Polecane warsztaty ASO Mazda 2008

Postprzez mr_t » 19 wrz 2008, 22:01

No to mamy trochę przerąbane na Śląsku.
JKK (jako Mazda Pro-Mot) – jak piszesz opinie nie najlepsze.
Dyga – ja ich nie lubię, kilka osób z forum też ma zastrzeżenia.
Został jeszcze Boroń z Dąbrowy. U Boronia regularnie serwisuje Citroena i jestem w pełni zadowolony z jakości obsługi, wykonywanych napraw, cen, podejścia i sposobu traktowania klienta. Zresztą właśnie u nich chciałbym z Mazda bywać. Obsługa wydaje się być OK, tylko słabi mnie ich niemoc – ale ta jest spowodowana podejściem Mazda-Polska do naszego rynku. Mam nadzieje że się szybko rozkręcą, bo jak nie to ciężko będzie.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez tadziol » 20 wrz 2008, 10:01

Jaksa napisał(a):Myslisz ze to pomoze ? eeee..... zawsze tego typu objawy konczą sie naprawą pompy w Mabi.


nie wtryski były problemem tej 323,ale co innego...
najśmieszniejsze jest to,że pracuje w JKK mój kumpel,z którym pracowałem u Dygi,chłopak ma łeb na karku tylko chyba gubi go rutyna i pośpiech narzucany odgórnie
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez Puhcio » 20 wrz 2008, 11:18

mr_t napisał(a):JKK (jako Mazda Pro-Mot) – jak piszesz opinie nie najlepsze.


O maździe pisałem na Waszej podstawie, a z Hondą miał doświadczenia mój wujek. Żeby nie było, że znajomym czarny PR robię ;)
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez zoltrix » 20 wrz 2008, 17:46

W Baranowie wymieniali mi IC, obsługa bardzo mila, ale auto stało u nich 6 dni <killer> i nawet go nie umyli :| Poza tym trzy razy do nich wracałem na poprawki (2x spadł wężyk podcienienia, zapomniano tez o odpowiednim zamocowaniu osłony silnika) Chyba brak im doświadczenia w obsłudze Mazd... wszystko przed nimi, oby było tylko lepiej ;)
[url]http://www.rajskiesiedlisko.pl[/url] | Agroturystyka
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2008, 20:09
Posty: 123
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GH 2.0 RF-7J

Postprzez mr_t » 20 wrz 2008, 22:40

tadziol napisał(a): pracuje w JKK mój kumpel,z którym pracowałem u Dygi

Jak JKK weźmie pracowników Dygi to u nich będę serwisował :) tadziol – Ty pracujesz u Dygi?
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez tadziol » 21 wrz 2008, 11:50

mr_t napisał(a):tadziol – Ty pracujesz u Dygi?

troszkę się postarzałem i nie mam już w sobie tyle samozaparcia i cierpliwości,nasze drogi rozeszły sie ok.2000 r.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez pawelwik » 11 paź 2008, 20:20

Witam

Oto przydluga relacja z kontaktow z ASO w Krakowie – przepraszam za "luzne" potraktowanie polskich znaków :D

Poczytałem na forum o Akcjach Serwisowych i... dalej do ASO żeby sprawdzi czy i mnie się należy.
... i tu zdziwko...
Dzwoniłem tydzień temu do ASO Frey w Krakowie – pytam o akcje serwisowe... koles powiedział żebym zadzwonił w piątek bo mają zmianę systemu – dzwonie w piatek okolo poludnia... dzwonie i... nie moze mi powiedziec bo to sa dane poufne – pytam jak to poufne skoro wczoraj jeszcze nie byly, a on na to ze sa i zeby powiedziec czy jest akcja musi obejrzec samochod... ja na to ze mam 100km jechac zeby on mi powiedzial ze na moj nie ma akcji???? a koles ze taka jest procedura i on nic ni poradzi... wiec ja za telefon i dzwone na mazda poland i co slysze... ze nie zadne poufne, ze na moj samochod sa trzy akcje – przeprogramowac sterownik silnika, intercooler i panele nadwozia i generalnie sie koles zdziwil jak mu opowiedzialem o naszym ASO (nawiasem mowiac gosc w centrali bardzo przyjemny i kompetentny) ... wiec dalem sobie spokoj z ASO Frey – widze ze jest jeszcze ASO Mazdy na Wielickiej – ANNDORA...

no i fajnie !!!!!!!!!! dzwonilem i panowie sa rownie fajni jak frey!!!!!! mowie kolesiowi ze mam akcje bo mi gosc z centrali to powiedzial a on na to ze jedynie przy przegladzie zajmoja sie akcjami serwisowymi!!!!!! ja ze zdziwieniem ze chyba zartuje, ze dopiero robilem przeglad i nie mam zamiaru robic znow zeby panowie mogli przeprowadzic darmowa akcje serwisowa... koles na to ze tak jest u nich i nic na to nie poradze...

no to ja znow za tel i do centrali – Pan od serwisow wysluchal, poprosiel o dane tego serwisu i powiedzial ze moge do nich jechac bo on w tej chwili dzwoni i kolesie mnie przyjma – a ja na to ze chyba wroce do Freya bo u nich ryzykowal nie bede akcji na przymus – na 100% mialbym samochod zrypany...


... znow dzwonie do freya – chyba rozmawialem z kolesiem we freyu ktory mnie z wczoraj na dzis odsylal bo rozmowa poszla jakos gladko... hmmm tzn ja mu powiedzialem ze mam akcje, on probowal krecic ze moze mnie nie dotycza, ale jak powiedzialem jakie konkretnie (tak jak mi powiedzieli w centrali) to dal spokoj i ma oddzwonic zeby podac termin wizyty... wyznaczyl na wczoraj...

... bylem w aso frey... szkoda gadac... trzeba najpierw zadzwonic i wypytac sie w centrali bo inaczej czlowieka beda zbywac...

mimo ze sie z gosciem umawialem powiedzial mi ze musze miec ksiazke serwisowa!!!! na to ja ze nie musze i ze tak mi w centrali powiedzieli i ze mam trzy akcje serwisowe... koles zadzwonil i... o dziwo dalo sie bez ksiazki:]
ale dopatrzyl sie tylko akcji z intercoolerem – mam do wymiany ale to dzis nie maja czasu... maja czesc ale moze wymienia w tym miesiacu!!!!
... a co do pozostalych akcji to pan nie doczytal – sprawdzi na spokojnie i bedzie do mnie dzwonil... a w centrali mi o nich koles powiedzial po paru sekundach... pozostale akcje to przeprogramowanie ustawien silnika – czyli kilka minut i sprawdzenie czy pojawia sie rdza na tylnych nadkolach... pare sekund – no ale dzis pan nie mial czasu!!!!!!!!

... wiec czekam – moze w tym miesiacu... a mialem nadzieje ze mi chociaz ten silnik zrobia...
Początkujący
 
Od: 29 wrz 2008, 21:42
Posty: 10
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 2.0 MZR-CD GY 121kM

Postprzez moro » 12 paź 2008, 08:25

pawelwik napisał(a):...


nie wiem, czy się śmiać, czy płakać :|
 
Od: 7 kwi 2007, 11:19
Posty: 117
Auto: Mazda6 2.3 Top

Postprzez domin1979 » 12 paź 2008, 08:45

mr_t napisał(a):ASO które odwiedziłem (mają też Subaru) to jakoś dziwnie. Ciężko się coś dowiedzieć, goście ciągle zajęci, gdzieś latają, pytasz o akcesoria to dostajesz cenę i tyle. Tak jakbyś był intruzem, a może trafiłem na ich zły dzień, nie ważne – więcej tam nie zajrzę.

Pewnie chodzi o Emil Frey, również kiepskie doświadczenia. Nie chcieli mnie nawet podpiąć pod kompa, powiedzieli, że mogą mnie podpiąć za tydzień... Rozrząd + wymiana filtra paliwa – 2.700 PLN.

Edit. Teraz po przeczytaniu co napisał pawelwik widzę, że tylko potwierdza moje odczucia. Do Freya i tak już bym nie jechał, jedynie utwierdziłem się w przekonaniu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Akar.Zaephyr » 12 paź 2008, 23:55

Miałem okazję pokręcić się w Pro-Motot na Rzepakowej w Katowicach.
Moje pytanie dotyczyło podpięcia czujnika poduszki pasażera bo w mojej Miacie została odłączona, ponoć po to żeby wozić dzieciaka na foteliku (piszę ponoć bo nie mam możliwości sprawdzenia tego :) ).

Na moje pytanie ile będzie mnie kosztowało podpięcie tego głupiego czujnika pan odpowiedział że 250zł + ewentualne koszty szycia (przyznam że nie pamiętam czego bo gapiłem się na nową 6 :D i jakoś pamięć mnie w tej chwili zawodzi czego to dotyczyło) które jeśli wystąpią to natychmiast zadzwonią i najpierw zapytają czy wyrażam na to zgodę.

Wtedy zorientowałem się że źle rozegrałem sprawę. W mojej opinii coś tak banalnego jak odłączenie czujnika nie powinno zająć zbyt dużo czasu, tym bardziej jakiegoś "szycia". Mogłem zapytać najpierw ile trwa odłączenie czujnika i w razie gdyby moje przeczucia że ktoś próbuje mnie naciągnąć się potwierdziły zapytać dlaczego odłączenie trwa 5 minut a podpięcie spowrotem wymaga jakichś niesamowitych nakładów pracy i pieniędzy. A może uderzyć od razu do mechanika a nie gadać z gośćmi na recepcji którzy o NA mogą mieć blade pojęcie?

Postaram się w najbliższym czasie zawitać znów na Rzepakowej, tym razem jednak rozegrać sprawę po swojemu.

Generalnie jednak – po lekturze tego tematu nie dziwię się że nieufność wobec dilerów jest tak częsta w Polsce.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 14:54
Posty: 792 (3/6)
Auto: Były: Mazda 323F BA, Mazda MX5 NA
Honda NC700SDE
Jest: Hultaj Jonek Hajbryd

Postprzez mr_t » 13 paź 2008, 09:26

pawelwik napisał(a):... bylem w aso frey... szkoda gadac...

To jest 4. ASO o którym wspomniałem na poprzedniej stronie ;) Takie same wrażenia, ciężko się o coś doprosić, najwyraźniej lepszą kasę robią na klientach z Subaru i tych od Mazd olewają.
Swoją drogą jak na tym forum przeczytałem o akcji serwisowej na IC to zadzwoniłem do ASO spytać czy moja Mazda się na nią nie pisze, wprawdzie to M3, ale silnik ten sam co w M6. Natychmiast usłyszałem że nie – nawet VINu nie musiałem podawać, po głosie to zweryfikowali :D
Później byłem w innym sprawdzić, ale gość nie wiedział jak to sprawdzić:|
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez pepe666 » 13 paź 2008, 10:36

Witam
Odnośnie nowych warsztatów Mazdy po zmianach, oficjalnym powrocie Mazdy do Polsk
mogę powiedziec, ze miałem kontakt z jednym w Łodzi nazywaja sie Mazda Matsuoka Motor na Aleji Włókniarzy 144 (trasa "jedynka Katowice-Gdańsk) obsługa miła i sprawna części w rozsadnych cenach. Szybko i sprawnie Polecam!!!
Pozdrawiam pepe666
pepe666
 

Postprzez radekbialy » 14 paź 2008, 22:12

Ja tez byłem w łodzi na Włókniarzy wymienic IC zadzwoniłem kazali przyjechac bo podlega ale musza sprawdzic czy jest uszkodzony umówiłem sie na czwartek. wjechali na warsztat sprawdzili zatwierdzili wymiane i we wtorek mogłem juz przyjechac na wymiane miało byc 2h ale zeszło 4h tu akurat nie ma co sie czepiac. Ogólnie bardzo miło i fachowo bez marudzenia. Tylko 2 podpisy dziekujemy i do widzenia. POLECAM!!!!
Forumowicz
 
Od: 15 maja 2008, 22:47
Posty: 58
Skąd: włocławek
Auto: 626 2.0 99r 136KM

Postprzez damian27 » 15 paź 2008, 00:11

Prusiak napisał(a):Nie mile wspomnienia mam o AZ auto (po rozmowie tel) Czulem sie jakbym byl zbywany....

dokładnie ja też takie miałem odczucia. Odechciało mi się wogóle tam zajeżdzać, a co najlepsze, koleś z którym rozmawiałem powiedział mi że mam jakąś dziwną 6, bo mazda nie ma diesla 136 km. !!!!! mam nadzieję że to tylko głupie nieporozumienie, a nie brak wiedzy kierownika serwisu.

Najmilej rozmawiało mi się z mazdą w lublinie. koleś wszystko ładnie i powoli opowiedział – tzn. na temat jak wygląda sprawdzenie auta przed ewentualnym moim zakupem, bo taka przeprawa mnie czeka w najblizszym czasie. fakt, cenę za sprawdzenie auta mają najwyższą, choć to nie gra roli.

Miło też rozmawiało mi się z kierownikiem w auto Księżyno oddz. Warszawa. Koleś był zorietnowany i wogóle. Może ktoś z was robuił dla siebie taki przeglad przed zakupowy i poleci coś z wawy lub lublin. Bo przez telefon to wszystko można ładni opowiadać ;)
Początkujący
 
Od: 14 paź 2008, 23:25
Posty: 11
Skąd: Kąkolewnica / Lubelskie
Auto: prawdopodobnie Mazda 6, 2005

Postprzez sq2jul » 15 paź 2008, 01:05

Jaksa – a Ty sie nie ubiegasz o autoryzacje?
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Blondas » 15 paź 2008, 09:07

Z Anndory też średnie wspomnienia. Pytałem na miejscu gościa o możliwość kalibracji wtrysków, jeden stwierdził, że się nie da <glupek2> bo muszą do Warszawy wysłać. Drugi, młody jakiś jednak uratował imię firmy, trza się umówić. Z drugiej strony przy obwarowaniach kalibracji (np. temperatura), trochę mam obawy, czy do nich jechać, bo jeszcze cuś dziwnego wyjdzie :| . Gdy pytałem o akcję serwisową, nawet będąc na miejscu, pan mi ładnie powiedział,że jak przyjadę na przegląd to mi powie, nawet mimo, że miałem w ręce dowód z VINem. Trzeba do centrali zdaje się dzwonić. Czy ktoś oprócz ASO w Krakowie robi kalibrację wtrysków?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2008, 14:51
Posty: 43
Skąd: Kraków
Auto: Mazda MPV, 2004, 2.0 MZR-CD

Postprzez mr_t » 15 paź 2008, 21:31

damian27 napisał(a): cenę za sprawdzenie auta mają najwyższą, choć to nie gra roli.

To to nie jest autoryzowany salon sprzedaży? Bo w salonie teoretycznie w całej PL powinny być takie same ceny. Mogą się różnić niewiele.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez damian27 » 15 paź 2008, 22:20

mr_t napisał(a): Bo w salonie teoretycznie w całej PL powinny być takie same ceny

to powiem ci, że różnica między najtańszym serwisem a najdroższym wynosi 300 zł.
I oba są napewno ASO Mazda. Mnie też to trochę zdzwiło, ale tak to właśnie się przedstawia.
Ma ktoś z was jakieś opinie na temat ASO w Lublinie ??
Początkujący
 
Od: 14 paź 2008, 23:25
Posty: 11
Skąd: Kąkolewnica / Lubelskie
Auto: prawdopodobnie Mazda 6, 2005

Postprzez mr_t » 15 paź 2008, 22:46

Hmmm, a co to jest 300zł przy kilkudziesięciu (i więcej) tysiącach za auto? Ja na dzień dobry musiałem tyle "dołożyć" żeby auto miało dywaniki, gaśnicę, trójkąt i apteczkę. Myślałem że o jakiś konkretnych różnicach piszesz.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez damian27 » 16 paź 2008, 08:10

mr_t napisał(a):Hmmm, a co to jest 300zł przy kilkudziesięciu

no dla mnie to nie stanowi problemu, i tak jak napisałem:
damian27 napisał(a):cenę za sprawdzenie auta mają najwyższą, choć to nie gra roli.


Piszę tylko informacyjnie, bo w sumie , bo tak jak stwierdziłeś:
mr_t napisał(a):teoretycznie w całej PL powinny być takie same ceny


Także te 300, 400, 500 złotyszy to nawet mi koło nosa lata, tym bardziej jak kupuje się auto za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Różnice może mało istotne, choć jednak występują. Najbardziej mnie jednak interesuje, czy ma ktoś jakieś doświadczenia z Lubelskim ASO ?? Lub może z czystym sercem polecić a czystem sumieniem ASO w Wawie.
Początkujący
 
Od: 14 paź 2008, 23:25
Posty: 11
Skąd: Kąkolewnica / Lubelskie
Auto: prawdopodobnie Mazda 6, 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderatorzy

Przedstawiciele Regionów, Moderatorzy Opinie i Poradniki