Pikanie po zapłonie, serwis instalacji?

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez CANCELARA » 13 sty 2013, 01:37

Witam jestem tu nowy. Mam takie pytanie miesiąc temu kupiłem szósteczkę z LPG. Dwa dni temu wymieniłem filtry i sprawdzałem całą instalację wszystko było w porządku aż do teraz. Zajechałem na parking wyłączam auto i nagle sobie przypomniałem, że mam po coś jeszcze podjechać. Włączam zapłon zegary normalnie świecą ale zaczyna pipczeć parę razy i przestaje. Auto normalnie odpala i z kontrolkami też wszystko ok. Mogę normalnie jeździć ale za każdy właczaniu zapłony tak pipczy. Gdy w trakcie pipczenia wyłącze przycisk od przłączania gazu to odrazu robi się cicho. To coś z instalacją nie tak bo nie wiem do serwisu dopiero w poniedziałek mogę podjechać. Proszę o pomoc.
Początkujący
 
Od: 13 sty 2013, 01:20
Posty: 4
Auto: MAZDA 6, 2.0 + LPG 2002

Postprzez CANCELARA » 13 sty 2013, 01:44

Witam. Mam pytanie dwa dni temu robiłem przegląd instalacji w mazdzie 6 oraz wymieniałem filtry. Przed chwilą wkładam kluczyk przekręcam zapłon wszystko normalnie tylko zaczyna pipczeć parę razy i przestaje. Żadnego błędu na kontrolkach nie ma i jeździć też mogę normalnie. Za każdy razem tak jest jak włączam zapłon. Jeśli w trakcie pipczenia wyłącze gaz to odrazu robi się cisza. To z instalacją coś nie tak? Proszę o podpowiedź bo do mechanika dopiero w poniedziałek. Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 13 sty 2013, 01:20
Posty: 4
Auto: MAZDA 6, 2.0 + LPG 2002

Postprzez zagiell » 13 sty 2013, 15:33

Wydaje mi się, że gazownik ustawił przy określonym przebiegu przypomnienie o przeglądzie instalacji i dlatego piszczy. Musisz podjechać do gazownika, żeby podpiął się komputerem i Ci to wyłączył ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2012, 11:45
Posty: 231 (0/1)
Skąd: Częstochowa/Kłobuck
Auto: Mazda 6 GH 2010r. 2.0 ON 140KM

Postprzez Marcin L » 22 sty 2013, 16:05

przeglad piszczy, podpiąc pod komputer i skasować
Pozdrawiam
Marcin
Kto chce – szuka sposobu.

Potrafię wyregulować i naprawić instalacje LPG – sekwencje Stag, KME, Agis, Esgi, Lecho, Versus, Elpigaz itp. – zapraszam do kontaktu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2005, 21:20
Posty: 346
Skąd: Warszawa / Biała Podlaska

Postprzez MaciekZales » 23 kwi 2014, 13:28

Cześć,

Podepnę się pod wątek. :) Ja też miałem coś takiego i włączyło mi się to bez żadnego ostrzeżenia, tylko, że u mnie pipczyło trochę inaczej. U mnie nie było kilku piknięć przy zapłonie, tylko od momentu kiedy w trakcie jazdy włączyło mi się to pikanie nie wyłączyło się dopóki nie przełączyłem się na pb. Próbowałem kilka razy włączyć i wyłączyć gaz w trakcie jazdy, ale pikanie nie ustawało gdy był włączony, aż do momentu gdy zgasiłem silnik. Potem odpalałem go 3 razy i już więcej to się nie pojawiło. Czy to może być też przypomnienie o przeglądzie instalki?



Już wiem. :D Zaobserwowałem ciekawą zależność. :) U mnie pikanie uruchamia się w momencie, gdy kończy się gaz w butli. <glupek2>
Początkujący
 
Od: 20 sie 2013, 23:54
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Xedos 9, 2.3 b+g, '96 r.

PostTen post został usunięty przez MaciekZales 14 maja 2014, 14:19.
Powód: post pod postem

Postprzez Nigger » 15 maja 2014, 11:54

Cancelara, byłeś z tym u gazownika? Od wczoraj mam to samo.. Przypomnienie o przeglądzie to nie jest (wtedy pika po zgaszeniu silnika) . Nigdy tak nie miałem, jeżdżę na lpg 5 lat, w tym aucie 2 lata.. Wczoraj założyłem nowy ( używany) przepływomierz i od momentu pierwszego zapłonu pika.. Rozwiązałes ten problem? Pozdrawiam.
Jest Ryzyko, Jest Zabawa...!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2008, 23:41
Posty: 39
Skąd: Starachowice
Auto: Było:
323F BA 1.5 16V 96r.
323F BA 1.5 16V 97r.
323F BA 1.8 16V 97r.
M6 GY 2.3 16V 07r.
jest: M6 GH 2.5 MZR 10r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy LPG

cron