BRC Sequent 24 i czas programowania

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez BartMan » 10 maja 2011, 15:23

Witam. Dziś byłem na diagnostyce instalacji lpg i okazało się, że niby komputer był zresetowany i nie ma żadnych ustawień oraz mapy wtrysków. Na jutro mam się umówić na programowanie całej instalacji (firmware + mapa) + kalibracja. Gazownik umiejętnie naciska aby nie było mnie przy grzebaniu w instalacji. Na koniec "zachęcił" mnie i powiedział, że programowanie potrwa 3-4 godzin i żebym z żoną szedł do parku :)

I tu się pojawia pytanie. Ile trwa pełne programowanie pamięci? Troszkę mam doświadczenia w budowaniu programatorów oraz dekoderów i czasy programowania były różne, z reguły w zależności od podzespołów sprzętu programującego jak i typu pamięci programowanej i nie przekraczały one 30 minut. Czy jest to możliwe? Czy raczej mam się obawiać prób/wymiany podzespołów?
I czy jest możliwe samoistne zresetowanie się komutera LPG?

Wiem, że troszkę jestem upierdliwy, ale dbam o swoją Mazdę ;)
"Są głowy, których się trzyma tylko łupież" – Jan Czarny
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2011, 00:34
Posty: 27
Skąd: London UK
Auto: Mazda Premacy Sport 2.0 DOHC '04r + LPG BRC Sequent 24 + gąbka do mycia..

Postprzez artmaks » 12 maja 2011, 14:40

wiesz co oznacza sktor BRC ? :D
brak regulacji calkowity...
z tego co czytalme jak na autokalibracji nie pojdzie bedziesz miec klopot ...... <czytaj>

na Twoim miejscu bym powiedzial gazownikwoi ze zona umowila sie z kolezankami na babska bibe i nie masz co robic wiec chetnie zobaczysz jak sie kalibruje instalacje gazowa <rotfl>
te 3..4 godziny to chyba lekka przesada..... chyba ze natkna sie na mine ci spece.....
montaz i kalibracja autka wymaga okolo 16 roboczogodzin ..... aby bylo dobrze wiec te 3 -4 h to lekka przesada .. .raczej 2-3 h.
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2011, 14:55
Posty: 56
Auto: mazda 323 BJ 1.5

Postprzez woojas25 » 13 maja 2011, 11:28

u mnie w 626 gf 2.0 wygladało to tak, autokalibracja na postoju ok 20 min , potem jazda po drodze w sumie ok 1.5 h
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2011, 21:55
Posty: 62
Skąd: libiąż
Auto: Mazda 626 gf 2.0 136

Postprzez BartMan » 24 maja 2011, 18:30

Nie są to polacy, tak więc autko trzeba mieć na oku. Tak myślałem, że z tym czasem to przesada. Problem polega na tym, iż przy aucie nie mogę stać bo jest ono na wielkiej hali, a tam wstęp jest wzbroniony. Pozostanie jedynie szukać innego warsztatu, ale z tym jest bardzo ciężko. Więc pozostanie mi jazda na benzynie chyba :(

Czy jest możliwe zrobienie tego samemu po zakupie interfejsu do BRC? Czy jednak będą potrzebne jakieś inne zewnętrzne specjalistyczne narzędzia do LPG
"Są głowy, których się trzyma tylko łupież" – Jan Czarny
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2011, 00:34
Posty: 27
Skąd: London UK
Auto: Mazda Premacy Sport 2.0 DOHC '04r + LPG BRC Sequent 24 + gąbka do mycia..

Postprzez m323m » 8 cze 2011, 07:08

Witam, niestety musisz miec kabel połączeniowy ,map sensor ,program do obsługi BRC oraz klucz który ruszy ci program, koszt ok 400zł , jak już wszystko masz to można powiedzieć ze coś pogrzebie,

jest jeden człowiek w Łodzi który potrafi to ustawić pod Mazde ,bo ci fachowcy z Tarnowa oraz Warszawy to tylko certyfikaty na ścianach mają,pozdro

soft bez klucza mam,jak był potrzebny
BYŁA 323 SEDANIK 96R,PREMACY 99R, OBECNIE 626GF
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2007, 00:10
Posty: 155 (1/1)
Skąd: Warka
Auto: MAZDA 626 GF, 1.8 90KM,

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy LPG