Montaż gazu – wszystkie możliwe wady

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez dev-knight » 4 maja 2016, 19:36

Witam wszystkich,

Noszę sie z zmiarem montażu gazu w motorku 1.6. Wiem , że gazowanie silników nigdy na nie, nie wplywa korzystnie. Nie jestem pewien czy to co mi zwróci koszt gazu w porównaniu z benzyną nie przełoży sie na dalsze koszta napraw(biorąc oczywiście pod uwage dod. koszt montażu). Chciałbym abyście podzielili się swoimi odczuciami na temat waszych silników po montażu jak i przed montażem.

Pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 20 kwi 2016, 10:58
Posty: 8
Auto: mazda 3 1.6 bk (2004)

Postprzez niesfiec » 10 cze 2016, 22:45

No niestety japońskie silniki średnio znoszą LPG, ale tragedii nie ma.
Po pierwsze poszukaj sensownego gazownika, mającego przyzwoitą renomę, a szczególnie Mazdy na koncie.
Po drugie – oszczędzanie na instalacji, zwykle sterownik i wtryski, jest nieopłacalne bo będzie więcej problemow niż oszczędności, ale dobry gazownik nie wciśnie Ci do tego samochodu szmelcu za 2000,– to musi kosztować w granicy 3000,–
Po trzecie – gruntowna kontrola silnika przed montażem gazu – kompresja cylindrów, luzy zaworowe, przepustnica to podstawa. Szczególnie głowica, bo jak będzie tutaj coś nie tak to polecą zawory i gniazda i będzie remont silnika. Ogólnie potem, stan zaworów (luzy) warto kontrolować przynajmniej raz w roku, bo lepiej zapobiegać niż leczyć.
Po czwarte – częste wizyty u gazownika – szczególnie po zmianie gazu z zimowego na letni i odwrotnie w celu korekty ustawień, bo to wszystko ma znaczenie dla kondycji jednostki napędowej.

To chyba tyle. Daj znać na co się zdecydowałeś.
Początkujący
 
Od: 16 gru 2011, 20:07
Posty: 5
Auto: Mazda 3 (BK) 2004
1.6 l 105 KM Z6-VE

Postprzez DBS » 14 cze 2016, 11:10

Witam, sam obecnie mam Mazde z gazem w motorku 1.6, instalacja BRC, najechane bezproblemowo 70 tyś, nie odczuwam różnicy między jazdą na gazie a benzynie, chyba że w portfelu :), w cyklu mieszanym, robie 400km, na baku, co w przeliczeniu daje mi około 10l gazu, nie jeżdżę ekonomicznie, ale też nie szaleje, więc myślę że jest to dobry wynik, zwłaszcza że sporo kilometrów pokonuję w mieście, w trasie do 110, zmieścisz się w 8l, 120-130-10l.
DBS
 

Postprzez TobiaszTTT » 22 cze 2016, 16:02

[quote="dev-knight"]Witam wszystkich,

,,......Wiem , że gazowanie silników nigdy na nie, nie wplywa korzystnie. ''


Nie prawda!! Jeżeli będzie odpowiedni i odpowiednio założony gaz to nie odczujesz żadnych różnic!!
Nagonka na gaz była, jest i będzie ponieważ jest bardzo tanią alternatywą dla ropska i benzyny!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2016, 22:58
Posty: 75 (3/3)
Skąd: Holandia
Auto: Fiat Punto II 1.2 +LPG
Mazda 3, 1,6 Pb+LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy LPG