Premacy i LPG – wskazania komputera pokładowego

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez kkamyk » 23 maja 2012, 19:56

Witam wszystkich serdecznie.
Posiadam od niedawna auto jak w profilu z instalacją sekwencyjną LPG – AG Compact + wtryski Matrix. Ponoć jest to iezły zestaw. Proszę użytkowników o informację, czy wskazanie średniego zużycia pokazywane "na zegarach" jest wiarygodne i czy dotyczy również LPG. A druga sprawa to nie mam żadnych wskazań REMNG (zasięg, ale chyba tylko na Pb) Czy jeśli jeżdżę stale na gazie to tak powinno być? Nie rozłączałem nigdy akumulatora i zrobiłem ok.2 tyś. km i nadal w tej funkcji tylko kreski. A pamiętam, że jak kupiłem Mazdę to pokazywało zasięg. Czy tak powinno być czy może coś słabo z instalacją LPG, może powinienem coś zresetować itp. Dodam, że auto pali w ciasnym mieście 12l LPG a w trasie mocno obciążona 10l gazu – takie wyniki nie przerażają mnie, raczej jestem zadowolony. Zużycia Pb nie sprawdzałem i nie znam. Proszę o Wasze opinie na temat tych wskazań komputera i ich wiarygodności.
Pozdrawiam
Mazda Premacy 1.8 LPG 74kW 2001 r.
Początkujący
 
Od: 13 kwi 2012, 23:38
Posty: 17
Skąd: Radom
Auto: Mazda Premacy 1.8 + LPG 74 kW 2001 r.

Postprzez kkamyk » 24 maja 2012, 15:46

Właśnie sprawdziłem dokładnie. W cyklu silnie miejskim komputer pokazuje spalanie średnie 10,6l Pb, niestety jak zatankowałem gaz to wyszło 13,8l, a wcale nie szaleję. To jednak chyba troszkę za dużo... REMNG nadal pusto, same kreski. Domyślam się, że wskazanie 10,6l dotyczyć może jedynie Pb...
Mazda Premacy 1.8 LPG 74kW 2001 r.
Początkujący
 
Od: 13 kwi 2012, 23:38
Posty: 17
Skąd: Radom
Auto: Mazda Premacy 1.8 + LPG 74 kW 2001 r.

Postprzez jacobs » 24 maja 2012, 16:48

REMNG działa jak dotankowujesz co najmniej 20l benzyny. Jeżdżąc na gazie pewnie tego nie robisz ;) Poza tym ten wskaźnik i tak nie będzie chyba poprawnie działał na gazie.

Podobnie jest z wyświetlaczem spalania, to co pokazuje jest mało realistyczne i w dużym stopniu zależne od wystrojenia instalacji LPG.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 12:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez smasherbit » 25 maja 2012, 09:11

Komputer pokładowy jest sprzeżony z ECU. Ecu pobiera informacje z wtryskiwaczy BENZYNOWYCH tylko. Spalanie pokazywane jest wiec tylko dla benzyny. Jeśli chodzi o gaz to zawsze spalanie bedzie wyższe niż benzyny (tylko instalacje dedykowane z bezpośrednim wtryskiem bedą miały spalanie takie samo albo mniejsze niz benzyny np. instalacja LPDi)
Only japanise technik...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2007, 16:23
Posty: 132 (0/1)
Skąd: New Rossington
Auto: Mazda 626 2.0 2002 benzyna/lpg "anglik"

Postprzez kkamyk » 14 cze 2012, 12:59

Faktycznie – po dotankowaniu Pb wszystko wróciło do normy. Dzięki za pomoc.
A teraz mam pytanie do użytkowników Mazd z większym doświadczeniem. – otóż, czy w/g Was możliwe jest aby mazda miała mniejsze zużycie Pb/Lpg przy większej prędkości obrotowej silnika? Pytam poniważ zamulam w mieście jak dziadziuś a spala mi 14l lpg. Gdzieś czytałem, że korzystniej dla kieszeni jest troszkę deptać po gazie. Czy to prawda? Jakie są Wasze doświadczenia?
Mazda Premacy 1.8 LPG 74kW 2001 r.
Początkujący
 
Od: 13 kwi 2012, 23:38
Posty: 17
Skąd: Radom
Auto: Mazda Premacy 1.8 + LPG 74 kW 2001 r.

Postprzez bikus » 14 cze 2012, 13:12

poczytaj o ecodriving'u... tam wyraźnie piszą ze trzeba jak najszybciej osiągać prędkość docelowa :) to pierwsza sprawa, druga jest taka że jak jeździsz do 2 tyś obrotów to nie korzystasz z momentu obrotowego Twojego silnika, czyli silnik strasznie się meczy napędzając samochód i przez to dużo pali, zacznij jeździć tak w przedziale 2,5-4 tyś obrotów, i jak przyśpieszasz i jest taka możliwość to 3/4 gazu az do 4-4,5 tyś obrotwów i kolejny bieg i zobaczysz że spali Ci mniej :)

musisz zacząć wykorzystywać maksymalny moment obrotowy silnika który jest pewnie w okolicach 3,4-5 tyś obrotów

to tak jakbyś wziął rower z przerzutkami i w przerzutki 21 (takiej najwyższej na trasę) próbował ruszać i jeździć po lesie... też się bardziej zmęczysz i więcej spalisz ;)
www.poturbowani.pl – tuning, części – ZAPRASZAM!!!
moja Mazda – viewtopic.php?f=312&t=137583
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2008, 14:28
Posty: 851 (0/1)
Skąd: Warszawa/Biała podlaska
Auto: Mazda 323F BJ Sportive 02'

Postprzez Siw-y » 15 cze 2012, 07:56

bikus napisał(a):tam wyraźnie piszą

Napisali :P
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 12:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy LPG