Brak elektrozaworu w sekwencji?

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez BartMan » 3 maja 2011, 12:11

Przymierzam się do wymiany filtra fazy ciekłej, ale za chiny nie mogę odnaleźć elektrozaworu. Czy istnieje możliwość iż takowego nie posiadam?
Moja instalacja to BRC Sequent 24. Reduktor GEnius MB, listwa nie wiem. Filtr fazy lotnej jest na wierzchu więc wymiana jego nie stanowi problemu. Natomiast przeszukałem już chyba wszystko (bez rozkręcania na razie ) i nie mogę namierzyć nic co mogłoby być podobne do tego http://nagaz24.pl/elektrozawory-zawory_ ... ,p,pl.html?

Przepraszam za lamerskie pytanie, ale z tego co wiem to musi być taki filtr przy sekwencji i chciałbym go wymienić gdyż mam problemy z instalacją. Zanim pojadę do gazowników chciałbym wyeliminować rzeczy podstawowe. Więc jak to jest?
"Są głowy, których się trzyma tylko łupież" – Jan Czarny
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2011, 01:34
Posty: 27
Skąd: London UK
Auto: Mazda Premacy Sport 2.0 DOHC '04r + LPG BRC Sequent 24 + gąbka do mycia..

Postprzez lukasz2387 » 3 maja 2011, 12:33

Pod spodem reduktora odchodzi czarny przewód(rurka) i jest przed reduktorem w jednym miejscu zawinięty w spirale, idz za przewodem i znajdziesz zawór :) Może jest przy butli <co?>
BartMan napisał(a):Czy istnieje możliwość iż takowego nie posiadam?

Posiadasz taki zawór, mam identyczną instalację i na tych samych podzespołach
lukasz2387
 

Postprzez noxes » 3 maja 2011, 18:08

elektrozawór elektrozaworem, ale polecam zakręcić zawór przy butli.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez BartMan » 3 maja 2011, 18:36

tak tak, jak tylko znajdę zawór na pewno nie będę rozbierał bez zakręcenia butli ;). Problem polega na tym, iż w Anglii instalacje gazowe nie są tak rozpowszechnione jak w Polsce. Chcę najpierw odnaleźć zawór, aby zamówić filterek. Dopiero wtedy jak już przyjdzie to będę rozbierał. Niestety nigdzie na miejscu w sklepach nie mają akcesoriów do LPG :/. Jestem w Pracy i aktualnie nie mogę sprawdzić, ale zrobię to jeszcze dziś. Szczerze to nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić przy butli (mam w kole od dojazdówki – 24 litry! :( )

Obadałem reduktor, jest troszkę ciężko dostępny. Jeżeli jest ten elektrozawór to napewno nie ma dojścia od góry. Pod spodem jednak nie szukałem. Domyślam się że to powinien być BRC na 6mm wy/we ale zanim zamówię MUSZĘ go odnaleźć.
Znalazłem element bardzo podobny do elektrozaworu, jednak bardzo ciężki dostęp jest do tego. Umiejscowiony jest blisko ściany grodziowej na uchwycie przypiętym do kolektora ssącego , tuż przy listwie wtrysków. Zaraz za reduktorem paliwa. U góry wygląda coś jak cewka (z kostką elektryczną). U dołu jest element metalowy, jednak nie wygląda mi to jakby miał w tym siedzieć filterek. Po za tym nie ma tam żadnej śruby która mogłaby to trzymać w kupie. Zastanawiam się czy to nie jest jakiś element niezwiązany z gazem.
"Są głowy, których się trzyma tylko łupież" – Jan Czarny
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2011, 01:34
Posty: 27
Skąd: London UK
Auto: Mazda Premacy Sport 2.0 DOHC '04r + LPG BRC Sequent 24 + gąbka do mycia..

Postprzez noxes » 3 maja 2011, 18:58

Zrób zdjęcie jak możesz to zobaczymy co to.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez BartMan » 3 maja 2011, 22:21

Jutro rano zrobie bo już jest późno. Sprawdzałem w butli i elektrozaworu nie ma. mam tylko ręczny zawór butli i manometr. Jutro wg zaleceń postaram się dość wężykami do elektrozaworu od strony reduktora. Z tego co widzę to oryginalny elektrozawór BRC ma we/wy na RURKĘ miedzianą 6mm (lub 8mm w wersji SUPER)
"Są głowy, których się trzyma tylko łupież" – Jan Czarny
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2011, 01:34
Posty: 27
Skąd: London UK
Auto: Mazda Premacy Sport 2.0 DOHC '04r + LPG BRC Sequent 24 + gąbka do mycia..

Postprzez Lukano » 4 maja 2011, 10:23

To dziwne są te instalacje w Anglii.
Ja tam w Polsce nie widziałem jeszcze instalacji w której nie ma dwóch elektrozaworów, przy butli i przy reduktorze.
Jak wstawisz zdjęcia może coś się wyjaśni.
ja tam nigdy nie zakręcałem zaworu przy butli jak coś robiłem.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez BartMan » 4 maja 2011, 13:09

Lukano napisał(a):To dziwne są te instalacje w Anglii.
Ja tam w Polsce nie widziałem jeszcze instalacji w której nie ma dwóch elektrozaworów, przy butli i przy reduktorze.
Jak wstawisz zdjęcia może coś się wyjaśni.
ja tam nigdy nie zakręcałem zaworu przy butli jak coś robiłem.


Przyjacielu, instalacja założona w Polsce w Czakram do anglika ;)

Tak więc po wyjęciu airboxa aby zrobić sobie lepszy dostęp do reduktora. Otóż wg zaleceń Lukasz2387 znalazłem od spodu rurkę o sr 6 i poszedłem za nią, jednak nie daleko, bo wchodzi bezpośrednio w nadkole?! Po dokładniejszych oględzinach i zdemontowaniu nadkola znalazłem elektrozawór <lol> Od strony maski dostępu do niego nie ma. Natomiast od spodu auta po odkręceniu maskownicy i kilku plastików jest dostęp do filterka. Nie można nazwać tego dogodnym dostępem do wymiany filtra, no ale cóż, "fabryki" poprawiał nie będę.

Dziękuję bardzo za wskazówki i mam nadzieję, że komuś na przyszłość się to przyda.

Obrazek


Obrazek
"Są głowy, których się trzyma tylko łupież" – Jan Czarny
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2011, 01:34
Posty: 27
Skąd: London UK
Auto: Mazda Premacy Sport 2.0 DOHC '04r + LPG BRC Sequent 24 + gąbka do mycia..

Postprzez Lukano » 5 maja 2011, 00:27

Aha :D
To jeszcze lepiej ;) W Polce takie babole. Kurcze, ale Ci schowali wszystko :)
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez noxes » 6 maja 2011, 12:41

Lukano napisał(a):ja tam nigdy nie zakręcałem zaworu przy butli jak coś robiłem.


Ups, ja też do czasu.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy LPG