323f 1.5 96' Wyłączanie samoczynne instalacji gazowej podczas jazdy

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez barman23 » 15 kwi 2012, 23:52

Witam
moj problem dotyczy instalacji gazowej. Wszystko było ok do momentu kiedy nie miałem wycieku z przewodu chlodniczego (góra) po wymianie i uregulowaniu płynu instalacja wyłacza się samoczynnie nieregularnie ;/
czasami podczas wysokich obrotów czasami podczas niskich po wyłaczeniu instalacji diody zaczynają migać i mam piszczący dźwięk jak na filmiku. nNa co mam zwrocić uwagę, co może być przyczyną ? Po wyłączeniu i właczeniu auto normalnie jedzie na gazie... nie chce jednak nic spierdzielić przez te swoje restarty dlatego pytanie do Was drodzy forumowicze. wyłaczenie mialem już z 4 razy podczas ostatnich dni :( a pierwszy raz wystąpił własnie podczas jazdy, wtedy zatrzymalem sie i zobaczyłem że ucieka płyn obecnie wąż już nie jest uszkodzony a problem z wyłaczeniem dalej występuje
http://www.youtube.com/watch?v=6lMzkcRwtTQ&feature=youtu.be

sprawa nr 2 to mimo że mam cały zbiornik gazu świeci mi sie tylko jedna dioda zielona :/

pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2011, 10:53
Posty: 31

Postprzez Piterek17 » 16 kwi 2012, 00:14

Wolne skojarzenie, jak coś miałeś nie tak z chłodzeniem, to może czujnik temperatury źle działa i wykrywa, że jest np. niska temperatura i nie utrzymuje na gazie. Bo jak masz sekwencję, to przy osiągnięciu określonej temperatury dopiero z benzyny na gaz się przełącza. Jednak, jeżeli na pełnym zbiorniku masz jedną diodkę, to znowu może być czujnik, ale w przypadku gdy Ci się wyłącza, to bardziej bym stawiał na sterownik od gazu.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2011, 13:18
Posty: 217 (0/1)
Skąd: Siemianice/Gdańsk
Auto: Mazda 323F Z5 98' LE

Postprzez barman23 » 16 kwi 2012, 00:21

a czy można samemu jakoś zresetować ten czujnik ? mazde ostatnio kupilem juz z instalacja i zielony jestem... a instalacja sekwencyjna
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2011, 10:53
Posty: 31

Postprzez puznies0 » 16 kwi 2012, 21:04

barman23 napisał(a):a czy można samemu jakoś zresetować ten czujnik ? mazde ostatnio kupilem juz z instalacja i zielony jestem... a instalacja sekwencyjna


a odpowietrzony masz układ chłodzenia jak należy???? jeśli nie masz przepływu płynu to też bedzie fixowało... miałem tak u siebie jak mi płyn spieprzył bo pękł wąż... temp wzrosła nawet powyżej połowy a na gaz nie przełączyło...

a co do sprawy jednej kropki to lepiej pojedź do gazownika nie grzeb sam bo coś spierdzielisz i będą koszty...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 cze 2008, 16:44
Posty: 456
Skąd: stąd
Auto: Mazda

Postprzez kołomax_lpg » 1 maja 2012, 21:56

Po wyrzuceniu na BP zatrzymaj się jak najszybciej i organo leptycznie zbadaj temperaturę reduktora.
www.kolomax.pl Montaż i serwis LPG , poprawki , regulacje szarpiących Mazd 323 626 primacy mx-5 Również takie w których nie pomaga funkcja "Zubożenie Mazda"
Początkujący
 
Od: 1 maja 2012, 21:18
Posty: 11
Skąd: Łódź
Auto: Audi A4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy LPG