Ustawianie gazu za pomocą programu ACgas sychro.

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez ppawlikp » 3 cze 2015, 17:53

Jakiś czas temu postanowiłem spróbować swoich sił przy ustawianiu samemu mapy gazu. Po kilkukrotnym przeczytaniu instrukcji obsługi zabrałem się do roboty. Przeprowadziłem autokalibrację, po której wyrzuciło mi że dysze są zbyt duże ( rozwiercali mi je w warsztacie samochodowym) przeszedłem do tworzenia map. po stworzeniu mapy benzyny, przerzuciłem na gaz i zmieniając wartości mnożnika udało mi się uzyskać takie pokrycie:

Obrazek

Obrazek

z rzeczy które zauważyłem
1. sonda lambda niedomaga na wolnych obrotach, ale przy podwyższonych już pracuje normalnie – wymieniać już czy czekać aż padnie do końca?

2. auto ma trochę mniej mocy niż wcześniej. co mogę/powinienem zrobić? podejrzewam że wzbogacić mieszankę, tylko jak ?

3. Było określone że mapy powinny się pokrywać- ale czy tak jak zrobiłem jest właściwie ?

4. co do spalania jeszcze nie wiem, ale chyba w normie.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 sty 2011, 00:06
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 323f BA 1.5, 97'
polift

Postprzez misiek1 » 3 cze 2015, 22:35

Według mnie po pierwsze, jakie masz autko i jakie podzespoły instalacji?
Po drugie, jeśli czytałeś instrukcję to powinieneś zauważyć ze mnożnik jest o wiele za niski, przed zmianą rozmiaru dysz wtrysków, najpierw zmniejszył bym ciśnienie gazu ( na zrzutach widzę, że masz 1,35 – zmniejsz na 1,1 i jeszcze raz zrób autokalibrację ).
I dlaczego uważasz, że lambda nie domaga na wolnych obrotach, po czym to wywnioskowałeś?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2011, 20:15
Posty: 323 (0/1)
Skąd: Krosno
Auto: Mazda 323F Bj 1,5 ZL 1999r.+Stag
Moja Bejota:)

Postprzez makmarc » 4 cze 2015, 00:07

Jaki masz silnik w tej 323F? Jakie masz ustawione poprawki dla wtryskiwaczy? Zgranie parametrów benzyny i ustawienie pod nią gazu nie jest jednoznaczne z tym, że oba wykresy mają się pokrywać. Fakt faktem ciśnienie gazu masz zbyt wysokie, tak jak kolega już pisał, zmniejsz do 1,10-1,15. W ogóle to co za podzespoły masz w tej instalacji (wtryski, reduktor)?
makmarc
 

Postprzez ppawlikp » 4 cze 2015, 15:01

Przepraszam za zaczęcie od <dupa> strony.
mazda 323f BA silnik 1.5, listwę kupilem jakieś pół roku temu acw01 czerwoną. Rozwiercali mi dysze w warsztacie, i do tej pory nie wiedziałem że nie są takie jak powinny być. Wymieniać skoro ten komunikat wyskoczył ? Jeśli tak to jakiej średnicy dysze kupić ?

reduktor jaki jest – nie pamiętam, sprawdzę przy najbliższej okazji.
co do sondy do takiego wniosku doszedłem ponieważ nie 'chodzi' po pełnej sinusoidzie od 0-1 tylko do około 0,6.
Co do reszty, wracam do ponownego czytania instrukcji, bo okazuje się że jest to wcale nie jest takie proste <glupek2> ale lubię sam pracować przy aucie , więc proszę o pomoc i mam nadzieję że i to uda mi się ogarnąć :)

Jeśli ktoś ma czas żeby opisać mi w punktach mniej więcej jak po kolei poprawnie ustawić taką instalacje, byłbym wdzięczny, bo żadnego takiego 'przewodnika' nie znalazłem w internecie poza instrukcją do acgassynchro.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 sty 2011, 00:06
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 323f BA 1.5, 97'
polift

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Moderator

Moderatorzy LPG