Dużo pali LPG

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi z mieszalnikiem.

Postprzez bati1990 » 13 kwi 2010, 21:11

Witam !

Mam problem. Otóż moja Mazda 323F BA z silniczkiem 1.8 dużo pali, tzn. na 120km zrobionych po mieście spaliła ona 18 litrów gazu. Ogólnie z rury wydechowej, gdy silnik jest już ciepły wydostaje się chmura białego dymu, nie ubywa płynu chłodniczego, więc uszczelka pod głowicą wykluczam.
Więc moje pytania:

Czy mogą to być objawy padniętego przepływomierza ??
Przepływomierz to: B6BF
Nigdy nie miałem strzału, jednak możliwe, że zdarzyło się to poprzedniemu właścicielowi.

Po kupnie zrobiłem odrazu regulacje gazu wraz z wymianą filtra gazu, jednak bez filtra powietrza, ale nie dawno został on wymieniony przeze mnie.

Czy miał już ktoś podobne problemy ??

POZDRAWIAM !
Początkujący
 
Od: 6 sty 2010, 20:49
Posty: 16
Skąd: Jaworzno

Postprzez Ania69 » 14 kwi 2010, 19:19

Przeplywomierz niema wplywu na spalanie gazu.Jaka masz instalacje gazowa ktorej generacji? jak spalanie na bezynie sprawdzales
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2009, 15:11
Posty: 378

Postprzez bati1990 » 14 kwi 2010, 19:44

Instalacja 2 generacji Autronica. A czy ma wplyw to, ze zrobilem regulacje gazu na brudnym i to nawet bardzo filtrze powietrza ?? Na PB jeszcze nie sprawdzalem spalania
Początkujący
 
Od: 6 sty 2010, 20:49
Posty: 16
Skąd: Jaworzno

Postprzez Ania69 » 15 kwi 2010, 20:11

Druga generacja jest sterowana sterownikiem poprzez krokowca.Zasadnicze pytanie czy przy regulacji podpinal sie pod gniazdo i ustawial na kompie?Druga sprawa czy sprawdzal czy sonda pracuje.Mozesz miec zwalona sonde lambda,sterownik dostaje zly sygnal albo wcale i daje zaduzo gazu i stad to spalanie.Przerabialem to w mazdzie i nie kazdy gazownik umie znalezc ten problem.Bylem u gazownika chwalonego tu na forum ze tacy sa super,a dziady skasowali mnie dwa razy i niepomogli chcieli mi parownik wymieniac Pojechalem do innego poleconego przez kolege i znalazl przyczyne w 2minuty.Pierwsze co zrobil podlaczyl pod kompa i sprawdzil jak wszystko chodzi,wyszlo ze sonda padla.Sprawdz na poczatek sonde bo to czesta przyczyna, potem dopiero mozna szukac dalej.Filtr moze miec wplyw ale nie az taki
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2009, 15:11
Posty: 378

Postprzez bati1990 » 15 kwi 2010, 20:39

Podczas regulacji instalacja była podłączona pod kompa, czy coś ustawiał to już nie wiem :( Czy sonde sprawdził, to też nie wiem... To w takim razie podjade i sprawdzę pierw sondę, bo takie spalania, przy tym silniku to tragedia ! DZIEKI ZA POMOC !
Początkujący
 
Od: 6 sty 2010, 20:49
Posty: 16
Skąd: Jaworzno

Postprzez Ania69 » 15 kwi 2010, 21:14

Patrz na to co robi jak podlaczy pod kompa to pokazuje wszystko jest opisane widac czy sonda pracuje musi miec oprogramowanie do konkretnej instalacji.Podstawa to sonda ,druga przyczyna moze byc parownik ale sa dodadkowe oznaki.Sprawdz na poczatek sonde mozna to zrobic samemu miernikiem jest na forum opisane.Jesli byles na regulacji to jedz z reklamacja i sprawdz przy okazji sonde.Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2009, 15:11
Posty: 378

Postprzez homan » 13 maja 2010, 11:42

ustawianie gazu na brudnym filtrze powietrza to głupota, w lpg jego czystość jest bardzo ważna – sam wymieniam filtrony co pół roku bo jak dłużej pochodzi to na gazie dużo pali i skacze na małych obrotach (mimo że filtr wydaje się być w miarę czysty), filtr gazu też do sprawdzenia, a co do sondy lambda to jak się nie mylę w I i II gen jest emulator sondy i przy gazie nie gra ona roli

jeżeli na PB spalanie jest ok, to w grę wchodzą w/w prze zemnie sprawy

P.S. jeżeli masz gaz i coś nie tak jest z silnikiem, to pierwsze sprawdzamy zachowanie na benzynie, jeżeli wszystko jest ok to wtedy wiemy że problem tkwi w gazie, oszczędzasz wtedy czas i pieniądze
ujek chce kl-ze !!

626 jest | 323 jest | 626 MPS jak Bóg do to bydzie :)

SPRZEDAM ELF 5W30 5l za 100zł, możliwość obioru w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach, TG, Lublińcu ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2009, 00:55
Posty: 68
Skąd: SLU
Auto: Były 323 BG B3 && 626 GE FP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy LPG