Malowanie zacisków

Postprzez polnik@studio » 23 mar 2006, 14:57

five czyżby mx-3 była malowany tym sposobem ;)

w sumie jak wreszcie będzie trochę cieplej to pojadę na działeczkę i mam zamiar trochę odnowić to malowanko:)
[url=http://www.polnik-studio.pl/]systemy informatyczne[/url] || [url=http://www.athleticshop.com.pl/]sprzęt fitness[/url] || [url=http://www.trampoliny.com.pl.pl/]trampoliny[/url] || [url=http://www.ogrodowe-meble.pl/]meble ogrodowe[/url]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 16:31
Posty: 1097
Skąd: Warszawa
Auto: Kia pro cee'd/ Toyota Starlet

Postprzez Fiveopac » 23 mar 2006, 15:02

five czyżby mx-3 była malowany tym sposobem oczko


z iście chirurgiczną precyzją ;) Wystarczy ze zmyjesz brud i przetrzesz benzyna ekstrakcyjna. Napewno bedą jak nowe :)
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez qlesh » 24 mar 2006, 20:27

Gdzie można kupić te farby do malowania zacisków, Motip czy Foliatec? Ile muszę wydac kasy żeby pomalować 4 zaciski?
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Lazuś » 28 mar 2006, 21:22

KosteK napisał(a):Sam o tym myślałem, ale zaciski i bębny planuje pomalować na aucie... ale srebrną farbką do malowania piecy

sam tak zrobiłem tylko ja malowałem pendzelkiem właśnie tą farbką do piecy ale fele stalowe i przynajmniej lepiej wygląda niż czarne (brudne) :) noi nieodpada :P
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 mar 2006, 20:24
Posty: 6
Skąd: Jasło
Auto: Mazda 323F BG 1.8 16v SOHC

Postprzez KosteK » 29 mar 2006, 08:12

Lazuś napisał(a):
KosteK napisał(a):Sam o tym myślałem, ale zaciski i bębny planuje pomalować na aucie... ale srebrną farbką do malowania piecy

sam tak zrobiłem tylko ja malowałem pendzelkiem właśnie tą farbką do piecy ale fele stalowe i przynajmniej lepiej wygląda niż czarne (brudne) :) noi nieodpada :P

Jak tylko zrobi się sucho i ciepło, pomaluje i zapodam foto.
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2005, 10:55
Posty: 727

Postprzez Cukierek » 4 kwi 2006, 20:40

qlesh napisał(a):Gdzie można kupić te farby do malowania zacisków, Motip czy Foliatec? Ile muszę wydac kasy żeby pomalować 4 zaciski?


Niewiem ile farba do zaciskow Foliatec'a kosztuje w Polsce,ale 2 lata temu w niemczech placilem za nia ok.20 euro(caly zestaw czyli farba,odtluszczacz,utwardzacz,pedzelki i jakies inne pierolki).Farba starczyla na pomalowanie mojej Madzi(przod-zaciski,tyl-bebny) i wujka Corolli(przod zaciski,tyl-zaciski),a trzeciego auta niechcialo mi sie juz malowac,bo na poczatku kuzyni byli chetni do pomocy,a pozniej wszyscy poszli spac i zaostalem sam z malowaniem do 2 w nocy.Caly zestaw Foliatec'a powinien starczyc przy staranny malowaniu na 3 autka!
Polecam Foliatec'a!
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 21:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez zenith839 » 4 kwi 2006, 20:42

ja zaciski w swojej 929HD malowałem zwykłym czerwonym lakierem w spray'u. Jakieś dwa lata temu a jak wyglądają to zabaczcie sobie w galerii zdjęcia dzisiaj robione.
3.0 V6 24V DOHC JE-ZE <– co za dźwięk
Nie oddawaj autka do mechanika bo zrobisz mu krzywdę. Madzia lubi jak sam łapki wkładam.

NGK ZE, Iridium on board
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2004, 14:14
Posty: 258
Skąd: Kraków
Auto: Nissan Pathfinder R51 LE AT

Postprzez qlesh » 4 kwi 2006, 21:47

Gdzie to kupić? W byle motoryzacyjnym?
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez kubus » 4 kwi 2006, 23:59

ja kupiem za 30zł spray do felg ,Motip(wytrzymje wysokie temp) i pomalowałem zaciski z przodu i z tyłu i nie ma sladów rdzy,wyglądają tak samo jak rok temu.Polecam,jest tani i trwały :D
Początkujący
 
Od: 24 sty 2006, 17:04
Posty: 17

Postprzez czypak » 25 kwi 2006, 17:24

Ja takze poszedlem tym tropem i pomalowalem sobie zaciski :D Poniewaz autko mam zielonkawe to wybralem zolty kolorek i w taki sposob powstal tzw JAMAICA STYLE <lol> Polerke odstawilem za pomoca wiertareczki z dokrecana szczotka, a w zakamarkach bardzo pomocna okazala sie szczota druciana :) Po zabiegu polerskim sprawe odtluscilem rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym i nalozylem 2 warstewki "HEMOROJDA" :P Efekt rewelacyjny !! Naprawde polecam taka modyfikacje :) Mnie to kosztowalo 20 zl :)
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2005, 22:05
Posty: 40
Skąd: Bytom
Auto: Mazda 6 GG 2.0 Diesel 136KM 2002r

Postprzez eMiX3 » 25 kwi 2006, 19:26

Ja malowalem tez "hemorojdem". Farbka dosc ladnie wyglada, a jak sie to zrobi starannie to nie powinno byc problemow. A jak raz na dwa lata poswiecicie ta godzinke na pomalowanie zaciskow i te 20 zl to sie nic nie stanie. A co do farby piecowej( to srebrne) nie wiem czemu ale jej nie trawie. Jakos wydaje mi sie ze nie pasuje do wiekszosci samochodow. Mi sie podobaja czerwone zaciski i tylko czerwone :P to taka mala choroba ale dla mnie lakier czerwony, szybki czarne, i czarne motywy to jest cos... nie lubie innych kolorkow w autkach. RED&BLACK :P
Speed it's all I need
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2005, 13:36
Posty: 128
Auto: mx3 1.6 DOHC wolne :(

Postprzez qlesh » 4 maja 2006, 12:31

Do tych co malowali:
Jak długo schnie ten Motip w porownaniu do Hammeritte ?? Zastanawiam sie czy zrobie to w ciagu jednego dnia razem z czyszczeniem hamulcow i odpowietrzeniem. Musze zdjac zaciski z auta bo sprayem to pomaluje wszystko wokół. Chyba ze uzyje hammeritte i pędzlem się bede babrał. Pewnie by było szybciej co?
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez szwed » 7 maja 2006, 00:32

Heh...wiem ze mnie tu zlinczujecie ale ja uzywam zawsze lakieru do aut idzesz do mieszalni wybierasz sobie kolor jaki tylko chcesz, oczyszczasz zaciski drucianka,odtluszczasz i malujesz.Efek swietny robilem to na kilu autach wystarczy odswierzyc co rok lub dwa ja swoje malowalem 2 m-ce temu moge wrzucic foty.Pozdro
...::Pal gume nie dusze::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lis 2005, 01:43
Posty: 63
Skąd: Ostrów Wlkp.
Auto: MX-3 1.6 16V SOHC wer.USA

Postprzez kubus » 9 maja 2006, 11:35

qlesh napisał(a):Do tych co malowali:
Jak długo schnie ten Motip w porownaniu do Hammeritte Zastanawiam sie czy zrobie to w ciagu jednego dnia razem z czyszczeniem hamulcow i odpowietrzeniem. Musze zdjac zaciski z auta bo sprayem to pomaluje wszystko wokół. Chyba ze uzyje hammeritte i pędzlem się bede babrał. Pewnie by było szybciej co?

mi to zajeło ok 1 godziny
Początkujący
 
Od: 24 sty 2006, 17:04
Posty: 17

Postprzez qlesh » 9 maja 2006, 20:00

kubus a czym malowales i jak? Sciagales z samochodu i czysciles czy jak?

Ja musze przeczyscic tarcze/klocki, nasmarowac prowadnice, regulacja recznego i malowanie zaciskow. Chyba sie w jeden dzien wyrobie co?
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez MiHaŁ » 9 maja 2006, 23:01

Jeśli chcesz to zrobic dobrze i dokładnie to w jeden dzień na pewno sie nie wyrobisz! Pomijam już pościąganie wszystkiego i przygotowanie pod malowanie, ale farba jaka by nie była to troche schnąc musi! Ja się bawiłem hamerem i zajęło mi to wszystko 2 dni (dwie warstwy)!! Hamer ma to do siebie, że dość długo schnie.
Pewnie, że można to zrobić w godzinę :| , ale ... nie wierzę żeby to było trwałe i dokładne.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2004, 00:16
Posty: 457 (0/1)
Skąd: Poznań
Auto: 3 BK MPS rakietowóz
MX-3 taczkowóz

Postprzez qlesh » 9 maja 2006, 23:31

No tak, w sumie nie zamierzam piaskowac zaciskow, nie mam na to czasu. Przejade po tym wiertarka ze szczotka druciana, wyczyszcze i mysle dopiero malowac. Tylko znowu to rozbieranie zaciskow srednio mi lezy no ale trudno. Lepiej motipem (spray) czy hammerem (pedzel)? Cena podobna
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez LoB » 10 maja 2006, 09:30

qlesh napisał(a):Lepiej motipem (spray) czy hammerem (pedzel)?


hammerem (spray) :)
Obrazek
6,2s –> 100km/h
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2004, 00:59
Posty: 463
Skąd: Gliwice
Auto: Coupe R6

Postprzez qlesh » 10 maja 2006, 16:04

ha ha ha <bicz>

:|
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez LoB » 10 maja 2006, 16:38

mowie powaznie....ja tak przeciez malowalem (efekt widziales) ... normalnie kupujesz hammerek w sprayu i jedziesz :)
Obrazek
6,2s –> 100km/h
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2004, 00:59
Posty: 463
Skąd: Gliwice
Auto: Coupe R6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje