Mazda MX-6 2.0 – niskie obroty silnika

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez Szczerba » 3 lut 2016, 19:15

Witam,
aktualnie mam problem prawdopodobnie z instalacją gazową i chciałbym zasięgnąć porady co zrobić albo do jakiego specjalisty się udać. Tak więc gdy wciśnie się pedał gazu podczas postoju (również podczas wciśnięcia sprzęgła w czasie jazdy) obroty silnika spadają poniżej normy i wyczuwalne są wibracje układu napędowego. Usterka ta występuje jedynie na gazie a na benzynie wszystko jest ok. Byłbym wdzięczny za opisanie co może być tego przyczyną żebym nie dał się znów naciąć "mechanikom" na niepotrzebne koszta. Nagrałem dwa filmiki i jako tako widać w czym jest problem https://youtu.be/lFhU208Rlhg
https://youtu.be/-nBpjBL4Xaw

Za pomoc z góry dziękuję.
Początkujący
 
Od: 3 sty 2016, 10:19
Posty: 14
Auto: Mazda mx6 2.0 1993r.

Postprzez makmarc » 4 lut 2016, 09:05

Mówisz, że na benzynie ok, to wg mnie masz złą mapę gazową, i dlatego nie trzyma obrotów na wolnych, dla wszystkiego sprawdziłbym jeszcze przepustnicę. Pamiętaj, że niektóre wady silnika mogą wydawać się nieodczuwalne na PB, a na LPG już wyczujesz, bo jest bardziej wrażliwy np. na szwankujący układ zapłonowy. Podjedź do dobrego fachowca i sprawdźcie ustawienia dawek na wolnych, albo w ogóle całą mapę.
makmarc
 

Postprzez Szczerba » 4 lut 2016, 10:49

Tak przy okazji jeszcze dziś zauważyłem, że problemy takie zaczynają się dopiero po kilku kilometrach jazdy na gazie a nie od razu po przeliczeniu na niego.
Początkujący
 
Od: 3 sty 2016, 10:19
Posty: 14
Auto: Mazda mx6 2.0 1993r.

Postprzez sebekle » 4 lut 2016, 18:02

Koniec wtrysków i do tego pewnie lipnych i leją przy krótkich czasach i ciężko mu utrzymać wolne obroty
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2014, 02:28
Posty: 1047 (27/32)
Skąd: Słupsk
Auto: Mazda 626 GF FS +automat+lpg 1998r.

Postprzez Szczerba » 4 lut 2016, 19:29

Właśnie czasem było czuć lekki zapach gazu gdy jechało się w korku. Może mógłby ktoś podać namiary do jakiegoś sprawdzonego speca od gazu w okolicy Warszawy ewentualnie Łodzi?
Początkujący
 
Od: 3 sty 2016, 10:19
Posty: 14
Auto: Mazda mx6 2.0 1993r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy LPG

cron