LPG w CX-9

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez skieras » 5 mar 2013, 00:46

Witam wszystkich,

Od pewnego czasu rozglądam się za instalacją LPG do CX-9 (2008/9) i im więcej czytam tym mniej wiem.
Znalazłem dwie instalacje, które wyglądają sensownie:
1. BRC P&G
2. Landi Renzo Omegas
w obu przypadkach można trafić na skrajne opinie dotyczące instalacji. Mam świadomość, że w przypadku LPG sam sprzęt to tylko połowa sukcesu, a tak samo ważna, jeśli nie ważniejsza, jest odpowiednia instalacja i regulacja.
Dodatkowo znajomy "gazownik" zwrócił mi uwagę na instalacje na module Zenit i gdyby nie to, że mam do niego kilka km za dużo, to bym się nie zastanawiał – w okolicy W-wy niestety nie mogę znaleźć warsztatu zajmującego się Zenitami.

W związku z wątpliwościami pojawiły mi się pytania:
1. Jaką instalację wybrać? Jedną z powyższych, czy może coś zupełnie innego?
2. Gdzie w Warszawie lub okolicach można założyć instalację?
3. Jaki zbiornik da się wcisnąć "pod spód" ?
Początkujący
 
Od: 25 lut 2013, 23:30
Posty: 1
Auto: CX-9 2009
3.7L V6 FI DOHC 24V
4WD

Postprzez Damiano » 5 mar 2013, 23:06

Witam !!
Ja zakładałem instalację w Siedlcach w Vtec-u ( http://www.vtec-lpg.pl ). W Mińsku Maz. mają filię. Gazują od paru dobrych lat i większość V6-tek, V8-ek. ;) Generalnie jestem b. zadowolony. Część podzespołów mam włoskich, wtryski japońskie (każdy osobno, nie w listwie), reduktor jakiś włoski do 350KM + lubryfikant. Nazw firm nie znam, nie dopytywałem się. Ważne jest, że działa bez zarzutów. Gwarancja na 100 000 km lub 3 lata (chyba).
Butla gazowa ma 64l, z czego tankuję ok 55 l. Większe, zewnętrzne ciężko dostać. Rozmawiałem z gościem który miał ok 100l, ale instalację robił w Bydgoszczy (dla mnie za bardzo wystawała spod zderzaka).
Chłopaki w Siedlcach znają się na rzeczy (nie wiem jak w Mińsku). Moją CX-9 gazowali po raz pierwszy, ale całkiem dobrze im poszło. Z kolejną CX-9 będzie im łatwiej :D
Pozdrawiam !!
Aha instalacja kosztowała mnie 4500 zl (zakładałem w 04.2012) <oczko>
Forumowicz
 
Od: 27 sie 2008, 22:47
Posty: 55 (0/1)
Skąd: Siedlce/Łęczyca
Auto: CX-9 AWD, 2010r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy LPG