Różnice w tankowaniu LPG

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez WisniaUs » 26 gru 2011, 10:35

Panowie mam pytanko !! Czy doświadczyliscie roznic w tankowaniu LPG na różnych stacjach (w moim przypadku dwa ORLENy w tym samym miescie) wyszlo 3-4 litry gazu wiecej na drugim orlenie ,czym to jest uwarunkowane? bo pokonalem ta sama trase w taki sam sposób i wyszlo mi za 2gim razem 4 litry wiecej przy tankowaniu.A żeby bylo śmieszniej to zrobilem dokladnie 100 km w trasie startujac z pełnym zbiornikiem i za 1szym razem do pełna 9 litrów a za 2gim 13 litrow heh Dzieki .Pozdrawiam
WisniaUs
 

Postprzez KZZK » 26 gru 2011, 18:05

Ja również zauważyłem różnicę w ilości paliwa, które jestem w stanie zatankować na poszczególnych stacjach. Niestety po niezliczonych tankowaniach w różnych miejscach doszedłem do wniosku, że im tańsze paliwo na stacji (czyli de facto im stacja mniejsza) tym więcej mieści się go w zbiorniku, a spalanie jest wyższe. Paradoksalnie więc tankując droższy gaz koszt przejechanie 100km jest niższy. Ale może tylko mój samochód jest tak wybredny...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2011, 21:46
Posty: 30
Skąd: Piaseczno
Auto: '97 626 GF
1.8/90KM

Postprzez mkrupecki » 27 gru 2011, 07:21

generalnie tankując na tej samej stacji powinna wejść podobna ilość gazu, ilość tankowanego gazu zależy od ciśnienia jakie jest ustawione na stacji, temp. otoczenia. niezależnie od tego wielozawór w samochodzie też nie zawsze "odbija" w tym samym momencie.
Początkujący
 
Od: 23 gru 2011, 06:22
Posty: 4
Auto: mazda 5, 2.3L

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy LPG