Opinie na temat ASO Dobosz w Chorzowie/Dyga w Katowicach

Postprzez VIP » 11 lut 2005, 16:07

Witam szykuje mi sie wymiana rozzadu i pewnie nie tylko :)
Mial mi to robic Dr Jaksa ale nie stety nie jestem juz w wawie

Dzwonilem do magazynow czesci originalnych w Wawie i zaproponowali mi warsztat mazdy w chorzowie.

naprawial ktos juz tam samochod ??

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez Puhcio » 11 lut 2005, 17:40

A bardzo chcesz w ASO ??

Bo w poblizu to tylko katowice – Dyga (nie mam najlepszego zdania – bardzo drodzy)

chorzów (nie wiem, nie byłem ...)
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez VIP » 11 lut 2005, 20:04

no wiesz glowna sprawa to byly pieniaze , musialem czekac do stycznia.

puhcio a polecal mi ten z wawy rowniesz niejakiego "dyga" ul.siska 11 tel.2566389

ale nie dzownilem do niego ,z tamtym gadalem i wychodzi na to ze chyba wie o czym mowi :)

jutro zadzwonie do dygi, a co ci naprawial to jest ASO ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez Puhcio » 12 lut 2005, 09:48

Wiesz mam takie doświdczeni z nimi :

Wjechała, we mnie baba, i podłużnice tył pokrzywiło – czekałem 1 tyg. na auto, bez zaoferowania zastępczego ... PZU wyceniło szkoe na 2000 zł oni skasowali 3000 zł, na szczęście na sprawczynię wypadki

Potem, nieszczęsny check engine – odczytanie błędów + skasowanie ok. 150 zł

Oferował klocki komplet 800 zł ...

Wydaje mi sie, że troche drogo ... ale wkońcu to MA$$$$$DA (copywright – newbie)
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez tomek » 12 lut 2005, 10:12

bylem tam ze dwa miesiace temu ( w Chorzowie) i nie jestem zbyt zadowolonyz ich uslug. Nie dosc, ze nie zrobili wszystkiego co potrzeba, to jeszcze chcieli taka kase, ze zaczalem sie klocic. Mimo, ze nie byla to jakas powazna naprawa ale niekorzystne wrazenie kolesie na mnie wywarli – ja juz tam nie pojade.
pozdrawiam Tomek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lip 2004, 05:43
Posty: 76
Skąd: Opole
Auto: Mazda 3 2.0 2017

Postprzez Puhcio » 12 lut 2005, 10:16

To tak ja ja do Dygi :P

PS. Na śląsku, chyba nie ma dobrego ASO, za normalne pieniądze ... najbliżesze dobre to chyba Długi, Newbie (to ASO) i Jaksa ( podobnie nie ASO <co?>) <lol>
Ostatnio edytowano 12 lut 2005, 12:58 przez Puhcio, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez Puhcio » 12 lut 2005, 13:11

Jaksa napisał(a):
Puhcio napisał(a): Jaksa ty nie jesteś ASO
Nawet nie myslę o tym ... Moze kiedyś jak się sytuacja poprawi z Mazdą w kraju ( nie szata zdobi człowieka ;) )


Nie wiem, dlaczego, ale MAZDA w naszym kraju nie czieszy się pestiżem, ani popularnością. Nawet powiem, że w niektórych kręgach to synonim taniochy ...

Tesh tak kiedyś myślałem o maździe (może nie tak brutalnie), ale odkąd mamy millenię moje zdanie do mazdy zmieniło się o 180 stponi :P

MAZDA forever <spoko>
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez Jaksa » 12 lut 2005, 13:27

Puhcio napisał(a):Tesh tak kiedyś myślałem o maździe (może nie tak brutalnie), ale odkąd mamy millenię moje zdanie do mazdy zmieniło się o 180 stponi
Mazdami jezdzę od 10 lat i jak wszyscy wiemy samochody są naprawdę dobre i niezawodne. <spoko>
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez MiKo » 12 lut 2005, 14:11

Ja na "Dygę" nie narzekam, do tej pory wszystko co mieli zrobić w mojej maździe zrobili OK.

Też jadę z rozrządem (rolki kupiłem sobie we własnym zakresie), będą też sprawdzać zawory i regulować naciąg paska klinowego. Planuje to na przyszły tydzień, mogę napisać co ile kosztowało.

Jeszcze jedno, w sprawach mechaniki należy rozmawiać z Panem Rafałem.
Pozdrowienia
MiKo,
M6 – MZR-CD 2006/07 -2.0 143KM DPF 82kkm
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2004, 16:39
Posty: 294
Skąd: Katowice
Auto: M6 '06/07 MZR-CD 2.0 143KM DPF

Postprzez VIP » 12 lut 2005, 15:03

Ta to juz moja 3 mazda poprzednie na firme ojca byly 626 z 95 i 626 z 99r To byly autan ie do zdarcia !! ta jedna ojciec raz wyskoczyl z jezdni na wysokosc 2 metrow i z takiej wysokosci na pole rolne wskoczyl i co ?? ...

nic wrzocil zderzak przedni na [jakie?] siedzenie , wrzocil jedynke i pojechal dalej hehe :)


A teraz to ja juz nie wiem gdzie ja mam auto dac , Chyba wybiore chorzow , ustalilem predzej warunki finansowe , wiec nie powinno byc zle, a jak co zaczna krecic to z kodeksem :) wyskocze ( zazwyczaj pomaga)

tak na marginesie to powiem wam co mi odpowiedzial tzn jak cenowo: zawsze mozecie to skomentowac

Pasek – 250 zl
rolka napinajaca 420 zl x 2 szt ( tutaj mowil ze czesto stosuja dobrej firmy zamiennik bo mowil ze zamienniki sa dobrej jakosci jakiej tam japonskiej firmy)

ogolnie to wyglada tak ze Obligatoryjnie Pasek, rolki wymieniaja co druga wymiane paska, a napinacz sprawdzaja czy nie cieknie,

za cala kompletna wymiane rozzadu biora 250 zl

Do tego uszczelki po deklami 2 x 100 zl sztuka – za wymiane dolicza 300 zl

i jak mu wspomnialem o glowicy to powiedzial zeodrazu przy wymianie szykuje sie planowanie bo jak to powiedzial zawsze sie odksztalca. ale to akurat maja przyzady i sprawdzom szczelnosc ukladu czy akurat to ze ubywa to przez uszczelke pod glowiaca.

jak widzicie ogolnie zaprezentowali sie dobrze. Ceny chyba nie maja wygorowanych. i jak mi mowil to widac ze zna sie na tym.

Jak zapytalem o doswiadczenie z mazd to mi odpowiedzial ze on tylko robi mazdy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez Jaksa » 12 lut 2005, 16:09

VIP napisał(a):za cala kompletna wymiane rozzadu biora 250 zl

Do tego uszczelki po deklami 2 x 100 zl sztuka – za wymiane dolicza 300 zl
To jak widze wszystko w dobrych cenach , tylko te rolki jak na zamienniki jakos drogie. Ciekawe jaki będzie rachunek koncowy..... <lol> P. S. Jak robisz juz taaaką operację to wymien spręzyny na wałkach rozrządu ( eh... jako ASO powinni to zaproponować ;) )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 22:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez VIP » 13 lut 2005, 19:23

Jaksa Ta cena za rolki to cena originalow z tego magazynu z wawy.

co do tych sprezyn to mo mowilem ze cos stuka i tak dzwoni czasem z pod dekli i sam powiedzial ze jakies sprezyny dystansowe, powiedzialem tak zweby sprawdzic jego wiedze :)

ale i tak boje sie :) i wiem jedno jak rozkreca wyjdzie pewnie jeszcze wiele rzeczy :)

Szkoda ze wtedy co Jaksa bylem u ciebie nie mialem kasy , bo wtedy auto nie bylo mi potrzebne i mialem duzo czasu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez rendex » 17 lut 2005, 23:26

Ja wymieniałem pasek rozrządu w Autoporcie w Katowicach. Konkretnie ile zapłaciłem napiszę za kilka dni – muszę sprawdzić w notatkach. Wszystko działa jak należy. Ceny są przystępne, a serwis z moich obserwacji rzetelny i uczciwy. :)
AUTOPORT S.C.
40-238 Katowice, ul.Chromika 5a tel./fax (032) 256 33 24.
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... ght=#82337
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 lis 2004, 21:44
Posty: 23
Skąd: Katowice
Auto: 626 2,5 V6 1994

Postprzez Puhcio » 18 lut 2005, 13:03

Ja serwisuję w Autoboxi'e kłodnicka ale sprawdzę ten autoport
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 16:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez VIP » 14 mar 2005, 13:38

witam wiec jak obiecalem podzielam sie z wami opinia na temat tego ASO

Zaczelo sie milo telefonicznie umuwilem sie na spotkanie i obiecali mi tak jak chcialem kilka dni i po robocie

Powiedzialem ze chce wymienic Rozzad kompletny i prawdopodobnie uszczelki pod glowica bo mi sie czesto zapowietrzal.

powiedzial pan Janusz Dobosz uczciwie ze wie ze to sa duze koszty wiec proponuje tak: przywiesc my zajrzymy i powiemy czy to uszczelka czy nie , do tego jak chce to moge nie wynmieniac wszystkiego w rozazadzie (chodzi o napinacz i rolki) i zoabcza ich zuzycie.

zgodzilem sie i jak najszybciej przywiozlem auto, bardzo mile mnie obsluzono wysluchano i zanotowano moje uwagi poproszono o telefon na nast dzien i beda wiedziec co i jak, Tak sie stalo za dzwonilem ladnie mi wyjasnili co i jak jest- ogolnie bylo dobrze 2 rolki do wymiany pasek i mialem racje z uszczelka (wkrecili jakis przyzad miezacy cisnienie w ukladzie chlodzenia i wyszlo ze uszczelka pod glowica puszcza) wymienili wsyztsko z planowaniem glowicy w 3 dni

w dzien odbioru zastalem autko umyte co mnie mile zaskoczylo.

potargowalem sie jeszcze co do ceny za robote qwyszlo 800 zl tj. wymiana rozazadu , uszczelki pod glowica i pod deklami + jakies oringi i kilka uszczelek ktorych nie bede wymienial :)

do tego doszly ceny originalnych elementow paskow klinowych x2 uszczelki glowicy i dekli jakies malutkei uszczelki z iringami z silnika i 2 rolek wyszlo 1800zl

razem za wsyztsko zaplacilem 2600 zl co jest naprawde nie drogo. silnik chodzi teraz pieknie :)

aha dodam ze wszytskie elementy wynmienione wlacznie z paskami i uszczelkami dostalem w reklamowce.

dodatkowo ogladneli i ponaprawiali drobne elementy jak naprzykladp odlaczyli czujnik skrajnego polozenai kierownicy czy jakos tak :) chodzi o to ze pedzej jak mialem na maxa skrecone kola to silnik przykasal teraz tego nie ma.

ogolnie polecam wszystkim tanio i fachowo !

minus maly za to ze nie wiem dlaczego ale na gazie mi nei ccha cho0dzi a tweyd chodzil :) mpze wystarczy tylko zwykal regulacja gazu nei wiem ale na benzynei jest idealnie wiec nei moge miec do nich pretenesji o LPG

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez CYŚ » 16 mar 2005, 21:17

Witam – jestem z Dabrowy. Bylem w Chorzowie pare razy i w Katowicach pare razy.
Ktory serwis jest lepszy – ciezko powiedziec.
Moje wizyty:
1. Wymiana oleju i filtru kosztuje u Dygi ok.155 zl, u Dobosza – tyle samo tylko ze plus 30 zl. robocizna = 180zl.
2. Musialem wymienic 20 srub i szpilek do kol, bo poprzedni wlasciciel poprzekrecal wszystkie :) Wyszlo mnie w sumie ok. 700 zl (jesli dobrze pamietam ) tym razem u Dobosza, u Dygi zaplacilbym okolo 150 zl wiecej.
3. Do mechanikow ciezko sie doczepic – jedni i drudzy sa w pozatku. U Dygi jest 2 – Starszy gosc – doswiadczony, rozmowny, mily, 2 gosc to uczacy sie w wieku ok. 25 lat. Malo rozmowny, gdyz nie posiada za duzo informacji i za kazdym razem mowi ze musi sprawdzic w dokumentacji – no ale caly czas sie uczy. Natomiast u Dobosza – mechanikow – doswiadczonych jest dwoch plu mlodziki ( 2 )uczacy sie – nie wiem czy nie jakies praktyki, albo cos podobnego. Goscie tez do pogadania – rowniez bez zarzutu.
4. Obsluga: u Dobosza jest milsza – wlasciciel jest mily, wie ze koszty utrzymania Mazdy sa wysokie,za kazdym razem ( chyba 3 razy ) obnizyl mi koszt uslugi o jakies 7%, no i sam dwa razy zawozil mi tarcze do przetoczenia i nie zauwazlylem pozniej jakiej wiekszej wkoty z tego powodu, no i tez raz kawe pilem :). Niestety u Pana Dygi z obsluga jest gozej. Jest to typ czlowieka, gdzie nawet przy placeniu nie pyta sie o jakas znizke, bo gosc moze cos wypalic, osrty w slowach , ciezki w prowadzeniu jakis dyskusji. Zona – tez tam pracuje- jest nie mila i arogancka !!! Niekiedy dosc bardzo arogancka. Na szczescie do mnie nic narazie nie mowila, ale jak bylem w biurze to slyszalem, chcac nie chcac, kilka jej rozmow telefonicznych – strasznie arogancaka, do tego stopnia, ze gdybym mial 100 000 zlotowek i chcial jakiegos malego upustu na nowa 6-tke to by mnie zmieszla z ..... powaga, slyszalem !!!
zle odczucia minimalizuje MECHANIK ( NIESTETY NIE ZNAM IMIENIA – TEN STARSZY ) – GOSC ROZMOWNY I POMOCNY, JESLI PAN TO W PRZYSZLOSCI PRZECZYTA PANIE DYGA – NALEZY MU SIE PODWYZKA!!!
5. Co do jakosci uslug i checi pomocy oba warsztaty sa godne polecenia ( w sumie to tylko te znam ). Mozna po prostu wczesniej sie telefonicznie wypytywac o cene i jechac tam gdzie taniej.
6. No i jeszcze klubowa znizka u Pana Dygi – w koncu bede mogl skozystac.
MAM NADZIEJE ZE COS POMOGLEM
Forumowicz
 
Od: 27 sie 2004, 23:24
Posty: 79
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda626 GE FP,bordo,sedan,SGI

Postprzez VIP » 18 mar 2005, 12:20

Dzieki Wielkie "CYŚ" Potweirdzam !! Dobosz jak pisalem w/w zgadza sie ,a a co do Dygi to tylko terlefonicznie i potwoerdzam ze aroganccy !!

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2004, 08:39
Posty: 249
Skąd: żory
Auto: XEDOS 6 2.0 V6 Automat

Postprzez Bokciu » 18 mar 2005, 19:36

Bylem tylko raz zapytac o cos u DYGI ale nie pamietam juz o co.
Moge okreslic go tylko tymi slowami:
STRAAAAASZNY Z NIEGO FIUT
Trzeba miec niepoukladane w glowie ,zeby cokolwiek u niego robic
Ahura Mazda – dobry bóg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2004, 21:23
Posty: 284 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: Galant EA 2.4 Tiptronic '99

Postprzez MiKo » 18 mar 2005, 22:27

Bokciu napisał(a):Bylem tylko raz zapytac o cos u DYGI ale nie pamietam juz o co.
Moge okreslic go tylko tymi slowami:
STRAAAAASZNY Z NIEGO FIUT
Trzeba miec niepoukladane w glowie ,zeby cokolwiek u niego robic


Ja u niego kupiłem auto i do serwisu brak zastrzeżeń :) Ale ok mam niepokuładane w głowie hahaha
Pozdrowienia
MiKo,
M6 – MZR-CD 2006/07 -2.0 143KM DPF 82kkm
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2004, 16:39
Posty: 294
Skąd: Katowice
Auto: M6 '06/07 MZR-CD 2.0 143KM DPF

Postprzez newbie » 19 mar 2005, 09:21

Bokciu napisał(a):Bylem tylko raz zapytac o cos u DYGI ale nie pamietam juz o co.


wnioskuję zatem, że sądy opierasz na własnej amnezji


Bokciu napisał(a):Moge okreslic go tylko tymi slowami:
STRAAAAASZNY Z NIEGO FIUT


to nawet nie jest chamstwo :|


Bokciu napisał(a):Trzeba miec niepoukladane w glowie ,zeby cokolwiek u niego robic


nie jestem specjalnie jakimiś emocjami związany z Państwem Dyga, ale nie uważam, żeby zasłużyli na takie inwektywy, szczególnie od ich anonimowego "nie-klienta"
Ostatnio edytowano 19 mar 2005, 20:17 przez newbie, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 06:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki