Madzia 3 1,4 16V 2007 jaki i czy w ogóle?

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez dominik24 » 13 maja 2011, 09:35

Witam,
Przeczytałem <nauka> wszystkie posty dotyczące LPG i nie znalazłem nic na tema zagazowania Mazdy 3 z silnikiem 1,4.
Czy ktoś ma LPG w takim motorze? <co?>
Jeżeli tak to proszę o szczegóły co do podzespołów i ewentualne dane co do spalania.

Dzięki, <spoko>
Dominik
dominik24
 

Postprzez artmaks » 13 maja 2011, 10:28

dobra
skladniki insltacji (na czuja usera ;–)
dobry gazownik . Z twojego rejonu nie podam teraz .....ale licz sie z koniecznoscia wycieczki w graniacach 100 km conajmniej
– sterownik stag 4+ ( wersja budgetowa ), 300 + lub 300 premium (ten bym zastosowal jesli masz na tyle kasy )
– reduktor alaska ( bo masz mniej niz 90 Kucykow)
– wtryski Hana 2000 (czerwone czy czarne ...?)
– filtr Fl03 lub Fl02 ewentulanie certools z wkladem z wlokna szklanego
– weze parker
– butla w kole , zastanow sie nad montazem wlewu pod klapka
– wielozawor tomasetto ?


spalanie : licz ze gazu wezmie okolo 15-25 % wiecej niz pb. zaloz ze po rozruchu przez oklolo 2 km bedziesz jechac na benzynie .
instalacja na mojego czuja bedzie kosztowac od 2800 w wzywz ( z tym ze do 3500 zeta powienienes sie zmiescic)
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2011, 15:55
Posty: 56
Auto: mazda 323 BJ 1.5

Postprzez dominik24 » 13 maja 2011, 16:17

Dzięki wielkie artmaks. <spoko>
Jeszcze muszę znaleźć dobrego gazownika w moich okolicach.
Może ktoś zna takiego w okolicach Suchej Beskidzkiej?

Zastanawia mnie jeszcze ta możliwość montażu wlewu pod klapką.
Jak to wygląda?
Może ktoś załączyć fotkę takiego rozwiązania?

Jaką butlę założyliście?
Bo w tych trójkach jest dojazdówka więc i zbiornik będzie miał pewnie wymiary tej dojazdówki co ogranicza zasięg.
Podrzućcie jakieś fotki również z tym rozwiązaniem.

Dzięki
dominik24
 

Postprzez lasic100 » 13 maja 2011, 22:26

Odnośnie wlewu w klapkę to fotek nie mam swoich teraz ale tutaj można zobaczyć:

http://www.autogaz-busko.pl/galeria/#/c ... klapce.jpg

Do tego przykręcasz przed tankowaniem przejściówkę :

http://www.autogaz-market.pl/196-244-th ... -dlugi.jpg

(ta największa po prawej)

I gotowe :) Osobiście uważam, że to fajne rozwiązanie bo cały świat nie musi wiedzieć że masz LPG a przy okazji wlew nie jest narażony na czynniki zewnętrzne :)

Jakbyś nie znalazł dobrego gazownika w okolicy to polecam warsztat z pierwszego linka. Sam tam gazowałem i polecam miło, fachowo i niedrogo.

Pozdr
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2010, 22:17
Posty: 341 (1/0)
Auto: Mazda 626GW 2001r. 2.0 FS + LPG red. Alaska, Hana2000 czerwona, LPGTech

Postprzez artmaks » 14 maja 2011, 12:49

nie znam dobrego gazownika z okolic suchej.....najbliżej chyba śląsk lub kraków. Jeśli zdecydujesz się na kogoś blisko to zwroczku uwagę na detale takie jak dobry filtr fazy lotne i dobre węże preferowane parker ... Ale oprocz tego pogadaj z kolegą beniaminem ... Z tego co słyszałem to u DOBRYCH gazowników na śląsku czeka się teraz dwa tygodnie.
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2011, 15:55
Posty: 56
Auto: mazda 323 BJ 1.5

Postprzez Sewer » 15 maja 2011, 07:50

Nigdy nie rozumialem potrzeby usilnego chowania wlewu gazu? :) Potem przy kazdym tankowaniu dokrecaj te przelotke.... Ja tam mam wlew w zderzaku na dole i jest Ok
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 4 lip 2010, 11:28
Posty: 137 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F 1.6 BJ r.2002 + lpg

Postprzez rinho » 15 maja 2011, 12:55

Butla w kole to 630/220mm czyli 45litrów (36 rzeczywistej).
Wlewu pod klapką sobie nie rób – mazda jest wrażliwa na korozję – wiercenie się przez karoserię w miejscu, które jest trudno dostępne dla konserwacji (ta część od wewnątrz) to mija się z celem. Wlew zrób obie na zderzaku – tej czarnej części na dole. Prawie nie widać, że tam jest.
Ja montowałem STAGA u kolegów w Sosnowcu – Moto-Bajczyk, za 2.700 pln
Świat widziany okiem obiektywu ujawnia niedostrzegane wcześniej kształty i kolory.
www.galeria.advitech.eu
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2011, 23:53
Posty: 216 (0/1)
Skąd: okolice Cieszyna
Auto: Mazda 3 BN 2.0 AT 2018r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy LPG