Brak mocy przy temp. powietrza 30 stopni

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez jozef11 » 11 lip 2013, 11:18

Witam, gdy temp. powietrza zbliża się do 30 st., lub ją przekracza samochodem nie można normalnie jeździć na lpg. Po krótkim postoju np.: na światłach, nie można normalnie ruszyć. Silnik jest słaby. Trzeba ruszyć z 3 tys. obr. lub go przegazować. W wyższych temperaturach do 3 tys. obr silnik jest słaby. Na benzynie wszystko jest ok. Gdy temp. powietrza spadnie, mogę jeździć na lpg, cały dzień i wszystko funkcjonuje normalnie. W momencie gdy skończy się gaz i silnik przełącza się na benzynę następuje mocne szarpnięcie. Instalacja ma 2,5 m-ca. Najpierw jeździłem do zakładu montującego 2 razy, gdyż po nagrzaniu silnika nie przełączał się na lpg . Teraz znowu czeka mnie kolejna wizyta (wizyty ??). Czy ten zestaw jest taki trudny do ustawienia przez montażystę ??? Czy w zimie znowu wyjdą kolejne problemy?
jozef11
 

Postprzez zagiell » 13 lip 2013, 22:50

Wydaje mi się że to wina nieodpowiedniej regulacji. Skocz do Zbrosławic przy ul. Wolności, tam są fachowcy przez duże "F". Masz raptem 45km, więc niedaleko. Ja po wizycie u nich i kompleksowej regulacji, w końcu jestem w 100% zadowolony z tego, jak samochód jeździ na LPG.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2012, 11:45
Posty: 231 (0/1)
Skąd: Częstochowa/Kłobuck
Auto: Mazda 6 GH 2010r. 2.0 ON 140KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy LPG