Podświetlenia klamek wewnętrznych w M3

Postprzez tomecki » 1 wrz 2016, 18:24

Nie chcąc zakładać nowego wątku, odezwę się tutaj, bo mam podobne pytanie do tematyki.

Chcę zamontować listwę led która po otwarciu drzwi będzie mi podświetlać obszar pod drzwiami na zewnątrz, ziemię :P
Robiłem to kiedyś w moim poprzednim aucie, z tym że tam podpiąłem się pod przewód od żarówki z podświetlenia na suficie. W Mazdzie też miałem śmiały plan, ale napotkałem niemalże ścianę...
Obrazek
Przewód z sufitu wchodzi gdzieś tam za tą metalową(?) przegrodę.. Nie wiem z jakiego ona jest powodu, ale w poprzednim aucie wszystko było ładnie widać pod plastikiem. Tutaj jest masakra...

Pytanie takie czy na drzwiach istnieje jakiś kabel, który po otworzeniu z centralnego zamka dałby prąd pod takie podświetlenie?
Myślę że przewód który wysyła sygnał z czujnika zamknięcia do lampki mógłby to spełnić, czy ktoś orientuje się który to jest? I skąd złapać masę? Mam na myśli to aby prąd złąpać z kabli które już są na drzwiach, i które dały by prąd po otworzeniu z centralnego auta, i wyłączyły po jego zamknięciu. HELP :|
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez xawer » 1 wrz 2016, 22:21

W mojej 626 jak robiłem podświetlenie nóg zauważyłem ze jest sterowanie za pomocą masy, podpiąłem się pod bezpiecznik do oświetlania wnętrza a przewód masowy podpiąłem do włącznika otwierania drzwi.
Działa to tak ze jak otworze drzwi to zapala się podświetlenie jak zamknę gaśnie.

PS.Nie zapomnij pochwalić się jak wyszło , bo sam nad tym myślałem :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 paź 2014, 17:22
Posty: 76 (1/0)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 3 BP

Postprzez tomecki » 1 wrz 2016, 22:30

Hmm, tylko to wymaga ode mnie przezucenie kabelka przez drzwi, a harmonijka przez którą przechodzą przewody wchodzi za tą dziwną przegrodę... Jak przecisnę kabel w sumie nie wiem czy uda mi się go tam odnaleźć, zapewne nie będzie dało rady go podciągnąć do skrzynki... Druga sprawa, czujnik otwierana drzwi, za bardzo nie wiem jak to wygląda, w tym temacie jestem zielony, domyślam się że jest on w drzwiach? :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez xawer » 5 wrz 2016, 13:07

Mówiąc włącznik otwarcia drzwi miałem na myśli :


Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 paź 2014, 17:22
Posty: 76 (1/0)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 3 BP

Postprzez expell » 5 wrz 2016, 13:46

tomecki napisał(a):Pytanie takie czy na drzwiach istnieje jakiś kabel, który po otworzeniu z centralnego zamka dałby prąd pod takie podświetlenie?


Pomysł podobny do mojego, gdy szukałem tego kabla do uruchamiania postojówek po otwarciu drzwi. Jak znajdziesz to chętnie z niego skorzystam <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2015, 16:38
Posty: 329 (7/4)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 3 2.0 BK 2005

Postprzez tomecki » 5 wrz 2016, 20:04

Czytałem o Twoim pomyśle, spodobało mi się, aczkolwiek ja chyba bym inwestował już w gotowy moduł. :)
xawer – w BK czujnik drzwi jest w zamku niestety. :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2015, 21:04
Posty: 38
Skąd: Opoczno/Łódź
Auto: Mazda 3 Z6 '07

Postprzez _buzol_ » 1 mar 2017, 15:33

Ładny efekt finalny :)
W wielu nowych autach faktycznie takie coś występuje seryjnie i myślę, że jest to robione właśnie dla efektu wizualnego. Ja myślałem natomiast nad użyciem jakich diod lub diody do oświetlenia kieszeni w drzwiach... też widuje takie rozwiązania w nowych autach i wygląda to całkiem fajnie + ma jakiś wymiar praktyczny.

Pytanko: czy ktoś robił u siebie taki bajer? Zastawiam się czy lepiej umieścić źródło światła nad kieszenią świecące w dół czy np nisko w tylnej części kieszeni świecące do przodu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2016, 14:00
Posty: 46 (0/2)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BK (2007)
Hatchback
1.6 MZR

Postprzez hrabia82 » 2 mar 2017, 22:05

_buzol_ napisał(a):Ładny efekt finalny :)
W wielu nowych autach faktycznie takie coś występuje seryjnie i myślę, że jest to robione właśnie dla efektu wizualnego. Ja myślałem natomiast nad użyciem jakich diod lub diody do oświetlenia kieszeni w drzwiach... też widuje takie rozwiązania w nowych autach i wygląda to całkiem fajnie + ma jakiś wymiar praktyczny.

Pytanko: czy ktoś robił u siebie taki bajer? Zastawiam się czy lepiej umieścić źródło światła nad kieszenią świecące w dół czy np nisko w tylnej części kieszeni świecące do przodu.

Właśnie nad czymś takim myślę. Ostatnio miałem okazję jeździć citroen c4 picasso najnowszym i tam właśnie w tylnej części kieszeni jest umieszczony jakiś pojedynczy moduł Led za mlecznym szkiełkiem z tworzywa wielkości około 10x10mm

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2010, 21:29
Posty: 377 (4/1)
Skąd: Białystok
Auto: Jest: VOLVO XC90 3.2L 248KM AT 20p7r.
Była: Mazda 5 CR 2008r lift, 2.0 BP AT TOP
LPG STAG 300Premium + Hana

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje