Polecane warsztaty ASO Mazda 2008

Postprzez sobotgh » 21 paź 2008, 16:06

ASO Mazda Impex mogę polecić z czystym sumieniem. Kompetentna załoga, ceny umiarkowane, obsługa na poziomie. Mam 80 km ale jeżdżę bo jak na razie nie miałem żadnych niemiłych przygód. Ale to tylko moja opinia.
Forumowicz
 
Od: 21 maja 2008, 08:01
Posty: 56 (0/1)
Auto: M3 2.2 Diesel 150 KM 2014 r. BM

Postprzez Szuwcio » 22 paź 2008, 16:18

Drugim autoryzowanych serwisem i Dealerem w Krakowie jest Emil Frey – salon i serwis wraz z Subaru niedaleko Makro.
Początkujący
 
Od: 6 lip 2008, 15:25
Posty: 11
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 CiTD 136KM Hatchback

Postprzez damian27 » 22 paź 2008, 22:31

sobotgh napisał(a):ASO Mazda Impex

no to super. Te ASO zbiera coraz wiecej plusów i coraz bardziej się do nich przekonuję, choć tam jeszcze nie byłem ;)
Początkujący
 
Od: 14 paź 2008, 23:25
Posty: 11
Skąd: Kąkolewnica / Lubelskie
Auto: prawdopodobnie Mazda 6, 2005

Postprzez Dutch » 22 paź 2008, 23:18

A ja odradzam ASO IMPEX w Lublinie. Wszystko ładnie pięknie...i na ładnych słowach się kończy. Tłumaczenie że pewne aspekty Mazdy 6 (chodzi tu o ściąganie na prawo) to wada fabryczna "i tak ma być", błędy w dokumentowaniu przeglądu (wbili mi go do książki ale już nie do elektronicznego systemu Mazdy) itd.
Początkujący
 
Od: 6 lip 2008, 14:01
Posty: 27

Postprzez kierownik » 23 paź 2008, 10:37

Drugim autoryzowanych serwisem i Dealerem w Krakowie jest Emil Frey

nie polecam – tylko by kasę zedrzeć chcieli zamiast udzielić jakichkolwiek informacji – zadzwoniłem do "Dygi" w Katowicach i się dowiedziałem wszystkiego w 3 minuty :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2005, 02:26
Posty: 2956 (3/4)
Skąd: Kraków
Auto: służbowe

Postprzez andrzej 08 » 23 paź 2008, 13:32

jak sie tak czyta te wszystkie opinie to coraz mocniej zastanawiam sie nad tym http://autotip.mazdadealer.cz/

mam tyle co do Opola i troche dalej niz do Katowic

byl ktos moze?
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2008, 22:45
Posty: 77 (6/0)
Auto: M3 BK 1.6 MZ-CD diesel

Postprzez mr_t » 23 paź 2008, 13:39

Akurat tam nie byłem, ale kiedyś z innym czeskim ASO kontaktowałem się @ ws. akcesoriów. W odróżnieniu od naszych od razu mi podali ceny i zaproponowali wysyłkę tych części jeśli im wpłacę kasę. Poza tym u nich Mazda jest dłużej, więc pewnie mają większe doświadczenie od większości naszych ASO.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez andrzej 08 » 23 paź 2008, 14:06

mr_t napisał(a):Akurat tam nie byłem, ale kiedyś z innym czeskim ASO kontaktowałem się @ ws. akcesoriów. W odróżnieniu od naszych od razu mi podali ceny i zaproponowali wysyłkę tych części jeśli im wpłacę kasę. Poza tym u nich Mazda jest dłużej, więc pewnie mają większe doświadczenie od większości naszych ASO.
no wlasnie.przykro to mowic ale jest to zupelnie inny narod niz Polacy ktorzy tylko mysla jak tu wykiwac drugiego.
podzwonie popytam i gdy sie zdecyduje gdzie jechac opinia jaka by nie byla sie pojawi
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2008, 22:45
Posty: 77 (6/0)
Auto: M3 BK 1.6 MZ-CD diesel

Postprzez Mr Smith » 23 paź 2008, 21:54

Mija pierwszy rok jazdy moją M6 i chciałbym zrobić tzw. "przegląd gwarancyjny".
Czy ktoś z czystym sumieniem moze polecić warsztat (dobry na teraz i na przyszłość) na Śląsku (Katowice i okolice).
Widziałem, że na Rzepakowej w Katowicach (koło hondy???) pojawił sie autoryzowany serwis, podobnie w Dąbrowie Górniczej (koło suzuki???). Czy ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie?
pozdrawiam
Mr Smith
Początkujący
 
Od: 17 wrz 2007, 15:49
Posty: 17
Auto: Mazda6 Kombi 2.0MZR-CD

Postprzez mr_t » 24 paź 2008, 11:00

Ja na razie nastawiam się na DG. Boroń ma Citroena z którego usług kilka lat korzystam i jestem zadowolony. W Maździe u nich byłem kilka razy, chociaż chciałem wydać trochę kasy to jeszcze mi się nie udało;) To centralny system nie działa, to nie ma człowieka w Warszawie ech... no ale na razie wygląda mi to na problemy Mazda Polska, a nie ich niechęć.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez jop » 24 paź 2008, 12:17

a ja byłem w DB w mazda Boroń i dużo lepiej niż w Krakowie. przynajmniej się można czegoś dowiedzieć, taniej i nie olewają człowieka
Początkujący
 
Od: 27 lis 2007, 02:39
Posty: 9
Skąd: Kraków
Auto: 626GF '98 2,0i 100KW

Postprzez newbie » 24 paź 2008, 12:31

Dutch napisał(a):Tłumaczenie że pewne aspekty Mazdy 6 (chodzi tu o ściąganie na prawo) to wada fabryczna "i tak ma być"


Czyli lepiej byłoby gdybym dał nadzieję? o to chodzi?
Praktyka warsztatowa niestety dowodzi, że nie ma działającego remedium na problem lekkiego ściągania 6-ki i każdy, kto ma kontakt z samochodami i dokumentacją techniczną/serwisową Mazdy to potwierdzi.
Wszystkie działania zalecane przez Mazdę w przypadku ściągania dają efekt krótkotrwały bądź żaden.
I to usłyszałeś osobiście ode mnie.

Dutch napisał(a):błędy w dokumentowaniu przeglądu (wbili mi go do książki ale już nie do elektronicznego systemu Mazdy)


Po pierwsze nie Tobie "wbili", tylko pierwszemu Właścicielowi, który na marginesie oczywiście nie widział w aucie żadnego problemu, mimo że znał je od nowości i przejechał nim wielokrotnie więcej niż Ty – vide powyższe. Ponadto, skoro auta sprzedane w krajach byłego Związku Radzieckiego mają tradycyjne książki gwarancyjne ("na pieczątki") potwierdzenie wykonanej obsługi poza tą książką nie jest wymagane.
Mimo to na Twoje życzenie uzupełniliśmy DSR i stosowny dokument otrzymałeś pocztą elektroniczną. Ale to jak widać bez znaczenia...

Dutch napisał(a):itd


A co to znaczy? Było coś więcej, o czym nie wiem?
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 07:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez Dutch » 24 paź 2008, 23:10

O witamy na forum! W końcu jednak ktoś z Mazdy Lublin zabrał głos :]
Czyli lepiej byłoby gdybym dał nadzieję? o to chodzi?


Nie chodzi o nadzieje tylko o poważne potraktowanie klienta. Tłumaczenie że samochód "tak ma" niestety do poważnych nie należy. Na moje pytanie o to czy da się coś zrobić więcej..nie było odpowiedzi.

Po pierwsze nie Tobie "wbili", tylko pierwszemu Właścicielowi, który na marginesie oczywiście nie widział w aucie żadnego problemu

Osoba która serwisowała u Was auto niestety nie była pierwszym właścicielem tylko jego synem i autem nie jeździła na tyle długo by ten efekt zauważyć.

Ponadto, skoro auta sprzedane w krajach byłego Związku Radzieckiego mają tradycyjne książki gwarancyjne ("na pieczątki") potwierdzenie wykonanej obsługi poza tą książką nie jest wymagane.

Też tam myślałem dopóki nie porozmawiałem z serwisem Mazdy w stolicy gdzie kulturalnie mi wyjaśniono że brak numeru DSR dyskwalifikuje auto z gwarancji. Na nic się zdały moje zapewnienia że mam przegląd wbity w książkę.
Mimo to na Twoje życzenie uzupełniliśmy DSR..
Tak, zgadza się ale ile czasu upłynęło od owego przeglądu zanim został wprowadzony?

Dlaczego w innym serwisie Mazdy, po obejrzeniu samochody, po założeniu innych opon, po zrobieniu geometrii (czego w Lublinie nie zrobiono) zaproponowano mi w ramach gwarancji wymianę wahaczy?

Chodzi mi o czysto ludzkie podejście do klienta. Tylko tyle.
Początkujący
 
Od: 6 lip 2008, 14:01
Posty: 27

Postprzez newbie » 25 paź 2008, 14:23

Dutch napisał(a):O witamy na forum! W końcu jednak ktoś z Mazdy Lublin zabrał głos


Ta kurtuazja jest śmieszna, szczególnie w kontekście mojego stażu na tym Forum, który jest o bez mała 5 lat dłuższy niż Twój.

Dutch napisał(a):Nie chodzi o nadzieje tylko o poważne potraktowanie klienta. Tłumaczenie że samochód "tak ma" niestety do poważnych nie należy. Na moje pytanie o to czy da się coś zrobić więcej..nie było odpowiedzi.


Odpowiedź jest wyżej, ale skoro nie znalazłeś cytuję:

newbie napisał(a):Praktyka warsztatowa niestety dowodzi, że nie ma działającego remedium na problem lekkiego ściągania 6-ki i każdy, kto ma kontakt z samochodami i dokumentacją techniczną/serwisową Mazdy to potwierdzi.
Wszystkie działania zalecane przez Mazdę w przypadku ściągania dają efekt krótkotrwały bądź żaden.


Dutch napisał(a):Też tam myślałem dopóki nie porozmawiałem z serwisem Mazdy w stolicy gdzie kulturalnie mi wyjaśniono że brak numeru DSR dyskwalifikuje auto z gwarancji. Na nic się zdały moje zapewnienia że mam przegląd wbity w książkę.


To kwestia wiarygodności. Ja widocznie jej nie miałem, mimo że:

auta sprzedane w krajach byłego Związku Radzieckiego mają tradycyjne książki gwarancyjne ("na pieczątki") potwierdzenie wykonanej obsługi poza tą książką nie jest wymagane


Będąc na ścianie wschodniej mamy wielu Klientów z Ukrainy, Litwy i Rosji i spotykamy się często z równolegle prowadzonym DSR i książką tradycyjną. Im dalej na zachód tym mniej kontaktu z takimi przypadkami. Chcesz potwierdzenia? Zadzwoń do MMPOLu!


Dutch napisał(a):Dlaczego w innym serwisie Mazdy, po obejrzeniu samochody, po założeniu innych opon, po zrobieniu geometrii (czego w Lublinie nie zrobiono) zaproponowano mi w ramach gwarancji wymianę wahaczy?


Zapytaj Serwisanta czy da Ci gwarancję/wysokie prawdopodobieństwo, że po tych wszystkich działaniach problem minie definitywnie.

Dutch napisał(a):Chodzi mi o czysto ludzkie podejście do klienta. Tylko tyle.


Wydaje mi się, że inaczej definiujemy czysto_ludzkie_podejście_do _klienta.

Czekam na rozwinięcie tajemniczego 'itd.'
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 07:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez Dutch » 25 paź 2008, 22:41

Wydaje mi się, że inaczej definiujemy czysto_ludzkie_podejście_do _klienta.

Z tym się muszę zgodzić. Co do dalszej dyskusji to sądzę że nie dojdziemy do konsensusu.

Czekam na rozwinięcie tajemniczego 'itd.'


Chodziło mi tu o moją wizytę u Was na początku sierpnia kiedy to nosiłem się z zakupem nowej Mazdy 3. Niestety zostałem potraktowany jako "klient= zło konieczne" (nadmienię tu że to nie przez Ciebie "newbie" tylko przez inną osobę która wtedy była w salonie i udzielała mi "wyczerpujących odpowiedzi").

Po prostu się zraziłem i kropka. Tak bywa w życiu.
Początkujący
 
Od: 6 lip 2008, 14:01
Posty: 27

Postprzez Marcellus » 26 paź 2008, 18:59

Zbliża mi się termin przeglądu, a że mam auto jeszcze na gwarancji chciałbym zrobić przegląd w ASO. Czy ktoś może polecić jakąś stację w Warszawie? Z góry dziękuję.
Początkujący
 
Od: 21 sie 2008, 09:55
Posty: 8
Skąd: Ukochana Stolyca
Auto: M6 '06 Kombi 2.0 CiTD 143KM

Postprzez Jaksa » 26 paź 2008, 22:24

newbie napisał(a):Praktyka warsztatowa niestety dowodzi, że nie ma działającego remedium na problem lekkiego ściągania 6-ki i każdy, kto ma kontakt z samochodami i dokumentacją techniczną/serwisową Mazdy to potwierdzi.
Dokładnie tak , pomaga tylko wymiana / zainstalowanie łozyska od wersji poliftowej – przerabiałem to w swojej szóstce – pomogło. ( dotyczy samochodów przed liftowych )
Ostatnio edytowano 27 paź 2008, 20:13 przez Jaksa, łącznie edytowano 1 raz
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Marek61 » 26 paź 2008, 23:11

Polecam ASO Mazda Ksieżyno – Białystok. Serwis jest OK.Napraw nie robiłem – wyłacznie eksploatacyjne tematy ,ale jestem zadowolony i z czystym sumieniem polecam.
Panie Boże. Dziękuję Ci za bezpośredni wtrysk podtlenku azotu, chłodnice międzystopniowe, turbosprężarki z łożyskami kuIkowymi i tytanowe sprężyny zaworu.
Amen.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 12:23
Posty: 156 (0/2)
Skąd: Białystok / Fox Mountain
Auto: Mazda Premacy 2,0 DiTD 2002

Postprzez Jaksa » 26 paź 2008, 23:26

Marcellus napisał(a):Zbliża mi się termin przeglądu, a że mam auto jeszcze na gwarancji chciałbym zrobić przegląd w ASO. Czy ktoś może polecić jakąś stację w Warszawie
Z racji tego ze mam jeszcze gwarancje ( ja nie moge tego wykonac ) byłem w ASO na Dęblinskiej( auto2000 tel. 022 424 2002 ) , mozesz tam zajechac ewentualnie AZ Auto na Pulawskiej 022 648 40 61 reszta to młodzież w tej dziedzinie ( jak chodzi o stolicę )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez damian27 » 27 paź 2008, 22:56

Jaksa napisał(a):ewentualnie AZ Auto na Pulawskiej


Jaksa napisał(a):reszta to młodzież w tej dziedzinie ( jak chodzi o stolicę )


nie wiem czemu, ale w AZ AUTO to właśnie tam potrkatowali mnie i telefonicznie i będąc osobiście jakby tam pracowała młodzież i to na dodatek z małą wiedzą o maździe (ale mazda nie ma silników 136 km !!) To moje odczucia osobiste.
Jak narazie, najlepsze sypamtyczne plusy zebrało ode mnie ASO IMPEX Lublin (ale tylko po telefonicznej rozmowie, bo z Mazdą u nich jeszcze nie byłem)

oczywiscie nie pomijając a'la ASO JAKSA
Ostatnio edytowano 17 lis 2008, 10:37 przez damian27, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 14 paź 2008, 23:25
Posty: 11
Skąd: Kąkolewnica / Lubelskie
Auto: prawdopodobnie Mazda 6, 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki