uniwersalny centralny zamek na kluczyk

Postprzez Bo_Lo » 6 cze 2013, 21:33

Witam. Mam problem w corsie mojej żony.Jest tam uniwersalny zamek centralny z pilotem.Jakis czas temu przestaały działac piloty,a otwarcie/zamkniecie kluczykiem od strony kierowcy nie dzialalo na reszte zamkow.Za to jak sie otw/zamkn od pasazera to reszta zamkow tez reagowala.Pomyslalem -W pilotach bateria,a w drzwiach kierowcy ''master'' padł. Kupilem obie rzeczy i tak- piloty nadal nie dzialaja,z tym ze dzialaja ale w odleglosci max 1cm od anteny centralki.
Co do zamkow-ten nowy master i stary master raz dziala raz nie(z pilota jak przy antenie) z kluczyka tylko prz otwarciu z drzwi pasazera ,zamkniecie z tych samych drzwi juz go nie rusza czasem jak poruszam wiązka od mastera reaguje ,czasem nie.dzieje sie tak na nowym i starym masterze.
Dodatkowo od wczoraj centralka (i na otw i na zamkn) cyka cyklicznie i zapala awaryjne na ok 5 sek
W związku z tym chciałbym wywalic centralke i za pomoca samych silownikow(master i slave) zrobic centrazlny zamek z kluczyka.
jak to zrobić???
Jesli nie ten dzial to prosze o przniesienie,jesli sie nie myle to kiedys byl dziel ''elektryka'' ale go ne moge znalezc (moze mi sie z innym forum pomyliło)
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4379 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez VPM » 6 cze 2013, 22:28

układ jest prosty wystarcza 2 przekaźniki schematów jest aż nadto w necie tylko jeżeli to jest uniwersalny centralny to naj częściej pękają przewody w gumie na połączeniu drzwi i karoserii proponuje je najpierw wymienić
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Postprzez Bo_Lo » 6 cze 2013, 22:32

ok,dzieki.oblukam te gumy bo z tymi przekaznikami to jestem noo w elektryce <glupek2> a wiesz od czego moze byc to ze mruga tymi migaczami?
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4379 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez VPM » 7 cze 2013, 17:37

a wcześniej jak migało czy dopiero teraz tak sie dzieje
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Postprzez Bo_Lo » 8 cze 2013, 20:24

wczesniej normalnie migaly takim krotkim impulsem przy otw/zamkn.
teraz swieca długimi impulsami po 5 sek
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4379 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez VPM » 8 cze 2013, 21:53

sygnalizuje centralka że coś jest nie tak sygnał z drzwi albo bateria w syrence jest słaba musisz znaleźć opis do zamka centralnego
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Postprzez Bo_Lo » 8 cze 2013, 22:06

syrenki brak
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4379 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez ewemarkam » 9 cze 2013, 06:55

Sprawdz czy czasem antena od centrali Ci się nie poluzowała, tzn czy nie odpadła od płytki. Miałem już taki przypadek. Rozbierz centalkę i sprawdź. Z opisu wynika że alarmu nie ma, jest tylko sterowanie zamkiem z pilota. Sprawdź centalkę. A jak jednak to nie będzie problem to kup na znanym serwisie aukcyjnym uniwersalny sterownik i go podmień. Nie ma tam dużo przewodów co najwyżej 5 od siłowników + zasilanie (2 przewody) ewentualnie +12 po zapłonie.
Pogotowie Komputerowe
Alarmy samochodowe, centralne zamki, blokady zapłonu, czujniki cofania, światla dzienne itp.
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2011, 09:19
Posty: 615 (2/4)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: 323F BJ DiTD '99

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje