LPG w silniku Xedos 9 – Miller Cycle 2.3V6

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez GAIJIN » 8 lut 2013, 12:25

Witam. Tematu akurat nie znalazłem konkretnego więc postawiłem zapytać o możliwość
(a raczej sprawowanie się, bo założyć zawsze się da) LPG do tego wyjątkowego silnika
jakim jest 2.3V6 Miller Cycle z Xedos 9 / Millenii S

Otóż planuję zakup takiej właśnie Madzi i doradzając się na forum z instalacjami LPG,
dostałem takie oto dwie odpowiedzi od jednego z najlepszych gazowników w moim regionie
(nie chcę robić reklamy więc nazwę pominę) :

"zastanawiam się, jak ten silnik będzie pracował, ponieważ jest tam piąty cykl pracy, kiedyś miałem zapytanie i jeden dział techniczny akurat wtedy BRC odradzał założenie gazu do tego silnika"

oraz druga wypowiedź tego samego gazownika, kiedy zapytałem jakie mogą być problemy:

"możliwe, że żadnych, ale silnik konstrukcyjnie jest nietypowy, jakby nie było Mazda jest firmą, która przoduje w takich rozwiązaniach, otrzymałem informację, że jest to nietyp i raczej nie udzielą mi wsparcia, jeżeli coś będzie nie tak pracowało, bo nie maja z tym silnikiem doświadczenia.
myślę, ze co do podzespołów to wybrałbym elektronikę staga, która daje możliwości podglądu parametrów w każdym zakresie, ew. pokrewnego techa"

A jakie jest wasze zdanie w tym temacie przyjaciele? :)
Pozdrawiam i bardzo dziękuję z góry za pomoc :)
GAIJIN
 

Postprzez Beny » 8 lut 2013, 12:46

Witam,zapytaj kolegę jedrzej07 kupił ostatnio millenie 2,3 z gazem staga. Co do montażu instalacji na forum znajdziesz kolegę bananim którym zajmuje się montażem lpg w wszystkich mazdach.

Dopisano 08 lut 2013 11:47:

Witam,zapytaj kolegę jedrzej07 kupił ostatnio millenie 2,3 z gazem staga. Co do montażu instalacji na forum znajdziesz kolegę bananim którym zajmuje się montażem lpg w wszystkich mazdach.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez SebastianS » 17 lut 2013, 19:30

Można spokojnie zamontować instalację, ale dobór, montaż instalacji i strojenie jej winny zostać dokonane przez kogoś dobrze znającego się na rzeczy – spełnienie tych warunków GWARANTUJE sukces.
W jakim rejonie Polski ma ten Xedos jeździć? Chodzi o wskazanie warsztatu który tego nie spaprze...
GZW Odbudowa i Tuning. Profesjonalne instalacje LPG
Zbrosławice / Gliwice
Tel. 889 77 11 77
http://gzw.pl
Początkujący
 
Od: 8 lis 2012, 02:27
Posty: 20
Skąd: Zbrosławice / Gliwice
Auto: Kilka różnych :–)

Postprzez gyylon90 » 23 lut 2013, 00:02

Pewnie montuj instalacje, ale lepiej doradz sie specjalisty ;)
gyylon90
 

Postprzez Wydrulla » 15 paź 2013, 18:48

f
Wydrulla
 

Postprzez AR164 » 22 paź 2014, 12:44

Nabyłem niedawno taką Magdalenę właśnie z ciekawości. Wersja kolorystyczna mi nie odpowiada ale silnik przemówił do mnie i cóż, chyba się zakochałem :) Olej wpierdziela ale chodzi świetnie. Da się założyć ale żeby nie było problemu to szybkie pojedyncze tryski muszą być i wydajny reduktor. Taka instalkę powinieneś do 3 tys założyć. Zbiornik w kole 53l, wlew pełny w klapce. U siebie mam założoną instalację z odzysku ot tak żeby się sprawdzić. Wtryski niewiadomego pochodzenia (pojedyncze obowiązkowo), sterownik najstarszy jaki jest na rynku i po kilku podejściach ze strojeniem dało radę. Podstawa to nowe świece, za platyny denso dałem blisko 400 a wymiana nie jest prosta i warsztat może życzyć sobie nawet drugie tyle. Jak każdy silnik z wyjątkiem Jaguara nie jest wymagający i zważywszy na tzw 5 cykl trzeba dograć wszystko tak żeby nie zapętlić wtrysku bo o to nietrudno.
Początkujący
 
Od: 26 cze 2014, 09:32
Posty: 7
Auto: TA, millenia miller engine '95

Postprzez kowal12 » 26 lut 2015, 21:31

Witam wszystkich. Niedawno stałem się posiadaczem Mazdy XEDOS 9 z silnikiem 2.3. Aktualnie zastanawiam się nad instalacją LPG. Czy ktoś mógłby mi poradzić dobry warsztat LPG w województwie dolnośląskim (okolice Legnica-Lubin-Głogów).
kowal12
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy LPG