Cx-9 Drgania silnika

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez Marek77 » 13 kwi 2014, 20:16

Witam.

Pytanie do użytkowników czy ktoś miał podobny problem lub wie co może być.
W mojej Cx-9 pojawia się problem drgania silnika na wolnych obrotach. Po odpaleniu gdy chodzi na benzynie wszystko ok, dopiero po zagrzaniu gdy przełącza się na gaz po wyhamowaniu samochodu na wolnych obrotach silnik nierównomiernie drga. Odczuwalne jest na pedale hamulca i ogólnie, jak włączę skrzynie na pozycję postój czuć ale już delikatnie. Na benzynie też drga ale bardzo delikatnie prawie nie wyczuwalnie.
W czasie jazdy przy gdy mu mocniej przycisnę czuć jakby zerwanie silnika, a przy puszczeniu gazu obroty spadają do ok 800 później regulują się na ok 1000, czasami zdarzy się że spadają tak że silnik jakby gaśnie i zaraz wracają wyżej.
Co zrobione: 40 000 wymienione świece (nie pomogło), wymienione listwy od gazu (nie pomogło), dopiero jakieś 15 000 km temu wymieniłem prawą poduszkę silnika bo była walnięta, sworznie wahaczy i wszystko było ok, drgania ustały, auto jakby fajnie sztywne ideał i niestety drgania powróciły. Gazownicy wszystko sprawdzili wyregulowali ale dalej drga.
Proszę o ewentualną pomoc i sugestię.
Marek77
 

Postprzez roccomistrz » 13 kwi 2014, 22:05

sam sobie odpowiedziałeś.
kolejna poduszka puściła.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2010, 21:08
Posty: 189 (0/1)
Skąd: Częstochowa
Auto: Mazda 626 GE FS '92

Nissan Primera P10 GA16DE '94

Postprzez Marek77 » 15 kwi 2014, 13:04

Poduszki sprawdzone wszystkie ok.
Marek77
 

Postprzez rafik256 » 15 kwi 2014, 15:10

silnik drga nierówno czy dragania na karoserii są nierównomierne?? to zasadnicza różnica. Miałem coś podobnego w VC. Siedząc za kierownicą wydawało się że silnik pracuje nierówno, jednak przykładając rękę bezpośrednio do pokrywy zaworów czuć było że silnik pracuje idealnie. Dopiero trzymając za mocowanie poduszki od strony karoserii czuć było że drgania stają się nierówne. Wymiana pomogła.
P.S. jakiego producenta poduszkę założyłeś?? jak sprawdzasz czy poduszka jest OK?? Jak ktoś to ocenił?? Tam nie będzie widać żadnych pęknięć czy przecieków a już może nie tłumić drgań. Ta którą wymontowałem nie ma najmniejszych śladów uszkodzeń. Można sprzedać jako prawie nową i nikt nie zauważy że coś z nią nie tak dopóki jej nie zamontuje. Chociaż jak ktoś nie jest wrażliwy na drgania samochodu to nawet nie zauważy. Co nie zmienia faktu że jakiś feler ma.
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2013, 17:39
Posty: 149 (1/12)
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda 3 BK – 2.0 LF
sedan, 2008 rok

Postprzez qwert » 17 kwi 2014, 10:14

W mojej mazdzie też miałem lekkie drgania silnika które były spowodowane przez walniętą sonde lambda.
http://www.romb.org.pl
Sprzedam Mazde 5 1.8 benzyna z 2011r.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 cze 2012, 20:03
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 5 CW 1.8 116KM 2011r.
Mazda 3 BK 1.6B 2005 r.
Stag4,Barracuda,Alaska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy LPG