Przyciemnianie szyb

Postprzez roberth » 14 sie 2005, 21:57

Waluś napisał(a):Jeśli auto jest wyposażone w lusterka zewnętrzne to tylne szyby sobie nawet farbą możesz zamalować
Przepuszczalność przednich bocznych szyb ma wynosić 70% z przedniej 75 %. Resszta może nie mieć śwatła wogóle



Racja :]
www.mmt.xu.pl ZAPRASZAM
"MMT" Car Service, Tuning
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 18:47
Posty: 77
Skąd: orzesze
Auto: mazda 626 GD coupe 2,2 12V

Postprzez LaCosaNostra » 15 sie 2005, 20:44

a atest to mozesz sobie obić o kant d.... ;) i tak jest nic nie warty.
Ja juz jezdze pol roku z ciemnymi szybami- jeszcze mnie nikt nie zatrzymal, chociaz nie raz stalem na swiatlach w towarzystwie miśkow i nic sie nie stalo. A nawet jak bedzie problem- zdierasz folie i po problemie ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2005, 13:15
Posty: 47
Skąd: BIAŁYSTOK
Auto: Mazda 626 GF 2.0 16V

Postprzez 2ndsun » 23 sie 2005, 09:46

roberth napisał(a):z przedniej 75 %

chodzi o przednia czołową?
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2005, 19:21
Posty: 35

Postprzez Waluś » 23 sie 2005, 16:33

2ndsun napisał(a):roberth napisał:
z przedniej 75 %

chodzi o przednia czołową?

tak

LaCosaNostra napisał(a):A nawet jak bedzie problem- zdierasz folie i po problemie

A próbowałeś kiedyś ??
Bo ja tak i nie jest to tak jak obsrać szelki <lol>
W domku nie ma problemu, ale przy kontroli może byc nie ciekawie hehe Zależy od folii
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 20:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez LaCosaNostra » 26 sie 2005, 09:51

Waluś napisał(a):A próbowałeś kiedyś ??
Bo ja tak i nie jest to tak jak obsrać szelki <lol>
W domku nie ma problemu, ale przy kontroli może byc nie ciekawie hehe Zależy od folii


no jeszcze nie probowalem i mam nadzieje ze nie bede musial :) ale widzialem ostatnio na TV4 program "Drogówka" – pieski złapały kolesia z czarnymi szybami- 3 min i folii nie bylo :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2005, 13:15
Posty: 47
Skąd: BIAŁYSTOK
Auto: Mazda 626 GF 2.0 16V

Postprzez Orin » 4 wrz 2005, 18:01

LaCosaNostra napisał(a):pieski złapały kolesia z czarnymi szybami- 3 min i folii nie bylo


szkoda folii, no chyba że miał bardzo zniszczoną. Lepiej dać sobie odebrać dowód. . Na drugi dzień jedziesz do diagnosty po świstek za 14zł że "usterka usunięta" i do wydz. komunikacji... Odzyskujesz dowód a folii nawet nie musisz ruszać... :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2004, 19:40
Posty: 760
Skąd: Częstochowa
Auto: Żuczek i Jaszczurka...

Postprzez 2ndsun » 4 wrz 2005, 18:09

Ja przyciemnie folią Chrome Plus z Foliatec'a.350zł za 5metrów,i tu mam pytanie: Czy musze rozbierać drzwi żeby nakleic folie na szybe w drzwiach?
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2005, 19:21
Posty: 35

Postprzez Orin » 4 wrz 2005, 19:44

2ndsun napisał(a):350zł za 5metrów


<szok> hahaha

Taką Mazde za ok. 400 zł zrobią Ci na tip top w szybex'ie... Zastanów się czy warto ryzykować utratę kasy, w dodatku takiej. Wbrew pozorom trzeba mieć troszkę doświawczenia by to zrobić porządnie (bez bąbli powietrza, pyłków i włosków pod folią).
Jeśli jednak chcesz sam spróbować, to kup folię 50x300 cm za 20 zł i na niej się naucz...

2ndsun napisał(a):Czy musze rozbierać drzwi żeby nakleic folie na szybe w drzwiach?

W sumie nie musisz, jeśli to ma być zrobione byle jak. Najlepiej jednak wszystkie oklejane szyby zdemontować. Jak będę po examinach, to góra w ciągu miesiąca przyciemniam swoją 323. Pokażę rezultaty na forum.
pzdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2004, 19:40
Posty: 760
Skąd: Częstochowa
Auto: Żuczek i Jaszczurka...

Postprzez voodoo-doll » 5 wrz 2005, 13:54

Orin napisał(a):Taką Mazde za ok. 400 zł zrobią Ci na tip top w szybex'ie

Nie sądzę żeby efekt był taki sam jak z Folia Tec'u.
Ja mam u siebie przyciemnione wszystkie szyby folią Midnight-reflex i efekt jest niesamowity. Mam wszystkie papiery, włącznie z TUV'em od Helmuta.
Folia spełnia w pełni swoją rolę, do środka nic nie widać a na zewnątrz tak jak praktycznie przez zwykłą szybę, nawet w nocy nie ma problemu.
Jak bym miał wybierać sobie folię do nowego auta to tylko Folia Tec.
1. Renault 5 1.1 '91r
2. Mazda MX-3 1.8 V6 24v '93r
3. Ford Probe 2.0 16v '94r (engine FS made by Mazda ;))
4. Mazda 6 2.0 16v '02r Automat
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2004, 17:30
Posty: 30
Skąd: Grodzisk Maz. k/Warszawy
Auto: Mazda 6 2.0 Automat, Bose, Webasto, Skóra...

Postprzez Pit » 5 wrz 2005, 14:43

voodoo-doll napisał(a): Mam wszystkie papiery, włącznie z TUV'em od Helmuta.

...nic nie warte Twoje papiery... musisz mieć atest na SZYBĘ+FOLIĘ (nie tam jakiś papier na samą kliszę) od Instytutu Szkła i Ceramiki w Krakowie. Kosztuje jakiś 1 kpln.
:D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Orin » 5 wrz 2005, 22:49

Piotruś napisał(a):...nic nie warte Twoje papiery...
<spoko> choćby dlatego że atest jest ważny na terenie innego kraju :D
A atest na tylną szybę i boczne szyby nie jest wogóle potrzebny –
Waluś napisał(a):Jeśli auto jest wyposażone w lusterka zewnętrzne to tylne szyby sobie nawet farbą możesz zamalować
Przepuszczalność przednich bocznych szyb ma wynosić 70% z przedniej 75 %. Resszta może nie mieć śwatła wogóle

I jeszcze jedna sprawa:
voodoo-doll napisał(a):Nie sądzę żeby efekt był taki sam jak z Folia Tec'u.
Ja mam u siebie przyciemnione wszystkie szyby folią Midnight-reflex i efekt jest niesamowity

Co do tej folii, to szczerze przyznam że jak dla mnie jest ona za droga. Znalazłem inną która mi przypadła do gustu, a która się bardzo dobrze spisuje na wielu autach, a cena 20 zł za rolkę jest jakoś bardziej przystępna dla biednego studenta <lol> To mój punkt widzenia. A jeśli ta folia jest naprawdę taka rewelacyjna, to gratuluję zakupu auta nią przyciemnionego :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2004, 19:40
Posty: 760
Skąd: Częstochowa
Auto: Żuczek i Jaszczurka...

Postprzez Udesky » 24 lut 2006, 19:31

Interesuje mnie sprawa z przyciemnianiem przednich szyb, jak to wlasciwie z nimi jest, czyli jak zrobic zeby Policja niemogla zabrac dowodu i bylo na legalu?
Z tego co wiem to jak narazie najpewniejszym srodkiem aby niedostac mandatu jest przydymienie przednich szyb (najlepiej i licencjonowane to Zielona Gora a tam kawalek drogi jest) ale czy napewno legalne? A teraz jak jest z folia na przednich szybach, bo niby wiekszosc osob tak ma i jezdzi no i twierdzi ze niestracila jeszcze dowodu, ani nieplacila mandatu mimo kontroli Wladzy (ale jakos w to niewierze), a ja znam 3 wersje odnosnie przednich szyb, 1 ze moga byc obklejone folia ale tylko taka z atestem + certyfikat, ale kolejne 2 przepisy to niweluja 1 mowiacy o tym ze w obrebie 180 stopni niemoze byc nic przyklejone ( tu kluci sie przepis ze na przedniej szybie mozna miec pas o szerokosci max 15cm , no i ta naklejka z nr rejestracji tez niepowinna znajdowac sie w obszarze 180stopni bo niemoze byc nic naklejone) a 2 przepis ktory niweluje to dotyczy wyjscia awaryjnego w czasie wypadku jakim podobno jest szyba ktora gdy jest obklejona folia uniemozliwia jest sprawne szybkie zbicie, a no i przypomnialo mi sie ze moze byc przyciemnona o jakies 30% no ale to podobno jest juz w orginale.
Wiec jesli ktos ma pewne i 100% info jak to jest naprawde to niech napisze, bo nosze sie z zamiarem przyciemnienia przednich szyb ale tak zebym niemusial ich wymieniac po pierwszej kontroli drogowej i niewyzucal przez to 2 razy kasy wbloto.
Ale wiecie sprawa typu otwierzanie szyb w czasie kontroli zeby policja niewidziala, czy posidanie 2 bialych szyb tak aby po utracie dowodu je wymienic odebrac dowod i spowrotem na ciemne – niewchodzi w gre. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2005, 23:30
Posty: 1150
Skąd: SCI w ZGY
Auto: Z5FBA->O1TDI

Postprzez Pyton162 » 24 lut 2006, 21:13

przednie szyby boczne i czolowa – zero przeciemniania, tak mowia przepisy, mozesz przeciemnic ale na wlasna odpowiedzialnosc , czesto policjanci sie tego dowalaja, inaczej bedziesz drapal przy nich lub dowod zabrany, pozdro
Pyton162
 

Postprzez Quaki » 24 lut 2006, 21:24

Przepis mowi tak ze przednia szyba musi miec przepuszcalnosc minimalna na poziomie 70% i jesli jest cos na niej naklejone musi miec atest (ale nie tylko folia ale tez wykonawca zreszta zadna folia nie ma atestu na szyby boczne przednietaki atest posiada tylko wspomnian firma z zielonej gory)
A jak jest z praktyka ano tak ze jesli chcesz miec zgodniez przepisami to nic nie mozesz przyciemnic bo szyby same w sobie maja czasmi mniejsza przepuszczalnosc (stwierdzone specjalnym przyzadem ) tak wiec wg. prawa nic nie przyciemnisz a jak jest faktycznie to juz zalezy od miasta znam ludzi co jezdza tak latami i nie mieli nigdy problemow (chociaz ostatnio koledze zabrali dowod za to ale zdarcie folji i pojechal na przeglad za 20zl ) i ma dowod spowrotem a folia kosztuje 50zl do tego dochodzi mandat ale mozesz zedzrzec folie no chyba ze ci nie pozwola to sad grodzki gdzie pwoiesz ze kupiles folie z atestem a po informacji ze nie wolno chciales zedrzec ale na przyklad panowie policjanci ci nie pozwolili (a jest przepis ze jak mozesz usunac usterke na drodze oni maja obowiazek odstapic od ukarania ciebia)
Pozdrawiam
2,5 v6 czarny
2.2 F2T czerwony
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2005, 14:02
Posty: 189
Skąd: Gdynia
Auto: Ford probe 2,5 V6
Ford probe F2T turbo + nitro

Postprzez nero » 25 lut 2006, 00:53

ogolnie jest tak ze mozesz miec przyciemnione 30% z przodu – mowie tu o bocznych bo raczej nie wyobrazam sobie folii na przedniej (tak mi przynajmniej mowil diagnosta na przegladzie i jeden policjant) a w praktyce jest tak ze mam na prawde slaba folie a na przyrzadzie do badania przepuszczalnosci wyszlo mi 70% przyciemnienia czyli duzo za duzo.

Moim zdaniem jesli nie chcesz miec problemow z policja i za kazdym razem sie nie wyklocac o dowod to daj sobie spokoj z przednimi bocznymi szybami. U siebie folie mam juz z 2 lata i jesli chodzi o przeglad to jest to zaden problem ale pare razy zdarzylo mi sie podczas kontroli rozmawiac o szybach i troche czasu i nerw stracilem wiec nie polecam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2004, 21:48
Posty: 193
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX-3 1.6 16V

Postprzez roberth » 28 lut 2006, 23:53

a ja juz sciemnilem sobie szybki w mojem 626 coupe (oprocz przedniej czolowej) folia armotlife kolor granat tyll max ciemno przod max jasno :]
www.mmt.xu.pl ZAPRASZAM
"MMT" Car Service, Tuning
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 18:47
Posty: 77
Skąd: orzesze
Auto: mazda 626 GD coupe 2,2 12V

Postprzez sanders » 1 mar 2006, 07:02

roberth
daj fotki jak mozesz-napewno piekie wyglada
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez roberth » 1 mar 2006, 18:54

www.mmt.xu.pl ZAPRASZAM
"MMT" Car Service, Tuning
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 18:47
Posty: 77
Skąd: orzesze
Auto: mazda 626 GD coupe 2,2 12V

Postprzez Cukierek » 1 mar 2006, 22:15

Witam!
1.Widze ze wszysy macie problem z szybkami z przodu:–) Ja w mojej madzi 323 P mialem przyciemnione wszystkie szyby,lacznie z przednimi w drzwiach i żadnych klopotow niemialem mimo ze jezdzilem nia po calym kraju i moge wam powiedziec ze najbardziej czepiaja sie gliniarze w malych miastach a w duzych miastach typu w-wa maja w pupie czarne szyby z przodu!Ale to i tak zalezy od gliniarza,jak czapka mu stoi!
2.Folia Foliatec'a wedlug mnie jest strasznie droga i nawet to ze jest firmowa nieprzejdzie badania bo jest przeznaczona na szyby [jakie?]!W mazdzie mialem folie Classis i teraz sie dowiedzialem ze mimo ze byl atest to i tak szyba by nieprzeszla badania przeprowadzonego przez miśki.Sama szyba oryginalnie ma ok.30%,folia miala 33% co daje ok 60% redukcji promieni,wiec dowod powinien byc zabrany!Wracajac do szyb przyciemnionych oryginalnie,np. szyby w nowych mercedesach,bwm,vw sa niebieskie lub zielone i one niepowinny przejsc badania wg.polskich [tiiit] przepisow,bo maja wiekszą redukcje promieni slonecznych.
3.Jestesmy w UE i przepisy unijne sa nad przepisami panstwowymi a te zezwalaja na przyciemnianie szyb z przodu,wazne aby tylko folia miala swoja jakosc i byla zalozona przez profesjonalistow,ale nasze wladze maja UE w d..!
4,Moj kolega ktory przyciemnia szyby szerokiemu gronu brodniczan i nietylko(przyciemnial tez Farciarzowi w jego 323F) ma juz folie ktora przejdzie badania,jest to folia firmy Classis z serii Visual Black czyli tzw.czarne chromy(bardzo delikatna czarna).Zatrzymuje promienie i przechodzi badania,a najwazniejsze mozna ja przykleic na przednia szybe czolowa(nikt sie nieskapnie ze jest folia)a niebedzie tak widac osob siedzacych w srodku.
5.Koszt przyciemnienia wszystkich 5 szyb to od ok.300 do ok.350zl,a jesli ktos chce jeszcze przednia czolowa to cena wzrosnie.
Jesli macie jakies pytania to piszcie a postaram sie odpowiedzieć>
Pozdrawiam
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez sanders » 1 mar 2006, 22:30

Cukierek napisał(a):Jesli macie jakies pytania to piszcie a postaram sie odpowiedzieć>


farciarza przyciemnienie mi sie podoba ale chcial bym miec 5 szybek tak jak on ma przednie boczne,czyli delikatnie caly samochod--bez czolowej--jak mozesz to podaj mi orientacyjna cene do mojej 626
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 23:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje