Mazda 6, 2.0 – szarpanie + check – Stag 4 Plus

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez Mazd Max » 7 lis 2013, 12:04

Witam, napiszę o mojej usterce by ktoś kto ma podobne objawy od razu szukał tam gdzie trzeba :D
Po założeniu instalacji LPG – Stag 4 Plus wszystko było ok....jednak nie zmieniłem świec i kabli przy tej instalacji – wiem, moja wina i nie mam nic na swoje usprawiedliwienie <oczy>
Po jakimś czasie przy chłodnym silniku miałem szarpanie przy ok. 2000 obrotów oraz świecący się check engine Magicy gazownicy stwierdzili że to błąd ,,wypadania zapłonu'' i że muszę zmienić kable i świece.....tak też zrobiłem i zauważyłem że jedna ze świec jest wyjątkowo zużyta. Ale jakoś się tym bardzo nie przejąłem (tu był błąd) i jeździłem w spokoju przez 7-8 tys. km. Po tym czasie znowu te same objawy. Zimny silnik, po przełączeniu na LPG przy 2000 obr. kangur i check :|
Gazownik od razu sięgnął po świece ...i co?...Ta sama wywalona na maxa świeca!! Reszta w świetnej kondycji (NGK) <ok> Diagnoza była prosta – CEWKA!
Po jej wymianie oraz uszkodzonej świecy mam ciszę i spokój <faja>
Wysłane z poczty w Radzyminie
To ja http://www.youtube.com/watch?v=58549ffQXKY

Jeśli się obudziłeś w poniedziałek i nie boli Cię głowa oznacza to że jest środa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2008, 11:47
Posty: 1927 (101/61)
Skąd: Radzymin/Wa-wa
Auto: Biała Dama GH
wcześniej BJ, GY oraz GG

Postprzez mortens » 9 lis 2013, 22:28

Mi sam kangur się robił ale przy niskich obrotach i przyśpieszaniu miedzy 1500 a 2200 obr. Wymiana świec na Denso IT20 totalnie rozwiązało problem ( przynajmniej jak dotąd po przejechaniu 1000km :) bez problemów jak wcześniej).

ps. dodając ja na lepszym sterowniku smigam : Stag 300 premium. gdyby to dla innych bylo również pomocą ;)
Forumowicz
 
Od: 15 wrz 2013, 19:57
Posty: 34
Skąd: Krosno
Auto: Mazda 6 1.8 SportBreak 2004r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy LPG