Mazda Demio – duże spalanie

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez herbatnik1986 » 14 kwi 2013, 21:41

Witam Forumowiczów

Jestem posiadaczem Mazdy Demio 98r. poj. 1,3 16V 72kM instalacja gazu sekwencyjna Stag 300 założona w 2008 r. auto kupiłem już z założona instalacja w 2012r. Od zakupu auto spalało 7,5-8,5 gazu po pierwszej wizycie u gazownika okazało się ze wtryski gazu się źle załączają poprawił to i powiedzmy spalania było takie samo bo było zima i jezdziłem na zimówkach i spalania w trasie poszło od razy w górę o 1,5 litra uważałem że jest wszystko ok w zimie teraz spowrotem zmieniłem na letnie opony a spalanie teraz w trasie jest 9,5-11 litrów. W aucie zostały wymienione świece przewody WN były mierzone i są ok zostało mi tylko wyczyść kopułkę i palec rozdzielacza, oraz gazownik po ostatniej wizycie jak pojechałem do niego z tym duzym spalaniem stwierdził że z instalacją jest ok a są do regulacji zawory bo jest jak on to powiedział skasowany luz zaworowy i rzuca silnikiem i tym samym autem. Czy to ma wpływ na spalanie i co jeszcze może być powodem tak dużego spalania?

Dziękuję za pomoc
Początkujący
 
Od: 24 kwi 2012, 18:43
Posty: 5

Postprzez TOMBLA » 15 kwi 2013, 10:24

witam
sprawdz sonde lambda...

popraw opis...
pozdrawiam
Premacy.... :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2004, 14:12
Posty: 309 (0/6)
Skąd: Parczew

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Moderator

Moderatorzy LPG