Emulator w Stag QBOX Plus

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez wumpscut » 16 wrz 2016, 09:04

Mam pytanie odnośnie sterownika Stag QBOX Plus i wbudowanego emulatora. Mianowicie, nie działa on u mnie prawidłowo. Pierwszy objaw był taki, że wskazówka od benzyny mimo jazdy na LPG zaczęła opadać. I opadała sobie wprost proporcjonalnie do liczby przejechanych km aż zatrzymała się na 1/4 i taki stan pokazywała zawsze (w zbiorniku realnie było ok. 1/2).

Panowie z warsztatu LPG dziwili się i rozkładali ręce, ale w końcu przestawili coś w oprogramowaniu (podobno zmienili typu czujnik poziomu benzyny w ustawieniach emulatora) i wskazówka niby ruszyła. Tzn. podczas jazdy opadała, ale po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu zapłonu wracała na swoje miejsce.

Niestety, po 3 dniach, po włączeniu zapłonu wskazówka pokazała nagle 1/4 zbiornika (błędnie). Dotankowałem trochę benzyny i pokazała prawidłową wartość (ok. 2/3). Niestety teraz działa losowo, tzn. przez ok. 2 dni pokazuje prawidłowy poziom, ale ni z tego ni z owego potrafi pokazać 1/2 albo 1/4 zbiornika benzyny.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem i jak można temu zaradzić? Mój warsztat przyznaje oficjalnie, że nie wie czemu to nie działa i chyba będą próbować zainstalować jakiś zewnętrzny emulator, "dedykowany do Mazdy". Czy to dobre rozwiązanie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2016, 15:37
Posty: 629 (6/20)
Skąd: Wieleń nad Notecią
Auto: Mazda 6 GH LF-DE 2.0 Dynamic FS5A-EL '09

Postprzez xRafalx » 16 wrz 2016, 09:19

Napisz do bananina z gazparts, myślę, że pomoże :)
Ostatnio edytowano 16 wrz 2016, 09:41 przez xRafalx, łącznie edytowano 1 raz
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 10:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez wumpscut » 16 wrz 2016, 09:21

xRafalx napisał(a):Napisz do bananinga z gazparts, myślę, że pomoże :)


Kontaktowałem się już z gazparts. Uzyskałem odpowiedź, że oni nie bawią się w ten wbudowany tylko od razu wlatuje zewnętrzny.

Dziwi mnie tylko to, że u kolegi @zelka ten wbudowany emulator, ze sterownika, działa bez zarzutu, czyli można tak zrobić.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2016, 15:37
Posty: 629 (6/20)
Skąd: Wieleń nad Notecią
Auto: Mazda 6 GH LF-DE 2.0 Dynamic FS5A-EL '09

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy LPG