Problem z gazem/instalacją w Mazda 3 1.6

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez ki113r » 25 sie 2013, 17:18

Witam, otóż trochę ponad 3 miesiące temu kupiłem mazdę 3 1,6 z rocznym LPG, mimo 105KM i instalacji jeździło się dosyć dynamicznie, natomiast od jakiegoś czasu, może miesiąca zaczęła przerywać, tzn. przyśpieszając dynamicznie od pierwszego biegu zaczynała przerywać przy około 5tyś obrotów i więcej nie dawała rady, trzeba było wbić wyższy bieg, przy kolejnych biegach tak samo. Natomiast jeszcze ostatnio jest trochę gorzej bo poprzednio nie mogłem po prostu dynamicznie przyśpieszać do wysokich obrotów, a teraz np. jadąc na piątym biegu 100km/h tak dziwnie "przerywa" jakby nie miała mocy, czasami po dwóch sekundach zaskoczy i od razu przyśpiesza. Spróbowałem przełączyć LPG na benzynę i autko płynie bajecznie, także musi być coś nie tak z LPG. Serwis instalacji z tego co wyczytałem na fakturze był 4 miesiące temu z wymianą tych filtrów itd. Nie wiem czy to nie czasem zła jakość paliwa na stacji? Bo od dłuższego czasu tankuje tylko na jednej stacji. Proszę o jakieś opinie i propozycje co to tego problemu.
Pozdrawiam. <oczko>
Początkujący
 
Od: 20 maja 2013, 20:43
Posty: 18 (1/0)
Auto: Mazda 3, 1.6, 2004r

Postprzez hubertgal » 25 sie 2013, 17:32

Po pierwsze, spróbuj tankować gaz na jakiejś sprawdzonej stacji BP, Statoil, Shell. Pojeździj i zobacz, czy problem powraca. I generalnie unikaj stacji firm krzak...

Po drugie jedź do serwisu na strojenie, może to problem z ustawieniem samej instalacji, skoro na benzynie działa bez zarzutu.
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2013, 18:59
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 2.0 Top Sport '06

Postprzez ki113r » 25 sie 2013, 18:08

Może nie tankuje na stacjach jak to określiłeś firmy "krzak", ale zazwyczaj na orlenie a ostatnio to nawet przez długi czas na jednej i tej samej.

Tak, jazda na benzynie jest bez żadnych problemów, samochód jedzie idealnie.
Początkujący
 
Od: 20 maja 2013, 20:43
Posty: 18 (1/0)
Auto: Mazda 3, 1.6, 2004r

Postprzez Przemek323c » 26 sie 2013, 20:01

Bez popiecia do kompa ciezko cos podpowiedziec.

Dopisano 26 sie 2013, 20:01:

Bez popiecia do kompa ciezko cos podpowiedziec.
Przemek323c
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy LPG