323F BA 1.5 "pryka" na lpg :)

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez pondik » 4 cze 2011, 14:43

Witam!

Mam następujący problem z moją mazdą. Ostatnio odwiedzając mechanika poprosiłem o zmianę filtrów gazowych. Przy okazji podpiął mi komputer od gazu pod swojego PC. Stwierdził, że miałem kilka błędów które usunął, zmienił także konfigurację gdyż stwierdził że jest raczej niepoprawna. Powiedział mi cos takiego: Wydłużyłem czas otwarcia wtrysku i zmniejszyłem dawkę. Wcześniej miała dużą dawkę przy krótkim otwarciu wtrysków. Efekt jest taki że mazda pali 18l/100km i dziwnie pryka.. Przy wciskaniu pedału gazu z wydechu wydobywa się dźwięk podobny do subaru imprezy ( ilnik boxer) :) Wydaje mi się jakbym jechał ciągnikiem.. Oczywiście spadała też moc.. Na benzynie nie ma żadnych problemów. Autem jeżdżę od października 2010. Gaz jest w aucie od roku 2006. Na komputerze widnieje napis AKME. Dziś byłem u mechanika ponownie, powiedział że błędów już nie ma ale według niego jest zbyt małe ciśnienie gazu. Jakieś sugestie? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2008, 23:50
Posty: 220 (1/0)
Skąd: Garwolin
Auto: Mazda RX 8 High Power // Mazda 323F BA

Postprzez Lukano » 4 cze 2011, 21:27

A kręcił coś przy parowniku ? Jak tak to nie wiadomo po co zmniejszył ciśnienie.
Na PC-cie to może sobie.
Skoro tak chodzi to za dużo ma gazu, który spala się dopiero w katalizatorze i wydechu.
Raczej zmień gazownika.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez noxes » 5 cze 2011, 10:08

Kolego widzę ze jesteś z garwolina. Napisz mi na pw u kogo byłeś, to polecę Ci kogoś dobrego do gazu.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez pondik » 5 cze 2011, 11:35

Przy parowniku raczej nic nie kręcił. Zmienił tylko filtry i konfigurował coś w komputerze. Wspominał, że można by zwiększyć ciśnienie za pomocą jakiejś śruby w reduktorze.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2008, 23:50
Posty: 220 (1/0)
Skąd: Garwolin
Auto: Mazda RX 8 High Power // Mazda 323F BA

Postprzez Marcin L » 18 cze 2011, 18:36

Kolego, potrzebna jest porządna regulacja w czasie jazdy, wtedy będzie wiadomo co się dzieje i jak ot poprawić, aczkolwiek komputer AKME to mocno niedoskonała konstrukcja niestety.

Jeżeli bywasz w Warszawie – zapraszam do mnie – mam doświadczenie w regulacjach gazu, laptopa, trochę części – chętnie pomogę :)
Pozdrawiam
Marcin
Kto chce – szuka sposobu.

Potrafię wyregulować i naprawić instalacje LPG – sekwencje Stag, KME, Agis, Esgi, Lecho, Versus, Elpigaz itp. – zapraszam do kontaktu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2005, 21:20
Posty: 346
Skąd: Warszawa / Biała Podlaska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy LPG