Mazda 323F Problem z gazem

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez Dudol » 26 sie 2011, 21:05

Witam.
Kupilem auto w kwietniu tego roku. Juz przy pierwszej dalszej wycieczce gdy wjechalem na autostrade pojawil sie problem, a mianowicie:
Auto po rozpedzeniu do ~140km/h zaczyna tak jakby "plynac" cos w rodzaju jakbym dodawal i puszczal pedal gazu. Dzieje sie tak tez gdy jade dluzszy czas przy predkosci ~120km/h. Dodam ze na benzynie autko smiga bardzo dobrze. Z gorki nawet i 190 poleci. Dotychczas jadac autostrada co jakies 20 minut gdy auto zaczyna plynac musze go przelaczyc na benzyne i przejechac kilka kilometrow aby znow "cieszyc" sie "ekonomiczna" i jakze "przyjemna" jazda na gazie z zawrotna predkoscia ~120km/h.

Do tej pory probujac uporac sie z problemem zrobilem regulacje + wymiene filtrow oraz wymienilem swiece (bez przewodow) niestety bez efektow.

To moj pierwszy temat i nie jestem pewien czy w dobrym dziale prosze wiec o wyrozumialosc i o mam nadzieje sluszne rady co z tym fantem zrobic.
Pozdrawiam

Mazda 323F 1.5 z 96r 1.5, 88km, D.T Gas system sekwencja 3 letnia jesli jeszczecos trzeba podac to piszcie.
Dudol
 

Postprzez noxes » 28 sie 2011, 00:04

mi to wygląda na to jak by parownik nie wyrabiał.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez Dudol » 28 sie 2011, 20:51

A dlaczego tak? Na innym forum padl pomysl "wtryskiwacze". Mam zamiar zebrac jak najwiecej opini i z nich wybrac 1,2-3 najbardziej prawdopodobne i wtedy zaczac cos kupowac i sprawdzac czy pomoglo.
Dudol
 

Postprzez bzzyczek » 29 sie 2011, 11:13

A masz interfejs do tej instalacji? Najlepiej podłaczyć się laptopem i wczasie jazdy sprawdzic co sie dzieje, bo tak to mozemy strzelac w ciemno i wymieniac po koleji elementy instalacji w nadzieji że pomoże.
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2008, 21:26
Posty: 332 (0/1)
Skąd: oklice Radomska
Auto: A4 B5 1.8T kox 200HP/ Dwie Mazdy były :(

Postprzez krzysztofk » 7 wrz 2011, 08:16

Dudol Skontaktuj się z Bananminem, fachowiec godny polecenia.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 lut 2011, 20:26
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Auto: 323f bj '03 1.6 16v
Stag300+, REG, ACR01

Postprzez gazparts » 7 wrz 2011, 19:31

nie ma tam zubożenia więc pewnie ciśnienie na reduktorze pływa.
bananmin
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 11:49
Posty: 989 (1/9)
Skąd: BUSKO KIELCE gdzieś pomiędzy
Auto: było BA, GF, GW LW fs i L3 MURANO i VOLVO v50T, S-Max 2,5Ljest ESCAPE 2l TURBO i Warrior 1700

Postprzez aniar » 7 wrz 2011, 20:03

Witam
Problem z gazem dopadł i moja Madzię 323 F 2001 1,6

założyłam 1,5 mies temu instalacje LOVATO SMART- przejechałam już ok 5 tys km (dużo jeżdżę) i ciągle nie jestem zadowolona – auto szarpie. co 3 dni jeżdżę do gościa na ustawienia i nadal nie jest jak powinno
wymieniłam świece -ngk, kable
co jest najdziwniejsze że np dziś byłam na ustawieniu bo szarpał – wyjechałam z warsztatu przejechałam 3 km idzie dobrze, nagle duża górka auto szarpie, po górce uspokoił się – jadę dalej autko idealne, przejechałam 200 km na trasie, wjechałam do miasta, kilka świateł, korki – auto szarpie, obroty spadają, przygasa, szarpie na każdym biegu. Przełączam na benzyn auto idzie idealnie.
I tak jest za każdym razem wyjeżdżam od faceta auto idzie ekstra robię na próbę kilka km i jest ok na drugi dzień samochód nie jeździ na lpg – gdzie tu logika ?
poradźcie co tu zrobić bo niestety cieszyć się lpg nie mogę
aniar
 

Postprzez gazparts » 7 wrz 2011, 21:46

aniar napisał(a):Witam
Problem z gazem dopadł i moja Madzię 323 F 2001 1,6

założyłam 1,5 mies temu instalacje LOVATO SMART- przejechałam już ok 5 tys km (dużo jeżdżę) i ciągle nie jestem zadowolona – auto szarpie. co 3 dni jeżdżę do gościa na ustawienia i nadal nie jest jak powinno
wymieniłam świece -ngk, kable
co jest najdziwniejsze że np dziś byłam na ustawieniu bo szarpał – wyjechałam z warsztatu przejechałam 3 km idzie dobrze, nagle duża górka auto szarpie, po górce uspokoił się – jadę dalej autko idealne, przejechałam 200 km na trasie, wjechałam do miasta, kilka świateł, korki – auto szarpie, obroty spadają, przygasa, szarpie na każdym biegu. Przełączam na benzyn auto idzie idealnie.
I tak jest za każdym razem wyjeżdżam od faceta auto idzie ekstra robię na próbę kilka km i jest ok na drugi dzień samochód nie jeździ na lpg – gdzie tu logika ?
poradźcie co tu zrobić bo niestety cieszyć się lpg nie mogę

mazda ze zubożeniem i typowe problemy z instalacją na sterowniku który sobie ze zubożeniem nie radzi, nie montuję tego typu instalek ale podejrzewam tu problem :(
bananmin
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 11:49
Posty: 989 (1/9)
Skąd: BUSKO KIELCE gdzieś pomiędzy
Auto: było BA, GF, GW LW fs i L3 MURANO i VOLVO v50T, S-Max 2,5Ljest ESCAPE 2l TURBO i Warrior 1700

Postprzez aniar » 8 wrz 2011, 17:05

Czyli co? nie ma szansy że bedzie dobrze jeżdzić? co znaczy zubożenie?
aniar
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy LPG