LPG

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi przeznaczonymi do zasilania silników z wtryskiem pośrednim paliwa.

Postprzez Pingiel » 18 gru 2010, 14:54

Witam.
Rzadko bywam na forum i byc moze powtarzam watek ale mimo to prosze o rade.
Jestem szczesliwym posiadaczem M6 z 2004r. (2.0L benzyna). Auto w 99% bezawaryjne – w porownaniu do mojego wczesniejszego Audi A4 to... bez porownania!! :). Niestety konie chca pic – pali mi 9.0/9,4l na 100km... Zastanawiam sie nad zalozeniem gazu. Auto ma przejechane 130.000km. Zastanawiam sie czy zalozenie instalacji gazowej nie bedzie mialo negatywnego wplywu na silnik. Prosze o rade – zakladac czy nie? Ewentualnie z jakimi niedogodnosciami moge sie liczyc po zalozeniu LPG. Dziekuje i pozdrawiam. :)

PS. Zmieniam miejsce pracy i bede musial sporo dojezdzac wiec zastanawiam sie nad sprzedaza auta i zakupem czegos mniejszego i bardziej ekonomicznego. Jednakze sama mysl o sprzedazy... powiem tak: dobrego konia (podobno) sie nie sprzedaje. Dlatego tez prosze o rade. :)
Pingiel
 

Postprzez Stivi » 18 gru 2010, 15:08

Zly dzial wybrales.
Stivi
 

Postprzez Pingiel » 18 gru 2010, 15:25

Fakt... :)
Pingiel
 

Postprzez kolezka » 18 gru 2010, 16:54

Pingiel napisał(a):Witam.
Rzadko bywam na forum i byc moze powtarzam watek ale mimo to prosze o rade.
Jestem szczesliwym posiadaczem M6 z 2004r. (2.0L benzyna). Auto w 99% bezawaryjne – w porownaniu do mojego wczesniejszego Audi A4 to... bez porownania!! :). Niestety konie chca pic – pali mi 9.0/9,4l na 100km... Zastanawiam sie nad zalozeniem gazu. Auto ma przejechane 130.000km. Zastanawiam sie czy zalozenie instalacji gazowej nie bedzie mialo negatywnego wplywu na silnik. Prosze o rade – zakladac czy nie? Ewentualnie z jakimi niedogodnosciami moge sie liczyc po zalozeniu LPG. Dziekuje i pozdrawiam. :)

PS. Zmieniam miejsce pracy i bede musial sporo dojezdzac wiec zastanawiam sie nad sprzedaza auta i zakupem czegos mniejszego i bardziej ekonomicznego. Jednakze sama mysl o sprzedazy... powiem tak: dobrego konia (podobno) sie nie sprzedaje. Dlatego tez prosze o rade. :)
Witam.
Rzadko bywam na forum i byc moze powtarzam watek ale mimo to prosze o rade.
Jestem szczesliwym posiadaczem M6 z 2004r. (2.0L benzyna). Auto w 99% bezawaryjne – w porownaniu do mojego wczesniejszego Audi A4 to... bez porownania!! :). Niestety konie chca pic – pali mi 9.0/9,4l na 100km... Zastanawiam sie nad zalozeniem gazu. Auto ma przejechane 130.000km. Zastanawiam sie czy zalozenie instalacji gazowej nie bedzie mialo negatywnego wplywu na silnik. Prosze o rade – zakladac czy nie? Ewentualnie z jakimi niedogodnosciami moge sie liczyc po zalozeniu LPG. Dziekuje i pozdrawiam. :)

PS. Zmieniam miejsce pracy i bede musial sporo dojezdzac wiec zastanawiam sie nad sprzedaza auta i zakupem czegos mniejszego i bardziej ekonomicznego. Jednakze sama mysl o sprzedazy... powiem tak: dobrego konia (podobno) sie nie sprzedaje. Dlatego tez prosze o rade. :)
Pingiel :)



Mam ten sam silnik, zagazowany pół roku temu przy przebiegu 140 000, do dziś zrobione na gazie 12 000 bez jakichkolwiek awarii, szarpań, itp.
Instalacja to stag 300+ z wtryskami magic jet.
Jednym słowem polecam, z tym, że wybierz się do dobrego sprawdzonego instalatora, bo to jest najważniejsze.
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 14:29
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GG LF

Postprzez Sewer » 19 gru 2010, 11:01

Dokładnie – najważniejszy jest dobry instalator. Polecam poczytanie na forum http://lpg-forum.pl/index.php
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 4 lip 2010, 11:28
Posty: 137 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F 1.6 BJ r.2002 + lpg

Postprzez Magdalena » 19 gru 2010, 13:26

Popraw temat na bardziej konkretny. Poszukaj na forum, bo temat był już chyba poruszany ;)
Ruda czarownica
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2008, 00:17
Posty: 2125 (3/5)
Skąd: Z daleka
Auto: 323 P/Małe czarne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy LPG