Mazda6 – GY1 – jazda na gazie, a wskaźnik poziomu paliwa – Rozwiązanie

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez WisniaUs » 9 mar 2014, 12:05

klajgus napisał(a): lubię tankować często benzyny i wlewam raz na jakiś czas do pełna, i mam z głowy na parę miesięcy

Ja czesto i mało zeby nie wozic pelnej butli i pelnego baku(zbędne kilo) <spoko>
WisniaUs
 

Postprzez flywin » 11 mar 2014, 18:56

brodaM6 napisał(a):Pytałem czy jest możliwe spalanie dwóch paliw na raz to gazownik powiedział ze nie . Wyciekow brak


Jest to możliwe jak wtrysk LPG lub Reduktor Daje <dupa> , ale bez podłączenie do Sterownika LPG i nagraniu Oscyloskopu nic nie sprawdzisz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2009, 20:50
Posty: 1087 (0/2)
Skąd: Lublin
Auto: 323F 1.5 Z5 BA 98r
Mazda 6 GH 2.5l Sport 2008.

Postprzez brodaM6 » 12 mar 2014, 09:51

Robiłem ostatnio z gazownikiem autoadaptacje i tak sie zastanawiam ze jak by było cos nie tak to chyba by mi powiedział ,tak jak zrobił to z bogata mieszanka na wysokich obrotach
Proste są dla szybkich samochodów,zakręty dla szybkich kierowców. CMc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2012, 18:42
Posty: 2363 (12/26)
Skąd: Łomża
Auto: M6 2.3AT UsA-spec.07r.

Postprzez thing » 14 mar 2014, 21:05

dobrze wiedzieć, teraz już wiem czemu tak szybko zaświeciła mi się rezerwa. Dzisiaj zasięg pokazywał 7km, 8km, 12km, 9km... kombinuje ile może ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2007, 23:11
Posty: 396 (10/4)
Skąd: Kraków
Auto: Śliwka 2.0 M6 ;)

Postprzez Jakub BJ Sportive » 15 mar 2014, 14:13

Ubywa ci paliwa gdy samochód startuje na paliwie i po nagrzaniu się do odpowiedniej temperatury dopiero przełącza na gaz. Im zimniej na dworze tym dłużej czekasz na przełączenie.

BRC nie wspiera się PB nawet przy 170 k m/h. Nie ma takiej funkcji.

Jeżdżąc na gazie jest wskazane byś miał przynajmniej pół baku PB.

Wg. mnie masz źle założoną instalację lub coś nie tak z regulacją, ZMIEŃ gazownika i nie słuchaj o żadnych emulatorach itp. Ktoś oszukuje albo gazownik albo instalacja a gazownik nie wie co z nią zrobić.

Ja uzupełniam PB dwa, trzy razy w roku.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 sty 2014, 13:55
Posty: 19
Skąd: Leśna, dolnośląskie
Auto: Mazda 323F Sportive, 2.0, 2001r

Postprzez Wuyek » 17 mar 2014, 23:18

Jakub BJ Sportive – wiemy jak działa instalka. Czytaj ze zrozumieniem. Peace

Koledzy, na skutek wymontowania radia zgasła mi rezerwa. Świeciła się przez 220 km. Wskazówka zatrzymała się w miejscu, więc wg pierwszy obserwacji dobrze rokuje. Wiem, że "przez radio" idzie sygnał do wyświetlacza. Jako, że jeżdżę na gazie nie potrzebuję info o spalaniu, średniej itd. w zamian wystarczył by mi prawidłowo działający wskaźnik poziomu paliwa. Może wystarczy odłączyć coś z kostki ?
Forumowicz
 
Od: 2 lut 2014, 15:27
Posty: 47 (4/0)
Auto: Mazda 6, 1.8, GY1, LPG BRC

Postprzez WisniaUs » 18 mar 2014, 21:19

Wuyek napisał(a):Może wystarczy odłączyć coś z kostki


U mnie jak zawieszki dostala wskazowka paliwa to odpiolem aku na 30 sec i wszystko wrocilo do normy.Mialem tak 2 razy od kiedy mam LPG i od ponad roku spokój z tym.Pokazuje tak jak ma byc.Podrawiam <spoko>
WisniaUs
 

Postprzez amadeo077 » 20 mar 2014, 15:55

Witam.Ja mam zalony emulator stag i tez wskazowka warjuje.Raz pokazuje ze jest paliwo a raz ze rezerwa w zaleznosci od przekrecenia stacyjki komputer robi co chce.a mam ponad pol zbiornika paliwa.Doszedl problem z odplaniem na bebzynie i jak wskazowka pokazuje rezerwe tk auto nie odpala na benzynie.Nie wiem czy emulator moze wysylac jakies dane czy robic jakies zwarce.Instalka zalzona z lipcu 2013 a pierwszy problem z odpaleniem w marcu a drugi probl z odpaleniem tydzien pozniej.Ostanio odpalone za pomoca spray easy starter do przepustnicy z wielkim duszeniem sie silnika i przelaczeniem na gaz wtedy autko nie dusilo sie.
Początkujący
 
Od: 18 mar 2014, 22:30
Posty: 6
Auto: Mazda6 GH 2.0 benzyna 2008

Postprzez Wuyek » 9 kwi 2014, 21:41

Wisniaus napisał(a):
Wuyek napisał(a):Może wystarczy odłączyć coś z kostki


U mnie jak zawieszki dostala wskazowka paliwa to odpiolem aku na 30 sec i wszystko wrocilo do normy.Mialem tak 2 razy od kiedy mam LPG i od ponad roku spokój z tym.Pokazuje tak jak ma byc.Podrawiam <spoko>


Potwierdzam. To jest rozwiązanie.
Niestety dlaczego tak się dzieje nie wiemy.
Temat można zamknąć.
Forumowicz
 
Od: 2 lut 2014, 15:27
Posty: 47 (4/0)
Auto: Mazda 6, 1.8, GY1, LPG BRC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Moderator

Moderatorzy LPG