Gdzie kupić mikser instalacji LPG?

Dział poświęcony użytkowaniu aut z instalacjami gazowymi z mieszalnikiem.

Postprzez sołtys » 10 sty 2007, 22:17

No i zrobiłem coś swojego, na bazie tego co robi rybacki oraz tego co przeczytałem na forum autokoącik.
Motywem działanie była chęć pozbycia sie tak małej zwężki ale za pieniądze dużo mniejsze niż blos któy uważam za lekko przereklamowany.

Efekt pracy mojej i ojca.

Obrazek

po lewej stary mikser Fi 32 po prawej mikser strumieniowy z injektorem czy jakoś tak


porównanie przez nałożenie na siebie:

Obrazek

a tak to wygląda w aucie.

Obrazek

Obrazek

Jak widać powierzchnia przekroju znacznie wieksza niż starego pole powierzchni nowego miksera odpowiada polu koła o średnicy około 52-55 mm

A teraz najważniejsze po zamontowaniu w aucie pierwsze uwagi:

1. Auto w dolnym zakresie zachowuje sie tak samo jak na starym, tyle że tester sondy lambda znacznie szybciej pracuje prawie tak jak na benzynie wiec wychodzi że jakośc mieszanki jest lepsza niż na starym.

2. W górnym zakresie obrotów auto dostało niezłego kopa, nie jest to jakaś oszałamiająca różnica ale czuć ją na gazie nie mówiąc już o benzynie.

Montażu dokonałem dzisiaj wiec auto jest dopiero po wstępnej regulacji, za kilka dni powinno być doregulowane na cay.

I jeszcze kilka uwag.

Obserwując tester zauważyłem jeszcze jedną pozytywną cechę, przy gwałtownym wciśnięciu gazu mikser sam wzbogaca na chwilkę mieszankę a to moim zdaniem pozytywny objaw.

Reasumując mam średnicę wiekszą niż oferuje rozsławiony blos, i mieszankę optymalną w pełnym zakresie obrotów, + przyrost mocy, a to wszystko za 3.50zł (koszt trójnika do CO miedzianego)

Narazie jestem mega zadowolony <jupi> zobaczymy za kilka tygodni jak będzie wyglądało spalanie mam nadzieje że nie wzrośnie zbytnio.

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2005, 16:56
Posty: 1241
Skąd: Polanka Wielka
Auto: Focus I TDCi

Postprzez deejaybialy » 10 sty 2007, 22:55

sołtys ciekawy patent daj znac jak sie spisuje bo i ja "narzekam" na instalke 2gen.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2006, 13:54
Posty: 77
Skąd: chełm
Auto: BYLO – MX6 KL...

Postprzez sołtys » 11 sty 2007, 08:04

Teraz myślę jak pozbyć sie klapy antywybuchowej któa ma średnicę 45 mm
ale z tym sie musze przespać.


deejaybialy napisał(a):daj znac jak sie spisuje bo i ja "narzekam" na instalke 2gen.



Narazie jest super, zobaczymy jakie będzie spalanie.

Przejechany pierwszy bak po regulacjach.

Spalanie w normie tyle samo co na palniku, <jupi>
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2005, 16:56
Posty: 1241
Skąd: Polanka Wielka
Auto: Focus I TDCi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy LPG