poza tym to wypas. A to kupowane jako używane :)
Początkujący
 
Od: 19 gru 2009, 18:59
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 2 Sport 2009

Postprzez Globy » 29 gru 2009, 20:28

Praca skrzyni biegów to akurat jedna z mocnych stron "dwójki" <usmiech> Co do całej reszty, polecam przejażdżkę! Daj znać o wrażeniach.

Mitsu są spoko, chociaż obecna oferta obejmuje auta odrobinę przestarzałe, budżetowe (Colt, Lancer, Outlander). Coś dla niezważających na fajerwerki.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Żabek » 6 sty 2010, 22:23

Dzwoniłem do dwóch najbliższych salonów Mazdy w okolicy, z dwóch różnych sieci (Mazda Boroń i Pro-mazda), w obydwu panowie twierdzili zgodnie, że jak teraz zamówię Dwójkę made in 2010 to dostanę ją na przełomie maja i czerwca (cyt. "Miesiąc produkcji i 3 logistyki).
Decyduję się zatem na Last Minute i kupuję 2009. Jak myślicie, na jakie upusty/gratisy mogę liczyć, oprócz obniżenia ceny o 3000? :)
Początkujący
 
Od: 19 gru 2009, 18:59
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 2 Sport 2009

Postprzez Globy » 6 sty 2010, 23:18

Opony, ubezpieczenie, alarm, dywaniki i chlapacze? Prześledź ostatnie strony tematu => http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=76383 Chłopaki są tuż po zakupie nowej 3 i pisali o gratisach <usmiech> Powodzenia!
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Żabek » 7 sty 2010, 19:04

Dzięki wielkie.
Z tym 'Powodzenia!' to się przyda, dzisiaj zadzwonił dealer i powiedział, że trzeba przełożyć sobotnią jazdę testową bo wczoraj był klient i zniszczył dwie opony i nie zdążą załatwić do soboty :| Jak pech to pech...
Początkujący
 
Od: 19 gru 2009, 18:59
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 2 Sport 2009

Postprzez Globy » 7 sty 2010, 19:53

Powiedz mu, że idzie recesja na rynku i niech przekręci koła z innej Mazdy (ten sam rozstaw śrub), bo każdy klient na wagę złota ;) No i zdaj relację, każda opinia się liczy.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Żabek » 7 sty 2010, 20:13

Oczywista sprawa, że zdam.
Właśnie też pomyślałem, czy nie mógłby zajumać kół z Trójki na przykład na te parędziesiąt minut... Ale ja w ten sposób dostałem kolejny argument do ręki na jakiś gratis – 'Panie, dyć jazdę próbną odkładaliśmy, może coś w zamian?' <diabełek>
Poczytałem ten wątek o Trójce i jutro dzwonię do Dąbrowy, żeby upewnić się, czy mają/mogą mieć taki kolor, jaki chcę. Bo jak nie to szefu zapłaci majątek za telefon, jak z telefonu w pracy obdzwonię pół Polski ;p
Początkujący
 
Od: 19 gru 2009, 18:59
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 2 Sport 2009

Postprzez Globy » 7 sty 2010, 20:29

Oj tam, zakup samochodu to jak ślub ;) Dobrze dowiedzieć się u innych dealerów o dostępność i rabaty, wspominając o tym, co się dostaje u konkurencji.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Żabek » 7 sty 2010, 20:37

Dzwoniłem też do innego dealera w okolicy, Mazda Dyga, tam z dostępnością jest gorzej, jakość obsługi klienta też pozostawia wiele do życzenia. W Dąbrowie przynajmniej poprosili o zostawienie namiarów, w Katowicach się nie chciało... Dla mnie takie pierdółki są ważne ;) Podzwonię jeszcze jutro, ale auto wolałbym kupić w Dąbrowie, nie gdzieś na drugim końcu województwa :]
Początkujący
 
Od: 19 gru 2009, 18:59
Posty: 24
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 2 Sport 2009

Postprzez Globy » 7 sty 2010, 21:22

Na forum Dąbrowa też ma znacznie wyższe notowania, mimo że jest stosunkowo nowym punktem. O Dydze nie krążą zbyt dobre opinie.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 21:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Pawel Luniewski » 9 sty 2010, 10:42

Ja tez posiadam Madzie2 i tez jest swietnie.Najwieksza radosc z minimalnego spalania no i bezawaryjnosci.To przeciez podstawa.Polecam ten model,pomijajac fakt,ze moja jest z 2005 roku,a mimo to ,swietnie sie przez te wszystkie lata sprawdza.
Pawel Luniewski
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121