323f 95r. 1.5 16v LPG czy warto

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez szalony_kaczor » 21 sie 2011, 07:33

Witam szanownych użytkowników forum, mam nadzieje że nie będzie to "kolejne pytanie jaki gaz do Mazdy..."
Zamierzam założyć gaz do mojej Mazdy że sekwencja i jaka firma to wiem, chodzi mi o sam sens zakładania, miesięcznie robię ok 500 km (10km do pracy i tyle samo z powrotem) czasem jakaś większa eskapada typu do rodziny pod Kielce (240km) tak wiec rocznie mój przebieg zamyka się w ok 15000 km. Jednak teraz moja rodzina się powiększy i zaczyna się częstsze wyjazdy....po to... czy tamto.
Moje autko posiadam od 1999 r. przebieg wtedy 120 tys, teraz 207 tys.

I tutaj pytanko czy jest sens inwestować w autko dodatkowe pieniążki i może już czas pomyśleć o zmianie na młodsze?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
szalony_kaczor
 

Postprzez bzzyczek » 21 sie 2011, 10:23

Hej wszystko zależy od tego ile jeszcze masz zamiar przejechac tym samochodzikiem, bo jesli nie dłużej niż rok to chyba mało opłacalne, szkoda że nie pomyślałeś troche wcześniej o założeniu gazu tym bardziej że posiadasz to autko juz tyle czasu.
Ja sam założyłem sekwencję chyba 5 lat temu i od tej pory zwrociło mi sie to już chyba kilkakrotnie. Tak więc decyzja należy do Ciebie, jeśli mazda jeste w dobrym stanie, nie znudziła ci się jeszcze i masz zamiar troche czasu jeszcze być w jej posiadaniiu to warto.
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2008, 20:26
Posty: 332 (0/1)
Skąd: oklice Radomska
Auto: A4 B5 1.8T kox 200HP/ Dwie Mazdy były :(

Postprzez szalony_kaczor » 21 sie 2011, 11:43

zamierzam ją że tak powiem zajeździć :D pomijam aspekt żeby mi się nudziła po-prostu lubię ją, kiedyś fakt mogłem założyć ale jakoś o tym nie myślałem.
szalony_kaczor
 

Postprzez Sewer » 21 sie 2011, 12:16

Smiało zakładaj – jezdzi sie polowe taniej.Łatwo wyliczyc za ile ci sie zwroci inwestycja.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 4 lip 2010, 10:28
Posty: 137 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F 1.6 BJ r.2002 + lpg

Postprzez trzydziech » 24 sie 2011, 18:51

przy
szalony_kaczor napisał(a):miesięcznie robię ok 500 km
nie opłaca się zakładać gazu
natomiast przy
szalony_kaczor napisał(a):rocznie mój przebieg zamyka się w ok 15000 km
zwróci się po niecałym roku. jak zakładać to tylko sekwencje.
szalony_kaczor napisał(a):I tutaj pytanko czy jest sens inwestować w autko dodatkowe pieniążki i może już czas pomyśleć o zmianie na młodsze?

to chyba powinieneś sam wiedzieć.
Klubowicz
CUP 2011 miejsce 2
 
Od: 9 wrz 2009, 09:02
Posty: 2232 (44/33)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda Mx5 NBfl B6 02r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy LPG