Automatyczne dostrojenie BRC SEQUENT 32 w Mazda 3 BK 1.6

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez poprostuMichal » 2 lis 2015, 13:57

Cześć,
Na początku chciałem się przywitać jako świeży posiadacz Mazdy 3 w sedanie.

W zeszłym tygodniu założyłem instalację BRC SEQUENT 32 i miałem spory problem dogadać się z gazownikiem, ponieważ samochód szarpało co jakiś czas, albo zamulał przy przyspieszaniu.
Zakład który montował twierdził, że to wina samochodu i chcieli mi wszystko wymieniać( na benzynie nie było problemu), więc podzwoniłem i popytał w innych serwisach.

Na ten tydzień byłem umówiony do innego serwisu na regulację, lecz nagle samochód zaczął pracować normalnie – czy jest szansa, że instalacja sama się dostroiła?
Pozdrawiam
Michał
poprostuMichal
 

Postprzez makmarc » 2 lis 2015, 18:12

Jak każda nowa instalacja, wszystko musi się poukładać, wtryskiwacze, membrany w reduktorze, ale żeby tak samo z siebie się dostroiło to już opowiadanie bajek. Gazownik mógł mieć też rację, że może to być wina samej benzyny. Zasada jest prosta: gaz jest paliwem bardziej wysokooktanowym niż benzyna, ma wyższą temp spalania, a co za tym idzie jest bardziej czuły na pewne niedogodności natury technicznej. Co to znaczy? Np. problem z układem zapłonowym (świece, cewki, przewody itp.), o których mogłeś nie wiedzieć, gdyż na benzynie były nieodczuwalne, a na gazie będę. Równie dobrze może pojawiać się problem z sondą lambda, zwłaszcza w Banku 1, i też będą się działy tego typu rzeczy. Ale to tylko teoretyzowanie.

Ze strony gazownika problemem mogą być złe poprawki dla czasów wtrysku, zła kalibracja podczas jazdy, o ile w ogóle takowa była, źle dobrane króćce, może reduktor nie wyrabia, albo po prostu się układał. Sam widzisz, że przyczyn może być dużo, dlatego potrzebny jest ktoś, kto ma o tym pojęcie. Czasami wystarczy podpiąć komputer i zobaczyć, co w trawie piszczy, a czasem trzeba pogrzebać głębiej.
makmarc
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy LPG