Mazda 6 – gdzie wlew gazu?

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez t34567 » 7 paź 2013, 23:44

Witam panów.

Otóż w czwartek jestem umówiony na montaż instalacji gazowej i zastanawiam się gdzie zamontować wlew gazu. W poprzednim aucie miałem ( jeszcze mam...) w zderzaku. Tutaj korci mnie zrobienie wlewu pod klapkę wlewu benzyny. Minusy tego rozwiązania – uciążliwe dokręcanie przejściówki no i co najgorsze – możliwość rdzewienia blachy po montażu wlewu (naruszona struktura lakieru/podkładu/blachy + ciągłe "majstrowanie" przy tankowaniu)

Myślałem też o tyłu zderzaka, przy haku.


Gdzie macie zamontowany wlew ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2013, 00:04
Posty: 324 (1/6)
Skąd: Stary Sącz
Auto: Mazda 6 Sedan 2.0 Pb 2006 147KM STAG 300 Premium/Hana/ACR01

Postprzez hubertgal » 8 paź 2013, 19:05

Ja co prawda nie mam Mazdy 6, a Mazdę 3, ale mam założony gaz ;) Mam wlew pod klapką, koło wlewu benzyny i uważam to za świetne rozwiązanie, głównie z tego względu, że z zewnątrz nie widać, że to samochód na gaz. Co do Twoich wątpliwości, to według mnie, jeżeli ten wlew zostanie zrobiony porządnie (u mnie jest solidna podkładka metalowa, a pod nią guma), to nie ma mowy o jakimś jego naruszeniu, jeżeli chodzi o dokręcanie końcówki, to i tak w 90% musisz czekać aż ktoś przyjdzie Ci ten gaz zatankować, więc masz wtedy zajęcie ;) Co do uszkodzenia lakieru, rdzewienia, etc. to myślę, że przesadzasz. Musiałbyś tam sypać sól i lać wodę ;) A pod klapkę tej wody za dużo się nie wlewa, a jeśli nawet, to profilaktycznie od czasu do czasu można przetrzeć.

Także, jeżeli ja miałbym się decydować jeszcze raz, to wybrałbym to samo miejsce, czyli pod klapką! :)
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2013, 18:59
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 2.0 Top Sport '06

Postprzez jachu36 » 8 paź 2013, 19:51

t34567 napisał(a):Witam panów.

Otóż w czwartek jestem umówiony na montaż instalacji gazowej i zastanawiam się gdzie zamontować wlew gazu. W poprzednim aucie miałem ( jeszcze mam...) w zderzaku. Tutaj korci mnie zrobienie wlewu pod klapkę wlewu benzyny. Minusy tego rozwiązania – uciążliwe dokręcanie przejściówki no i co najgorsze – możliwość rdzewienia blachy po montażu wlewu (naruszona struktura lakieru/podkładu/blachy + ciągłe "majstrowanie" przy tankowaniu)

Myślałem też o tyłu zderzaka, przy haku.


Gdzie macie zamontowany wlew ?


Hej.Ja mam wlew pod klapką i nie ma mowy o jakimkolwiek rdzewieniu.A i auto wygląda lepiej bez tych paskudnych wlewów na zderzaakach bo wygląda to tak <dupa>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 14:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Postprzez piolsm » 14 paź 2013, 00:17

pod klapka ok jak nie tankujecie za granicami kraju wtedy 2 końcówki wkręcać to juz sie ciężki temat robi

ja czesto tankuje i wlew mam na środku w zderzaku dzięki temu można podjeżdżać na lewą lub prawą stronę dystrybutora oszczędza to czas a wygląd cóż mi pasuje
czas oszczędzony w kolejkach to wynagradza
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2012, 01:43
Posty: 126 (0/2)
Skąd: kujawsko-pomorskie
Auto: Mazda 626 FL 1999

Postprzez t34567 » 14 paź 2013, 16:53

Zdecydowałem sie na wlew pod klapką, gaz założony, niedługo bedzie temat i fotki :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2013, 00:04
Posty: 324 (1/6)
Skąd: Stary Sącz
Auto: Mazda 6 Sedan 2.0 Pb 2006 147KM STAG 300 Premium/Hana/ACR01

Postprzez hubertgal » 15 paź 2013, 09:19

piolsm napisał(a):pod klapka ok jak nie tankujecie za granicami kraju wtedy 2 końcówki wkręcać to juz sie ciężki temat robi

ja czesto tankuje i wlew mam na środku w zderzaku dzięki temu można podjeżdżać na lewą lub prawą stronę dystrybutora oszczędza to czas a wygląd cóż mi pasuje
czas oszczędzony w kolejkach to wynagradza


Problemów nie stwierdzono. A wkręcenie dwóch przejściówek zajmuje tak średnio 30 sek.

Ja też często tankuję i nie mam problemu z tankowaniem z obu stron dystrybutora. Staram się zawsze z lewej podjeżdżać, ale często tankujący prosi o przejechanie na drugą stronę.

Problemy zazwyczaj są tam gdzie ich się szuka ;)

t34567 napisał(a):Zdecydowałem sie na wlew pod klapką, gaz założony, niedługo bedzie temat i fotki :)


Gratulacje! Szerokości! :)
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2013, 18:59
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 2.0 Top Sport '06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy LPG