Tuning optyczny Mazda3 BK – pytania i sugestie -temat zbiorczy

Postprzez Tomado » 31 maja 2016, 16:56

Mam pytanie odnośnie lamp w klapie z tyłu. Czy podejdzie lampa od HB 3 do sedana ? Chciałem żeby z dwóch stron były białe odbłyśniki a nie jeden czerwony. Czy ewentualnie zostaje tylko możliwość kupna lampy rozklejenia obu i przełożenie owego odbłyśnika?
Klubowicz
 
Od: 16 paź 2015, 22:19
Posty: 127 (0/4)
Auto: Mazda 3 SEDAN 150 KM LF-DE

Postprzez Kludu » 31 maja 2016, 17:05

Raczej nie, lepiej kup z Anglika i będziesz miał :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2015, 22:32
Posty: 86 (3/1)
Skąd: Cieszyn (Śląskie)
Auto: Mazda 3 (BK) 2008r. Silnik: 2.0 LF 150KM

Postprzez expell » 18 lip 2016, 12:47

Kupiłem sobie zderzak tylny (kintaro), jednak brakuje mi w nim tych dwóch zaczepów widocznych na zdjęciu, wyglądają dosyć masywnie więc zakładam że muszą być i teraz pytanie, czy mogę je przespawać ze swojego standardowego przedliftowego zderzaka?

I druga kwestia, z których modeli do tej wersji pasowne są odblaski żeby było łatwiej szukać?
Załączniki
6.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2015, 15:38
Posty: 329 (7/4)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 3 2.0 BK 2005

Postprzez macvas » 18 lip 2016, 13:45

Te górne zaczepy faktycznie są wskazane, aby zderzak siadł prawidłowo i nie hałasował.
Wszystkie wersje zderzaków mają ten sam rozstaw mocowań , więc te zaczepy ze starego pewnie też podejdą. Nie wiem tylko, czy nie uszkodzisz ich "w trakcie przeprowadzki" <co?>

O ile ja się orientuję w kwestii odblasków tylnego zderzaka to do BK "w obrocie" są dwa rodzaje.
Przedliftowe "łezki", które ponoć można też stosować zamiennie jako boczne obrysówki w zderzakach A-spec oraz te dłuższe odblaski (trapezoidalne) które stosowano w Aero i od 2006r. są jednolite w polifcie wersje mps/kintaro.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez expell » 19 lip 2016, 00:25

Raczej zostawię tą robotę komuś kto robi to zawodowo przy naprawie zderzaków, w moim 'nowym' po zaczepach zostało jedynie miejsce, tak że przy oględzinach nawet nie zauważyłem, że czegoś brakuje.

Co do tych odblasków pytam z dwóch powodów:

– miałem wrażenie że zwykły polift ma delikatnie inny kształt ale to już się rozwiązało

– zastanawiam się nad zastosowaniem http://tinyurl.com/htvw9xt świecidełek jako przeciwmgielne, najmocniejszych jakie znajdę żeby było je widać i wymianie standardowego przeciwmgielnego na drugi wsteczny z anglika.

Ma ktoś jakieś zdjęcie jak takie świecidełka widać w nocy? Jest sens myśleć nad tym rozwiązaniem?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2015, 15:38
Posty: 329 (7/4)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 3 2.0 BK 2005

Postprzez macvas » 19 lip 2016, 13:18

W ostatniej kwestii podpytaj tomek-waw. Kiedyś miał to na pokładzie w swojej byłej BK.
Nie sądzę, aby poziomem jasności to było dostatecznie dobre rozwiązanie jako przeciwmgielne.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez DanielQuattro » 28 sie 2016, 15:51

Poszukuje spojlera, wie ktoś o czymś ??Obrazek


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 22:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Postprzez Kludu » 28 sie 2016, 19:09

DanielQuattro napisał(a):Poszukuje spojlera, wie ktoś o czymś ??Obrazek


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro



Oryginalny z MPS USA jest meeega drogi. Na Ebayu masz dużo aukcji z tymi spojlerami :) Oczywiście nie oryginalne tylko włókno szklane i "ala" carbon ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2015, 22:32
Posty: 86 (3/1)
Skąd: Cieszyn (Śląskie)
Auto: Mazda 3 (BK) 2008r. Silnik: 2.0 LF 150KM

Postprzez DanielQuattro » 28 sie 2016, 20:15

Myslalem, ze ma ktoś jedna na "zbyciu" ;)


https://www.facebook.com/quattrosgarage/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 22:10
Posty: 497 (15/1)
Skąd: Wiedeń
Auto: Obecnie:Mazda3 BK Z6 '07 Sport Galaxy Grey by Daniel
Poprzednio:
Mazda6 Sport GH L5 '08 Cristal White Pearl by Daniel

Postprzez Grzesiek1010 » 8 wrz 2016, 20:45

Panowie pomocy !

Mam już spoiler do Mazdy BK :)
Kupiłem również światło 3 stopu

Spoiler własnie jest malowany
Ale jest jeden problem !!!...

Jak podłączyć światło stop?!

Końcówka jest inna jak od światła stop montowanego w klapie :(
Wejście jest węższe na dwa piny
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2015, 12:28
Posty: 43 (6/0)
Auto: Mazda 3 BK 06 1,6

Postprzez macvas » 12 wrz 2016, 09:44

^up
Pewnie już się uporałeś z problemem, ale jeśli nie to podpowiem, że pierwszy lepszy sklep z elektryką powinien mieć w asortymencie końcówki (wtyki) męskie i damskie, więc wystarczy kupić i przerobić instalację.

Po wszystkim pochwal się jakimiś fotkami :>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Grzesiek1010 » 12 wrz 2016, 15:51

macvas napisał(a):^up
Pewnie już się uporałeś z problemem, ale jeśli nie to podpowiem, że pierwszy lepszy sklep z elektryką powinien mieć w asortymencie końcówki (wtyki) męskie i damskie, więc wystarczy kupić i przerobić instalację.

Po wszystkim pochwal się jakimiś fotkami :>


Hej

Do montażu jeszcze daleko
Aktualnie Mazda czeka na na kompletną wymianę układu wydechowego wszystko od podstaw na wymiar
Jak by ktoś szukał http://www.sthonka.pl/galeria/

Wiem już, że spoiler i płetwa rekina pomalowane w kolor
Po wymianie tłumika oddaje Mazdę w ręce człowieka który mi to wszystko odpowiednio zamontuje a później wstawiamy auto tu : https://www.facebook.com/masdetailing/

:)
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2015, 12:28
Posty: 43 (6/0)
Auto: Mazda 3 BK 06 1,6

Postprzez SAJBOo » 28 paź 2016, 19:31

Witam. Troszkę szukałem (możliwe że za słabo za co przepraszam), ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Czy mogę bezproblemowo zamienić zderzak z m3 bk 2007r (zdjęcie z googli):Obrazek
na taki (również zdjęcie z googli) :
Obrazek

Najbardziej interesuje mnie czy zderzak i reszta (nie wiem co jeszcze ale podejrzewam, że zderzak to nie wszystko) będzie pasowało do mojej mazdeczki, oraz ewentualna cena takiego zabiegu. Pozdrawiam ^^
SAJBOo
 

Postprzez macvas » 30 paź 2016, 14:26

^up

Było już o tym wiele razy na forum, ale niech odświeżę:

Zamiana jest wykonalna, bo pas przedni, błotniki i wszystkie otwory montażowe oraz ślizgi pasują. Wtyki od halogenów również są kompatybilne. Jedyną rzeczą która będzie wymagała zakupu to grill od polifta, gdyż przedliftowy jest za duży na poliftowy zderzak, ten z kolei ma jedno żeberko wbudowane i się nie domknie maska w tej konfiguracji. Zwróć uwagę na ten detal na załączonych przez siebie zdjęciach. <oczko>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez SAJBOo » 1 lis 2016, 13:00

Dzięki wielkie :) Domyślałem się, że ktoś już o to pytał ale jakoś nie mogłem odgrzebać.
SAJBOo
 

Postprzez Krystek07 » 15 lis 2016, 12:30

Też przymierzam się do wymiany na tego typu zderzak :) Grill już znalazłem ale w innym kolorze nowy już kupiony i zamontowany nawet ale myślę na oklejeniu go folią i właśnie w związku z tym szukam kogoś kto już takie coś robił może jakiś użytkownik naszego forum? Okleiłbym to imitacją carbonu lub w czarnym macie oraz lusterka i jeszcze kilka elementów prawdopodobnie lotka. Duże plany sie szykują na kolejny rok bo madzia zostaje
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2014, 00:43
Posty: 390 (20/5)
Skąd: podkarpacie
Auto: M3 BK 07' Y6 Aero+ bez FAP

Postprzez majkel79 » 22 lis 2016, 13:18

Witam,
chciałbym zmienić grill u siebie na lakierowany ponieważ mój seryjny jest pęknięty.
Znalazłem sporo postów w tym temacie ale wszystkie praktycznie dotyczą wymiany grilla w hatchbacku.
Ja bym chciał tę operację przeprowadzić w sedanie.

Mam polifta więc mój grill wygląda tak:
Obrazek

a chciałbym założyć taki:
Obrazek

a najchętniej taki:
Obrazek

Czy da się to zrobić bez zmiany zderzaka?
Czy grill będzie pasował gabarytowo czy zostaną jakieś prześwity?
Czy da się to zrobić bez dodatkowej rzeźby (czy mocowania są takie same i w tych samych miejscach)?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2016, 12:52
Posty: 104 (3/2)
Skąd: Warszawa
Auto: BK Z6 '07 Sedan

Postprzez macvas » 23 lis 2016, 10:35

majkel79 napisał(a):Znalazłem sporo postów w tym temacie ale wszystkie praktycznie dotyczą wymiany grilla w hatchbacku.

Faktycznie tak jest, bo w hatchu temat wymiany grilla jest bardziej złożony niż w sedanie. O ile ja zgłębiałem zagdanienie to na 99,9% grill w sedanie ma jeden typ mocowań oraz ten sam rozstaw montażowy, więc niezależnie od wersji zderzaka (przedlift, polift) grill powinien pasować p'n'p. Sam fakt, że jest mocowany do zderzaka/pasa a nie do klapy jak w hatchu sporo wyjaśnia. Zmiany dotyczyły jego wyglądu o czym zresztą jest napisane w poradniku przed zakupowym.
Ponadto wystarczy spojrzeć na załączone przez Ciebie zdjęcia by ocenić, że zmiany w sedanie faktycznie dotyczą głównie wyglądu grilla a nie obejmują również samego zderzaka powyżej linii halogenów. W hatchu zderzak w zależności od wersji jest "modelowany" również na wysokości grilla, stąd pomimo jednakowych otworów montażowych niekoniecznie jest spas na zewnątrz i grill musi być dobierany z uwagą.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez majkel79 » 23 lis 2016, 11:46

Dzięki za odpowiedź. Przekładka grilla tego z jednym żeberkiem (zdjęcie drugie – srebrny) wydaje się bezproblemowa – gabaryty, spasowanie przy masce i wcięcie na dole (w ostry dziubek) wyglądają identycznie. Ciekaw jestem czy ten z trzeciego zdjęcia (czerwony) też podejcie bez problemu. Gabaryty wydają się większe, a wcięcie na dole jest bardziej łagodne niż w pozostałych dwóch.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2016, 12:52
Posty: 104 (3/2)
Skąd: Warszawa
Auto: BK Z6 '07 Sedan

Postprzez macvas » 23 lis 2016, 21:46

Ten ostatni to zderzak z pakietu GTM i wizualnie wg wielu robi najlepszą robotę w sedanie. Jest chyba ciut większy (na wysokość) od pozostałych, ale wcięcie na grilla jest imo takie samo jak w pozostałych. Nie sądzę, aby w tym przypadku montaż czymś się różnił.
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje