Niesprawna listwa 323F BA 1.8

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez Fryta86 » 3 maja 2011, 22:36

Witam.
Kupiłem auto z instalacją i mam z nią problemy.
Po założeniu przejechane 56 tyś.km. Aktualnie 202 tyś.km. na liczniku.
Instalacja według dokumentacji:
TARTARINI zakładana w Katowicach
sterownik TEC 99 Evolution

więcej nie wiem – mogę zdjęcie zrobić...

Klekotała listwa, gazownik poczarował lecz problem wracał. Stwierdził że listwa się rozregulowuje (przestaje działać jeden cylinder) i że może spróbować ją wyregulować i zalać klejem (?) albo wymiana 270zł.
Teraz pytanie bo się kompletnie na tym nie znam. Czy niech czaruje dalej, czy wymienić na nową? A jeśli wymieniać na nową to czy za bardzo wyboru nie ma (z racji innego osprzętu instalacji) czy można wsadzić lepszą / gorszą. Chodzi mi o to czy od listwy zależą osiągi i spalanie? Bo jeśli miałbym dołożyć i kupić lepszą i odczuć różnicę to rozumiem.

Druga rzecz że poprzedni właściciel musiał dłużej śmigać na takiej już walniętej listwie bo tylko ten jeden cylinder gdzie ta listwa się blokuje strasznie bierze olej :/ ale z tym to na razie nic nie zrobię...

Czy to normalne że po 60 tyś. coś takiego wysiada? Mam się spodziewać następnych awarii instalacji gazowej czy to przypadek?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2010, 12:59
Posty: 118 (1/2)
Skąd: Glajwitz
Auto: :
MAZDA 323F '96 1.8 LPG
MAZDA 323F '98 1.5 PB
FocusPocus 1.8 TDCI

Postprzez artmaks » 4 maja 2011, 22:34

instalacja dziwna i nie bardzo popularna montowana głownie we fiatach.... tego co wyrzuca google...i do trgo stara centralka.... takich se obecnie nie używa...

na dobry początek podaj konfiguracje co masz ! jesteś z gliwic... ? jak tak to dwie opcje kierunek zbroslawice lub opole.możne tychy...

zapytaj się jaka listwę chca Ci dac i dlaczego..... ta nie inna. dobry wtryskiwacz kosztuje okolo 100 sztuka i raczej 110-130 :–(a potrzebne sa 4 szt.wiec licz 500 zeta....
ile lat ma instalacja i jak długo będziesz ja jeszcze używać ..... ?

listwy żyją rożnie w zależności od producenta i gdzie tankujesz lpg i jaki masz filtr. dobre listwy potrafią zrobić ponad 100 kkm i mieć sie dobrze.

kiedy kupiłeś (as) to auto ?ten olej możne sugerować problem z silnikiem......
na Twoim miejscu oddałbym autko i poprosił o zwrot kasy a jak ktoś sie będzie rzucać powiedz ze pogadasz z rzeczoznawca i adwokatem.
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2011, 15:55
Posty: 56
Auto: mazda 323 BJ 1.5

Postprzez Fryta86 » 5 maja 2011, 22:20

artmaks napisał(a):instalacja dziwna i nie bardzo popularna montowana głownie we fiatach.... tego co wyrzuca google...i do trgo stara centralka.... takich se obecnie nie używa...

No dziwny wybór poprzedniego właściciela... no ale musiał mieć jakieś powody. Ja bym takiej nie założył no ale jest...
artmaks napisał(a):na dobry początek podaj konfiguracje co masz ! jesteś z gliwic... ? jak tak to dwie opcje kierunek zbroslawice lub opole.możne tychy...

O konfigurację ciężko bo w papierach są tylko wymienione z nazwy elementy (w świadectwie homologacji).
Tak – Gliwice. Ale na razie nie mam czasu na wyjazdowe naprawy – korzystam z fachowca w Katowicach na Ceglanej.
artmaks napisał(a):zapytaj się jaka listwę chca Ci dac i dlaczego..... ta nie inna. dobry wtryskiwacz kosztuje okolo 100 sztuka i raczej 110-130 :–(a potrzebne sa 4 szt.wiec licz 500 zeta....
ile lat ma instalacja i jak długo będziesz ja jeszcze używać ..... ?

Proponuje mi listwę za 270zł ale nie wiem jaką – ta która jest też chyba nie należy do najlepszych...
Instalacja jest z 2007. Na moje oko takie rzeczy powinny wytrzymywać naście lat i setki tyś km no ale cóż . . . jak długo używać :) heh... ile się da... jak jest to trzeba używać :)
artmaks napisał(a):listwy żyją rożnie w zależności od producenta i gdzie tankujesz lpg i jaki masz filtr. dobre listwy potrafią zrobić ponad 100 kkm i mieć sie dobrze.

No moja nie wytrzymała :/ nie wiem jak wcześniej ale ja tankuję na BP i sobie chwalę.
artmaks napisał(a):kiedy kupiłeś (as) to auto ?ten olej możne sugerować problem z silnikiem......
na Twoim miejscu oddałbym autko i poprosił o zwrot kasy a jak ktoś sie będzie rzucać powiedz ze pogadasz z rzeczoznawca i adwokatem.

Auta nie będę oddawać bo kupiłem tanio i wsadziłem w nie już sporo kasy... Powiem tak – kupiłem tanio bo liczyłem się z tym że nie zależnie za ile kupię to będę musiał w nie włożyć, ale nie spodziewałem się że aż tyle usterek będzie bo na początku nie dawały się we znaki. Jak bym nie był studentem i wydał na taką mazdę ze 3 razy tyle co wydałem to pewnie na wymianie rozrządu by się skończyło :)
Ale ogólnie jestem optymistą bo dobrze mi się nią jeździ. Muszę tylko z tym gazem zrobić porządek najlepiej tanim kosztem... Jeszcze dziś w drodze rozszczelnił się przewód za reduktorem i było nie miło, aktualnie śmigam tylko na benzynie. Eh...
No i jeszcze sprężyny zawieszenia muszę wymienić bo nisko strasznie – zimowych kolein nie przejadę :/ ale to jak już będzie wszystko inne dobrze działać to napiszę ogłoszenie na forum może ktoś będzie miał na zbyciu oryginalne używki tanio...

No ale to co??? Instalacja ogólnie do d**y??? No ale przy moich małych przebiegach to raczej nie ma sensu wymieniać na inną. Tylko czy różnica między tanią listwą a drogą przełoży się na spalanie i osiągi bez wymiany sterownika itd? Eh...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2010, 12:59
Posty: 118 (1/2)
Skąd: Glajwitz
Auto: :
MAZDA 323F '96 1.8 LPG
MAZDA 323F '98 1.5 PB
FocusPocus 1.8 TDCI

Postprzez artmaks » 6 maja 2011, 13:23

jak ktos Ci ma pomoc to zacznij od tego co masz w swiadectwie homologacji przepisz wszystko if in doubt....
dowiedz sie jaka listswe Ci oferuja za 270 zeta. niech podadza nazwe tego cudu i producenta.

Twoje oko w kwesti gazu ma bardzo rozowe okularki..... listwy potrafia wytrzymac nawet 200 kkm ale nie nascie lat. zbiornik ma papiery na 10 lat .... wiec .... to nie takie proste.

poza konkursem wlasciciel pewnie kierowal sie cena..... i patrzyl co wklada. wielu tak robi liczy sie cena ... obecnie olbrzymia wiekszosc insltacji robiona jst na tandetnych badziewnych wtryskach valtek. bo lepsze wtryski kosztuja o prawie 400 zeta wiecej za komplet dla 4 cylinderkow.

o ile znam sie na geografi to zbroslawice sa blisko gliwic... kierunek gaz odbudowa tuning. tylko gosc nie jest tani... ale ponoc dosc dobry.... jego brat pracuje w autoboxsie na fdworcowej .....

czy ma sens wymieniac czy nie i co .... podjedz do innego gazownika ( niz ten z katowic).... i oceni Ci cos sie uda wykorzystac a co out gdybys chcial wymieniac instalke.....
nowa insltalka kosztuje okolo 2500-3000. odlicz cene butli i pewnie wielozaworowu..... co zmniejsza koszt materialow o jakiejs 300 moze 400 zeta. moze jesli sie dogadasz z gazownikiem to zamontuje Ci np centralke uzyta lub wtryski (bo nie pasowal do autka klienta).
dla ulatwienia sterownik powienien miec chyba funkcje zubozania mazda.......
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2011, 15:55
Posty: 56
Auto: mazda 323 BJ 1.5

Postprzez noxes » 6 maja 2011, 16:19

Hmm przód instalacji możesz kupić używany tzn samą elektronikę i będzie lepiej niż teraz. Reduktor albo po regeneracji albo nowy. Listwa nowa ja ostatnio kupiłem Magic jeta i jest ok koszt 200zł
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez artmaks » 6 maja 2011, 21:40

Hmm przód instalacji możesz kupić używany tzn samą elektronikę i będzie lepiej niż teraz.

to jest dobre i rozsądne podejście....tylko jeśli stag to ablo magic jety (i licz sie ze ktorys wtrysk moze pasc albi hana ale jest drozsza). filtr fl03 lub fl02.
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2011, 15:55
Posty: 56
Auto: mazda 323 BJ 1.5

Postprzez noxes » 6 maja 2011, 21:47

Ja przerobiłem z LPG II na SGI, a z SGI na SGI jest jescze łatwiej. Hana lepsze, ale porównaj cenę :|
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez Fryta86 » 8 maja 2011, 11:18

Zacznę od tego że dziękuję Wam za pomoc :)
Gdyby nie ten temat pojechał bym do Katowic i poratował co się da najtańszym kosztem i jeździł do puki znowu by coś nie padło...
Na razie auto stoi, a jak jeździ to na benzynie (i to jest fajne przy dwóch źródłach zasilania).

Wybieram się do Zbrosławic :) Jeszcze nie wiem kiedy bo najpierw poczekam chyba na odrobinę więcej gotówki, później zobaczymy co mi tam powiedzą...
Na pewno wymiana uszkodzeń ale może jak koszta mnie nie wystraszą wymiana sterownika i tylko w Zbrosławicach wiedzą czego jeszcze :)

Pozdrawiam!
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2010, 12:59
Posty: 118 (1/2)
Skąd: Glajwitz
Auto: :
MAZDA 323F '96 1.8 LPG
MAZDA 323F '98 1.5 PB
FocusPocus 1.8 TDCI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy LPG